Lexikon magie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeden z nejobsáhlejších lexikonů, který k dané problematice kdy vznikl, vychází v novém, rozšířeném a bohatě ilustrovaném vydání. Abecedně seřazená hesla informují o celé škále otázek přímo či nepřímo s magií souvisejících, o magických fenoménech v nejširším slova smyslu, a jsou doplněna o nejnovější literaturu. 4. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59162/lexikon-magie-59162.jpg 4.535
Žánr
Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Lexikon magie

Přidat komentář
An-na
06. září

Pre ľudí ktorý sa zaujímajú o spiritualizmus, dušu, satanizmus, wiccu, čarodejníctvo, mystiku, záhady, náboženstvá a vlastne všetko tabu, DOKONALÝ LEXIKÓN.
Je to skrátka wikipédia všetkého podivuhodného a tabu. Neskutočne moc ma potešila rôznorodosť knihy. Nepopiera ani nebojuje voči nejakému fenoménu, v skratke ho vysvetľuje. Dozvedela som sa aj veľmi veľa nových vecí, poznané veci som len prehĺbila v štúdiu. Šlabikár pre divných ľudí ako som ja. Určite poteší.
Dostala som knihu ako neštandartný darček na Vianoce od priateľa, zamilovala som sa do oboch. :)

Safira55
03. ledna

Přehledný lexikon

ziv
26.01.2017

Určitě jako souhr informací o okultismu to není špatné ale očekávala jsem něco , poněd jiného.

Eicherik
08.11.2015

Když u nás v roce 1993 kniha vyšla stála 495,- Kč, což na tu dobu byla za knihu poměrně velká částka. Knihkupec mi ji tehdy podával se značnou nedůvěrou a já mu ukazoval bankovku v hodnotě 500,- Kč s tím, že si ji určitě koupím, jenom si ji chci zběžně prolistovat.
V devadesátých letech u nás proběhl boom s okultní literaturou a takováto kniha byla pro nás, kteří jsme se tehdy okultismem zaobírali doslova oázou v poušti.
Dnes na mě některé fragmenty v knize působí zastarale a překonaně. Připomínám, že se zmiňuji o starším vydání z roku 1993.

Ashi
03.10.2015

četla jsem jen několik témat v knize, myslím že je schrnutá naprosto úžasně i když mi chybí některá hesla s magií související v oblastí léčení energiemi atd neboť i to se dá považovat za magii a není tam o tom ani zmínka, heslo o wicce bylo popsáno velmi nelichotivě - jako feministický výmysl, s čímž nesouhlasím, autor sám v úvodu píše že v magii "nevěří" a schrnuje ji zde jako zajímavý kulturní fenomén (ostatně knihu napsal psycholog), ale jako lexikon je to dle mě napsáno skvěle!

pfa
25.12.2014

Mám to štěstí hodnotit a kochat se čtvrtým, přepracovaným a doplněným vydáním (*Argo, 2009). A to jest skvost solidního a seriózního přehledu v oblasti magie, tajemna a ducha a vlastně i chtě něchtě sem - do světa magie a tajemna, a tedy do jakéhosi lidského univerza - se invazujících, ne zcela fundovaných, šarlatánských, ba podvodných, duchovnem se jen zahalujících disciplín. Báječné náčrty, ilustrace a obrázky jen podtrhují krásu této publikace.

[10/10]* Naučná literatura; Mýty, Magie, Tajemno. Fakta vs. mýty

newtory
12.09.2014

Fascinujúca kniha. Vynikajúce penzum pre základné, prehľadné a dôveryhodné informácie o veciach nedôveryhodných pre ľudí trpiacich na racio. Prirovnal by som ju k Borgesovej Fantastickej zoológii. Veď človek nemusí bezpodmienečne veriť v existenciu vecí, ktoré si môže tak krásne predstavovať. Táto kniha je pre fanatikov faktov úplná katastrofa a môže zanechať trvalé následky vo vnímaní tohto autora serióznych pojednaní o psychológii, vede ktorá popisuje niečo, čo nikto nikdy nevidel a predsa má na svedomí toľko zmätkov. Je to seriózne pojednanie o veciach obskúrnych a preto mimoriadne potrebné.

alper
03.03.2011

obsáhlá a drahá kniha-těžko se tento slovník nesmyslů komentuje