Zlá léta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Královská historická sága Přemyslovců z let 1278-1283. Po nešťastné bitvě na Moravském poli, kde padl zrazený král Přemysl II., vládne za malého Václava II. Ota Braniborský. Román je obrazem tehdejších katastrof, hladomoru, povodní a braniborského vykrádání bohatého království. Jeho novým ochráncem se stane Záviš z Falkenštejna, který v boji o moc prožívá i vášnivou lásku s ovdovělou královnou Kunhutou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92691/zla-leta-92691.jpg 4.6118
Série

Lev a růže 2.

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Šulc - Švarc
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zlá léta

Přidat komentář
Mirka2778
06.07.2018

Skvělá knížka, tak jako většina od paní Vaňkové.
Přemysl II padl a v Čechách panuje bezvládí a hlad a mor a braniboři.

alabra
01.11.2017

Zajímavá historie dobře zpracovaná. Autorka je dobrá spisovatelka, jen mi v jejích knihách chybí trochu lehkosti, radosti ze života. Příliš smutku a stísněnosti. Každý den nebyl jen černý, naši předkové se uměli jistě těšit víc, než dnes my v naší uspěchané době. I když, jak nese sám titul, doba byla zlá.

Grety
21.09.2017

Stejně jako první díl, čtivá celkem zajímavá pohádka, proč ne.

likaf
06.03.2017

Nádherná kniha. Život v té době musel být nepředstavitelně těžký a asi i krátký...
Kunhuta, Záviš, Ulrika a Hynek - hlavní postavy. Myslím na ně kudy chodím.

aktijnov
26.01.2017

Má první knížka od této autorky. Text byl občas zmatený, trvalo mi, než jsem se zorientovala. Další díly už číst nebudu.

Selinute
09.10.2015

Mám ráda historické romány a tyto od paní Vaňkové jsou prostě nepřekonatelné. Krásně napsané a čtivé. Záviše z Falkenštejna, stejně jako Hynka z Lichtemburka, si musí zamilovat snad každý, protože v podání paní Vaňkové to ani jinak nejde. Moc se těším na další díl.

KikiZ
21.02.2014

O maličko slabší než následující díly Dědicové zlatého krále a Žebrák se stříbrnou holí, přesto i tak vynikající čtení. Prostě takhle nějak si představuji, že by měli vypadat historické romány - historie, ale nesmírně čtivě podaná,živoucí postavy, hodně citu s kapkou slovní poezie, ale ne zas tolik, aby to byla červená knihovna. Musím říci, že v celé této trojdílné sérii mě hodně zaujal vztah Závišovy dcery Ulriky a jejího "manžela" Hynka z Lichtemburka - ten jejich vzájemný vztah je vykreslen kouzelně - bláhová zamilovanost frajerského odvážného panského mladíka, který měl na seně každou holku na kterou si ukázal, ale tahle zvláštní Ulrika mu uniká a on snad ani neví proč, Odvaha, ale zároveň i křehkost a panický strach mladé Ulriky z toho co přijde po svatbě i to jak jsou oba nesmělí, hádají se, krouží okolo sebe a přitom jeden druhého vlastně hrozně milují, to vše je popsáno s opravdu velkou dávkou citu a porozumění. Krásné.