Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345227/bmid_falesny-polibek-gbQ-345227.jpg 4 1846 418

Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

barbb8k
01.09.2020 4 z 5

První polovina knihy mi připadala podobná jako kniha Krvavý lístek, takže jsem přibližně věděla, co se stane dál. Ale od půlky se děj úplně změnil.
Druhá část knihy je velmi originální. Vůbec jsem nic z toho nečekala.

Hlavní hrdinka mi už od prvních pár kapitol začala být sympatická až na to, že jsem občas nechápala její výbuchy zlosti.

Romantická linka byla moc pěkně napsaná. Sice mi oba dva "kluci" ze začátku připadali strašně nejsympatičtí, sobečtí a arogantní.

Ale jinak se mi kniha moc líbila.

Dlouho jsem přemýšlela, jak popsat konec knihy jedním slovem, ale ten výraz mě napadl už hned na začátku. Wow.

whiolet
20.08.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem nečekala nakolik mě kniha vtáhne do sebe a přinutí jen číst a číst.
Bylo to fajn.
Fandím Lie a jsem zvědavá co se bude dít v pokračování, tak trochu bych jí přála Kadena (protože se mi líbí víc než Rafe), ale to se asi nestane, co? :D
Jen teda mi na knize vadily překlepy, očekávala bych, že si to po sobě překladatel a korekce přečte :/

MikasaKubickov
10.08.2020 3 z 5

Jak se zde někdo již zmiňoval, ani mě tato mnoho nevyrazila dech, hlavní hrdinka mi přišla otravná a možná i naivní, což se dle mého naštěstí v druhé polovině změnilo a snad to není jen tím, že jsem si na ni jenom zvykla, ale ani tak jsem si ji moc neoblíbila, prostě už jsem ji neměla tolik nerada. To však neplatilo u vedlejších postav a zejména Pauline, kterou jsem si zamilovala hned při první zmínce o ní.
Co se týká milostného trojúhelníku mezi princeznou, princem a zabijákem, byla jsem nadšená už ze začátku a musím se přiznat, že jsem je odhadla špatně.
Svět byl krásně vybudovaný a krásně popsaný a z nějakého neznámého důvodu jsem jej měla spojený se slovanskými bájemi, ikdyž opice ani tygr k nim nespadá.
Ale kvůli hlavní hrdince nejsem schopna dát čtyři *. V dalších dílech se určitě chystám pokračovat, protože mě zajímá jak se bude příběh dál ubíhat a už se těším na Zlodějský tanec.

klarik
23.07.2020 3 z 5

Že bych u této knihy lapala po dechu a byla unešena se úplně říct nedá. Ze začátku jsem se do čtení nutila, pak už to šlo lépe. Mám za sebou i Zlodějský tanec a přísahu a dle mého názoru měl skvělý nápad o tom, že nevíte, kdo je vrah, a kdo princ, mnohem větší potenciál, který autorka plně nevyužila. Jak už znám styl psaní autorky, musím říct, že má autorka hodně kladů i záporů a v každé její knize se to projeví v jiné míře. Když se mi někdy do ruky dostanou další díly a budu mít čas, tak si je i přečtu, ale nebude mi vadit, když se tak nestane.

Theliel
22.07.2020 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, je čtivá a má skvělý děj. Ze začátku mě to až tak nebavilo a potom se to pěkně rozjelo:3 Postavy jsem si rychle oblíbila a nečekala jsem takové zvraty:) Doporučuji, určitě si přečtu i další díly už se na ně těším:))

zíza12
21.07.2020 5 z 5

výborný

Nuray
04.07.2020 5 z 5

Kniha se četla sama. Od přečtení Šesti vran minulý rok je to první kniha, kterou bych si ráda v budoucnu koupila.

Čekala jsem od toho tedy nějakou větší dějovou linku, kde se dozvíme tajemství nového světa. Ale máloco je zde čtenáři vysvětleno. Většinu knihy je to jen romanťárna a nic se zde neděje, přesto má u mě všechny hvězdy, a to proto, že je kniha napsaná tak, že opravdu nenudí. A to na romanťárny nejsem. Předpokládám ale, že v druhém díle vezme příběh konečně nějaký spád, takže se moc těším.

Co knize ubírá je relativně vysoká míra překlepů, které mě zde vytrhovaly ze čtení.

Starlet
30.06.2020 3 z 5

První polovina kniha byla úděsná, do čtení jsem se vyloženě nutila a tak nějak jsem nepochopila hlavní hrdinku. Lia byla taková napůl rozmazlená ,, prostě si toho muže nevezmu a basta" asi takhle, byla jak rozmazlená princezna, ale na druhou stranu, jsem se divila jak se ujala své práce místo princeznování. Naši dva hlavní mužští ,,hrdinové" Kaden a Rafe, já se přiznám, první polovinu knihy jsem si je pletla a jejich pravé já jsem pořád zaměňovala a byla z nich opravdu zmatená. Prostě jsem je furt pletla do sebe
Vše se ale naštěstí změnilo druhou poloviny knihy, hlavní postavy se mi vyjasnili. Moje prvotní trable s první polovinou knihy se vytratily. Zbytek knihy jsem přečetla relativně rychle. Druhá polovina byla o poznání lepší a konečně se tam začalo něco dít, příběh mě v táhl a já si každou stránku užívala. Dokonce jsem i několikrát brečela, což jsem opravdu nečekala.
Falešný polibek je nakonec pěkný příběh, dopadlo to otevřeně, takže se hned vrhám na další díl. A musím uznat, že ten konec byl pěkně napsaný.

Tereza035
22.06.2020 4 z 5

Po dlohé době fantasy, které jsem si užila a bavilo mě. Příběh je čtivý a mě se to četlo úplně samo. Děj vidíme nejenom z pohledu Lii, ale i zabijáka a prince. Kapitoly z jejich pohledů mě bavily asi nejvíce. Byly tam pasáže, kde bylo pouze přemýšlení Lii, nebo se nic nedělo a ty mě opravdu nebavily. Celkově v knížce bylo málo přímé řeči. Autorka vás pravděpodobně chce zmást, kdo je pricnc a kdo zabiják. Já to neodhadla a do třetí čtvrtiny knihy jsem si myslela, že je to naopak :D. Lia je tvrdohlavá hl. hrdinka, ale zároveň cílevědomá a docela sympatická. Vedlejší postavy, Kadena a Rafa, jsem si moc oblíbila. Co se týče světu, tak byl hezky vykreslený, zasazený do historie. Konec byl dost překvapivý a moc se těším na další díl. Zasloužené 4*

lucye007
09.06.2020 3 z 5

Z téhle knížky mám celkem smíšené pocity. Začátek byl fajn. Lia byla super. Kluci taky, a i svět ve kterém se knížka odehrává byl hezky popsaný. Ale někdy tam bylo tak moc opisů, že jsem kapitoly přeskakovala. Ale ten konec byl opravdu dobrý, takže až na pár nudných kapitol jí můžu doporučit. Možná si koupím i další díly.

Randackova.l
21.05.2020 3 z 5

Přesněji bych knihu hodnotila 3,5 hvězdičkami.
Už díky tomu, jaké pozdvižení kolem knihy bylo, jsem se do ní nechtěla pouštět. No nakonec se mé rozhodnutí změnilo, bohužel. Kdybych o tuto knihu přišla vůbec by mi to nevadilo, ale i tak jsem z části ráda, že jsem si knihu přečetla.
Příběh mě nadchl a několikrát mě donutil k pocitu štěstí, ale i smutku.
Svět je vážně dobře vymyšlený.
Většinu času se nic nedělo.
Poslední třetina knihy, i když byla nabitá akcí mě poměrně nudila.

ImGinny
19.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Jelikož jsem se do Kronik Pozůstalých pustila až po Zlodějské duologii, poznávala jsem některé postavy (lapání po dechu při jméně Kaden :D) a tudíž už věděla, jak to s nimi dopadne (a že mám chuť si nafackovat!). Postavy vážně fajn (což je... fajn :D) Docela nepředvídatelné, až na některé části (Waltherův bandalír? Ne, vážně?), plné zvratů.

Naprosto se líbilo.

5/5

JanaSustr
14.05.2020 5 z 5

Nečekaně překvapivé moc se mi celá serie líbila

Julinka679
30.04.2020 4 z 5

Naprosto super! :-)
Kniha se četla dobře, rychle a okamžitě mě vtáhla do děje. Líbí se mi, že nás autorka do určité chvíle "vodí za nos" a tak jsem dlouho nevěděla který je Ten a zase Onen :D Dlouho jsem si myslela opak, tak mě autorka zmátla :D (ti, kteří knihu četli tak vědí o čem mluvím)
Za mě tedy 4,5* a rozhodně doporučuji! Nejen, že je kniha zajímavá ale také má skvělé prostředí, zápletku, dobře popsané postavy a nádhernou obálku! :-)

__Vev__
12.04.2020 5 z 5

Dost dobrý. Zajímavý je, že jsem ji začala číst dva roky zpátky. Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila, nechala jsem ji v knihovně. Nyní jsem ji opět otevřela (díky, karanténo!) a pane bože, skvělý. Kdo byl vrah, kdo byl princ, kdo si mě víc získal? Husí kůže, chuť dál číst v jednu v noci, neustálá touha vědět víc.
Krásná pasáž na bratrem, to jak její bolest zasáhla ostatní. Měla jsem pocit, že ji ta sebranka začala mít ráda. Tohle mě nutí číst hned další díl. Mary je opravdu úžasná spisovatelka!

JessieEx
01.04.2020 3 z 5

3,5*
Svět YA fantasy stále teprve objevuju, a většinou to dopadne tak na ty 3,5 hvězdičky, snad brzy konečně narazím na něco lepšího...
A přitom, ne že by tam nebyl potenciál. Když si čtu anotaci, vždycky si říkám, že tohle si musím přečíst, že to bude pecka. Jenže po přečtení mám pocit, že bych to sama napsala líp, líp zpracovala to skvělé téma...
U Falešného polibku to bylo úplně stejně. Od začátku jsem byla nadšená, líbilo se mi téma, prostředí, ani mi nevadilo, že je to vlastně jen love story zasazená do fantasy prostředí. Pak jsem si ale uvědomila, že si to nadšení jenom namlouvám. Ne, že by mě četba nebavila, ale nebyla jsem z toho nadšená a v kombinaci s tím, že jsem na knížku měla minimum času a četla to celou věčnost, konečný dojem není úplně nejlepší.
Co mi nesedlo, je milostný trojúhelník. Jakýkoliv jiný vzorec romantické zápletky bych měla ráda, ale takové to, když má hrdinka dva obdivovatele a sama se vlastně nemůže rozhodnout, kterého má radši i když už si vlastně s jedním z nich začala...to mi moc nevyhovuje.
Následuje SPOILER: Navíc já jsem byla naprosto přesvědčená, že vím, kdo je princ a kdo je vrah. No a pak se ukázalo, že jsem vedle jak ta jedle. Na mém názoru to ale nic nezměnilo. Já jsem teda od začátku měla radši Kadena, jeho postava nebyla tak plochá, jako všechny ostatní postavy včetně hlavní hrdinky...
Kvůli konci si samozřejmě přečtu i další díly, ale opět to není žádné wow, brada mi nespadla, čekala jsem od toho víc...
A ty chyby v textu, to je kapitola sama o sobě...

Ketfl
27.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Dlouho jsem při čtení neměla takový pocit - možná je to tím, že takové knihy moc často nečtu. Líbí se mi ta nová, tajemná místa, různé jazyky, protkané božstvím. Někdy jsem měla až husí kůži. Hlavní hrdinka je velice sympatická a neskutečně se mi zamlouvá to, že skoro celou dobu čtenář neví, kdo je zabiják a kdo je princ. Taky jsem nad tím pořád dumala, a jednu chvíli jsem si to myslela tak, a v druhé chvíli zas naopak.

Úplně nejsilnější pro mě byla ta část s jejím bratrem. Úplně jsem si dokázala představit, jak se Liin zpěv musel rozléhat krajinou. Nádherné, i když moc smutné.

Annkag
26.03.2020 5 z 5

Úžasne napísaný príbeh.
Som okúzlená týmto zvláštnym svetom.Som zvedavá ako dopadnú intrigy okolo princeznej Lie.
Páčilo sa mi že som si nebola istá kto je Princ a kto Zabijak.
Rafe.Kaden.Obaja tak zvláštnym svojským spôsobom sympatický.
Svet Morrighanu,Dalbrecku...krásne zážitky v Terravinu...nepriatelstvo Vendy.
Mala som chuť niekolkokrát skočiť do stránok knihy a zoznámiť sa s Berdou,Paulinne...prefackať Mikcaela.
Som zvedavá na ďalší spád a ozrejmenie Gaudrelinej poslednej vôle.

Dada_cte
24.03.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hrozně mě bavilo, že temeř celou knihu nevím, kdo je kdo. Já si to tipla blbě a pak mě to štvalo. Hlavně proto, že jsem neměla prince ráda a v ostatních dílech jsem si to potvrdila.

tynka65
08.03.2020 5 z 5

Přečteno za den. Strašně mile mě příběh překvapil a geniální mi přišlo to, jak člověk neví kdo je princ a kdo je vrah... Samozřejmě jsem si to tipla obráceně... Jen tedy nevím, komu vice fandit. Až moc se mi líbí oba dva... Hned zítra beru do ruky další díl. Doufám, že bude stejně dobrý jako tenhle.