Lež

Lež https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282969/bmid_lez-sBq-282969.jpg 4 487 143

“Tato kniha mi připomíná Pláž. Jen je temnější a napínavější. Na člověka až padne klaustrofobie.” Čtenářská recenze z Británie Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Lie , 2015

Bara52
09.12.2019 3 z 5

No neviim, ctive to bylo dost, ale ta hororova zapletka mi misty prisla trochu absurdni. Videt to ve filmu, tak to asi v polovine vypnu. Ale jak jsem rekla, ctive to bylo, takze za 3 hvezdy☺️

orinka3
27.09.2019 4 z 5

Za to, jak se mi knížka četla i za to, v jakém mě držela napětí, by si zasluhovala maximum hvězdiček. U mě jí to ale pokazil nemastný neslaný konec. Jinak parádní četba, zvlášť mě zaujal život ve vysokohorské duchovní komunitě a vzájemné vztahy uvnitř ní. Sekty nejsou dobré pro život obecně, a jestli jsou na tak nedostupných místech, pak hrozí nejen ponorková nemoc. Víc, než thriller, mi to přišlo spíš jako psychologická sonda.

Arev122
18.09.2019 4 z 5

Příběh se mi líbil, měl spád a napínavý děj, líbí se mi romány v několika časových linií. Je dobře popsáno, co dovede s člověkem udělat psychologický nátlak v nějaké komunitě, ale trochu moc je románově zpracován útěk z této komunity vysoko v horách Nepálu.

Ráčkajda
30.08.2019 5 z 5

Super, super, super. Za prvé mám ráda, když se prolínají dvě časové osy a za druhé, když mě kniha chytne hned od začátku. Já si užila super jízdu, knížka se mi nechtěla ani odkládat.

Sazinek
17.07.2019

Jedno velký wow! Od autorky jsem již četla myslím, že vše. Vesměs až na Zmizelého se mi líbilo vše a ze Lži jsem vážně nadšená. Přechody z minulosti do současnosti byly přehledné. Chvílema jsem měla husí kůži. Rozuzlení, proč vlastně jely do Nepálu pro mě bylo nečekané. Stojí za přečtení.

vladka321
11.07.2019 5 z 5

Kniha se četla sama. Trochu jsem si na začátku musela zvyknout na časové přechody, ale potom už jsem jenom byla zvědavá, jak to v tom kterém přechodu bude dál. Napínavé po všech stránkách. Kniha s nápadem jakési výstižné plastičnosti, která je ve světě manipulace skoro více než potřebná. Čtení této knihy = zážitek!

jituz
10.07.2019 2 z 5

Asi spoiler
Jedna hvězda za čtivost, jedna že jsem to dočetla. Jinak mě štvalo snad vše. Nesympatické postavy. Bídné popisy všeho-postav, prostředí. Kvuli tomu jsem nepochopila, proč na dovolené dělají něco co nechtějí, jely meditovat nebo už počítaly s komunitou a začlenění se?? A to skoro znásilnění, a po chvilce sex s jiným?? Jsem jediná komu to přijde hodně divné? A při pádu, při utěku, vědí, že sráz je 200 metru hluboký, a přitom tam nikdy nebyli a je to v noci..
Současnost jsem přeskakovala..nuda

dlabikk
10.07.2019 4 z 5

Tak skvělý začátek a pak takový konec? Trochu mě to zklamalo, čekala jsem nějaké WOW, protože až ke konci to bylo fakt super.

Veronika2017
03.06.2019 5 z 5

Přebal knihy mluví sám za sebe, výborný psychologický thriller

Bee240
14.05.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za tři dny a za mě prostě paráda , to byla pecka . Jsem opravdu nadšená a rozhodně si přečtu další knihy od této skvělé autorky. Příběh byl napínavý a prostě psycho , tolik zmanipulovaných lidí na jednom místě. Nikdy ve mě kniha nenechala tolik emocí jako tato , ještě dlouho po přečtení se mi jen tak na mysl vždy prodral název organizace kam se hlavní postava vydala s přáteli na dovolenou. Bylo to tak...o můj bože byl to skvělí thriller a jak si autor zahrává s psychikou čtenáře a dostane se mu až do morku kostí je obdivuhodné. Já jsem z knihy naprosto unešena.

baida
15.04.2019 5 z 5

A mě se to líbilo, správná dávka napětí, abych se těšila pokaždé, az si zase budu moct číst... Těším se na další knížky

Januli
28.03.2019 4 z 5

Příběh neuvěřitelný, plný manipulace, postavy nesympaticke, jednání absurdní, ale nic to nemění na čtivosti.

biairicia
19.03.2019 4 z 5

Toto bylo dosti přitažené za vlasy a ujeté.....ale proč ne. Bylo to čtivé a napínavé. A ve výsledku celkem fajn. Neotřelé téma a fakt docela psycho :)

Šárka5875
25.02.2019 5 z 5

Námět této knihy je vskutku velice zajímavý a neotřelý. Neumím si představit, že bych se někdy dostala do podobné skupiny lidí a prožívala to, co se tam dělo, a vydávalo se za meditaci a duševní očistu. Autorka skvěle vykreslila psychologii postav, jejich charaktery, někdy jsem měla pocit, že se úplně dokážu vžít do pocitů Emmy/Jane.
Knížka je napínavá od začátku do konce, děj má spád, rozhodně vás nenechá ani na chvilku vydechnout. Lež považuji za jednu z nejlepších knih autorky. Přečetla jsem všechny a Lež má moje veliké doporučení.

Pisquosus
17.02.2019 4 z 5

Kniha, kterou jsem si náhodou koupila na služebce. Ještě ten den jsem ji začala číst a nemohla se odtrhnout. Strhující děj, zajímavá zápletka, výborné střídání náhledů do minulosti a vyprávění ze současnosti. Při čtení jsem občas knihu odkládala, protože jsem se příjemně bála.

KrisV.
30.01.2019 5 z 5

Kniha velmi čtivá od začátku až do konce - líbilo se mi, že současnost byla vždy jen krátce popsaná, jelikož jsem se vždy těšila až přijde opět minulost.

pavčape
25.01.2019 3 z 5

Jak uz bylo řečeno níže, knížka se dobře čte. Proč ale holky odjely kamsi do neznáma mezi prapodivnou společnost, odevzdaly tam pasy i letenky? Dost nechápu. Navíc každá z těch čtyř kamarádek byla svým způsobem nesympatická, až divná. Kdybych mohla číst na jeden zátah, bylo by to lepší.

stesa
13.01.2019 3 z 5

Kniha, která ve mně od začátku do konce zanechávala smíšené pocity, chvílemi jsem ji chtěla odložit, ale zároveň jsem nemohla přestat číst. Dějová linie byla na můj vkus hodně nepravděpodobná a přitažená za vlasy, hlavní hrdinky dost nesympatické. Autorčinu stylu psaní ale nechybí napětí a schopnost příběh stále gradovat, což mě donutilo knihu dočíst až do konce. Nepatří ale mezi četbu, na kterou budu ráda vzpomínat.

hyperionka
06.01.2019

Příjemné překvapení. Od první stránky má „Lež“ rychlý spád, chytne svého čtenáře a už nepustí. Chování dívek bylo věrohodné i ve vyhrocených situacích. Naše přetechnizovaná a anonymizovaná společnost podobným podnikům jen nahrává – cestám do Nepálu nebo do Indie, touze po náruči společenství, které slibuje ochranu před „toxickými“ vlivy moderního světa. Touha někam patřit může být silnější než cokoli jiného, než rodina, přátelství, morální zásady.

L.Helena
25.11.2018 3 z 5

Od autorky jsem zatím četla její knihy Nehoda a Zmizelý, a musím přiznat, že ty se mi líbily víc. Tady mě vůbec neoslovilo to prostředí v Nepálu, navíc osoby zde mi přišly přinejlepším "ujeté" a důvody, proč se to všechno dělo se mi nejevily až natolik důležité či opravdové.