Smaragdová deska Herma Trismegista

Obsahem knihy je všestranné pojednání o legendární Smaragdové desce Herma Tristmegista, která je syntézou staroegyptského esoterismu a základním pramenem hermetismu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23690/big_smaragdova-deska-herma-trismegista-sdj-23690.jpg 4.618

Kniha Smaragdová deska Herma Trismegista

httpswww

Souhlasím se všemi komentáři. Jedná se o velmi povedený přehled, který se textu Smaragdové desky věnuje z různých pohledů. Ocenil bych především přehled interpretací Smaragdové desky jednotlivých hermetiků. Doporučuji se chopit spíš druhého rozšiřujícího vydání z roku 2009, obsahuje toho víc.

monngoll
13.12.2021

Monografia venovaná smaragdovej doske, od ktorej sú odvodzované základy západnej hermetickej tradície. Z tematického hľadiska ojedinelá a pozoruhodná kniha. Pre mňa vskutku veľmi inšpirujúca.
"Na tomto místě je třeba zdůraznit často opomíjený nebo i zamlčovaný fakt, že reintegrace se dovršuje ve spojení muže a ženy, že to tedy není záležitostí osaměle hledajícího jedince."

tomas2921
12.07.2021

Dávám za pravdu Nisanur, tato interpretace kanonického alchymistického textu je vynikající.

Nisanur
03.11.2020

Boží kniha. Dává náhled na význam Smaragdové desky z různych úhlů pohledů a z různých zdrojů. Je zajímává a čtivá, zanechala ve mně silný dojem a otevřela nové obzory.