Falešný polibek

Falešný polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345227/bmid_falesny-polibek-gbQ-345227.jpg 4 1851 419

Království Morrigan je plné tradic a příběhů o dávném světě. Princezna Lia je ale nesnáší. Svatba s někým, koho nikdy nepotkala? Kvůli zajištění politického spojenectví? Má všeho po krk! A tak v den své svatby uteče a usadí se ve vzdálené vesnici. Tam se seznámí se dvěma záhadnými přitažlivými muži – princem, kterého si měla vzít, a vrahem s úkolem ji zabít. Obklopena tajemstvím a lží Lia odhalí skutečnosti, které otřesou jejím životem.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Kiss of Deception , 2014

PerfectionistKa
08.11.2019 5 z 5

Kniha, která už anotací hlásí milostný trojúhelník. To byl buď šílený risk a nebo jasný zisk. Naštěstí se to Mary opravdu povedlo a romantická zápletka je tady rozhodně ziskem.
Samozřejmě jsem taky nějakou dobu tápala v tom, kdo je princ a kdo zabiják, ale až taková záhada to vlastně nakonec nebyla - řekla jsem si, že tak, jak se mi to jeví, to nebude, protože přesně to autorka chtěla. A měla jsem pravdu :D Každopádně jsem fakt ráda, že jsem si předem vůbec nic nevyspoilerovala (fakt vůbec, nečetla jsem ani anotace dalších dílů, a to jsem si je všechny koupila), protože to by mi knihu zkazilo. No a ještě samozřejměji jsem v týmu zabijáka (ať už to zní sebehůř :D)! PROSIM PROSIM
Miluju tu mapu, originální příběh a celý její svět. Lia je odteď jedna z mých nejoblíbenějších hrdinek a s neskutečným napětím a očekáváním sahám hned po dalším díle!

rycccy
06.11.2019 5 z 5

Spoiler ...
Obálka krásná ... tak nějak jsem už věděl co můžu očekávat- myšleno města jako je Venda, Morrigham a Dalbreck, protože první knihu od této autorky jsem četl Zlodějský tanec. Z čeho jsem byl opravdu trochu zaskočený bylo to, že se mi popletl zabiják i princ, nevím jak je to možné, asi jsem nebyl pozorný, ale byla to pro mě celkem nečekaná rána a i si myslím, že to tak autorka zamýšlela, každopádně jsem se cítil jako kdybych byl o loupen o pravdu . Každopádně toto je snad první kniha kterou čtu a je tam náznak milostného trojúhelníku - moc se mi to nelíbí, protože si pak představují toho druhého po jejím boku... no a on to většinou není a pro mě je to zklamání . Každopádně taky nejsem moc moudrý, když teď nad tím tak přemýšlím Kdo to jsou ty mrchožrouti - ohledně minulosti kdy spadli na zemi hvězdy, je taky jen v utržcích popsáno a jak jsem dočítal poslední knihu z této triologie, tak jsem nebyl bohužel chytřejší, jelikož každé království to popsalo ve svých"svatých" knihach trochu jinak ...

Kacennnka
02.11.2019 4 z 5

Napsat knihu, ve které je ústředním motivem milostný trojúhleník, je v současném YA podnebí obrovský risk. O to překvapivější je, že se Pearsonové povedlo udržet v rozumné rovině a kniha má skvělé ohlasy i právě kvůli zmíněnému trojúhleníku. Sice jí do karet hraje fakt, že dokáže celou knihu tajit, kdo je Zabiják a kdo Princ, ale ani tohle by ji bez jejích vypravěčských schopností nezachránilo před klišé. Kniha je postavená hlavně na popisech, které ze začátku dost rozčilují, no postupem času si je zamilujete. Autorka popisuje fakt květnatě a zajímavě, čemuž taky dopomohl překlad a bohatost češtiny. Trochu mě mrzí dystopické zasazení, protože by bylo lepší, kdyby se svět omezil pouze na fantasy a vymyslel si vlastní minulost.

Kudík
01.11.2019 5 z 5

Páni… naštěstí nečtu (moc) komentáře předem. :)
Dostala mě zápletka princ a zabiják. Kaden a Rafe nebo Rafe a Kaden? Po odhalení (a hlavně pochopení) jsem se musela vrátit zpět, a pak mi došlo, jak se to stalo. Autorka to udělala jednoduše, ale přesto velmi chytře.
Princezna Lia mi přišla v některých ohledech naivní, ale i tak velmi sympatická a statečná.
Upřímně líto mi bylo postav….. jako Walthera a Grety, dále i Gavina, Avra, Cyrila a Bleska. ❤️
Knihu doporučuji. Přečteno za 1,5 dne a vrhám se s napětím na další díl.

Killlerka3031
27.10.2019 5 z 5

Krásný příběh takový správně zamotany spoustu lásky, zrady. Za mě moc pěkný..

Elen telemna
23.10.2019 4 z 5

Je tak snadné udělat si o někom názor dříve, než mu vůbec dáte šanci jakkoliv se projevit. Je až primitivně lehké zamilovat si či odsoudit člověka jen na základě vlastních předsudků a dedukcí. A je tak běžné, že když nás jednoho dne konečně ten proud pravdivých informací udeří a my se na věc podíváme z toho správného úhlu, naše skálopevné přesvědčení se často sesype jako domeček z karet.
Autorka si v knize vyloženě pohrává se čtenářovou myslí a představivostí. Nutí nás k vytváření předsudků a ve skrytosti se tiše pousmívá nad naším slepým tápáním ve tmě. Díky tomuto netradičnímu a velice atraktivnímu triku nabral příběh úplně jiný rozměr a stoupl z kategorie pouhých pokusů o zajímavé a povedené dílo do skupiny knih, které si sice příliš dlouho pamatovat nebudete, ale které v sobě skrývají určitý potenciál a charakter.

Sjuzz
18.10.2019 5 z 5

Prvý diel tejto ságy som dostala a keďže fantasy žáner som ešte nečítala, nedávala som tomu veľkú šancu. Začiatok je trochu fádny a skôr odrádza od čítania, no po dvoch kapitolách som sa tak začítala, že som si hneď objednala aj ďalšie dve knihy.
Príbeh napínavý od začiatku do konca, zaujímavá zápletka aj ľúbostný trojuholník...a to, ako to autorka ukončila je len čerešničkou na torte.
Vyhlasujem, že toto dielo zaraďujem do top kníh ktoré som kedy prečítala.

Damonka18
18.10.2019 5 z 5

Možný SPOILER !!!
Pane bože! To je poprvé, co mě autorka tak zmátla. Nechci psát spoilery, ale já celou dobu myslela, že Kaden je princ a Rafe byl zabiják. Více než půlku knihy jsem si to tak myslela a pak Kaden přepadne Liu a.....WTF?!? Jsem listovala zpět a snažila jsem se najít nějaký vodítka. Já byla úplně zmatená, že jsem to nepoznala. XD Jinak kniha je velmi čtivá, příběh je zajímavý a jsem zvědavá co z toho vyplyne.

oblakaknih
09.10.2019 5 z 5

Ano, ano, ano.
Tohle byla naprostá pecka!
Originální a skvělý námět, který je naprosto úžasně zpracovaný.
Postavy mi byly velice sympatické, okamžitě jsem si je zamilovala. Autorka je skvěle vykreslila. Navíc se postavy v průběhu děje vyvíjejí.
V knize je i milostný trojúhelník. Běžně je sice nevyhledávám, ale do této knihy zapadl dokonale.
Autorka má super styl psaní, takže kniha se četla dobře a rychle.
Děj byl plný akce a zvratů, ani chviličku jsem se při čtení nenudila. Vše bylo tak dobře popsané, že jsem si děj dokázala živě představit.
Autorka nás asi půlku knihy nechává v nevědomosti, kdo je princ a kdo je zabiják. Já osobně jsem to odhalila dřív, ale stejně jsem měla pár pochybností, takže na konec knihy jsem byla moc zvědavá.
Dalším plusem je grafické zpracování knihy. Mapa, obálka. Vše.
V knize je pár překlepů, ke kterým ale nijak nepřihlížím. Tato kniha si zaslouží pět hvězdiček. Autorka vytvořila neskutečně skvělý svět!

Remus Hroozley
04.10.2019 3 z 5

První polovina knihy se strašně vlekla, nic se tam nedělo a nechápala jsem hlavní hrdinku, jak je lehkomyslná, v druhé půlce se to nakonec zlomilo a začalo to být aspoň trochu napínavé, určitě dám šanci dalším dílům.

Damonka12
27.09.2019 4 z 5

Do knihy jsem se pustila, jelikož autorka bude na Humbooku a dobře jsem udělala. Kniha je skvělá. Líbí se mi že nevíme, kdo je princ a kdo vrah. Také je v knize tak akorát akce i romantiky. A hlavní hrdinka je mi sympatická.

Ivka14
26.09.2019 4 z 5

Knihu jsem četla poprvé a odložila jsem ji a vůbec nevím proč. Autorka si s námi pěkně hrála v hádání kdo je princ a kdo zabiják a konec překvapivý. Těším se na další pokračování

Akisi
09.09.2019 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Přestože její příběh je poměrně jednoduchý - princezna na útěku a milostný trojúhelník - jazyk, kterým je psána, je velmi bohatý, a text je velmi chytře psaný tak, že dokázal zmást i mě. Přestože je mnoho z příběhu poměrně předvídatelné a určité scénky jsou takové ty typické romantické momenty, co se v YA knihách objevují, barvitá forma textu a pár zajímavých zvratů mě nutilo číst dál.
Hlavní tři postavy mě tolik neoslovily. Oproti některých vedlejším postavám mi přišly až nevýrazné, takové nemastné-neslané. Každá vedlejší postava měla něco, čím bych ji charakterově dokázala dobře popsat, ale zrovna ty hlavní tři, které se tam objevovaly nejčastěji, necítila jsem z nich tolik snahu držet se daného charakteru, jako spíš si je možná autorka formovala podle potřeby, i když by na onu postavu takové chování tolik nesedělo. Nevím, jestli to byl jenom můj pocit, ale bohužel jsem to tak vnímala, proto ta hvězda dolů.
Každopádně hned jdu na další díl, styl psaní je opravdu čtivý.

Denčaa
05.09.2019 5 z 5

Hodně se mi líbila myšlenka ohledně prince a zabijáka, kdy čtenář neví, který je který. Můj tip byl správný, ale nebyla jsem si celou dobu zcela jistá (autorka hodně mátla) . Ve výsledku jsem z knihy nadšená a je to krásně napsané a stylistika je prostě boží. Hrdiny jsem si oblíbila a ten otevřený konec mi nedal a hned jsem musela sáhnout po pokračování.

Majuš333
01.09.2019 5 z 5

Klobúk dole pred autorkou, ktorá nás tak dlho dokázala držať v napätí :) Krásny príbeh :)

Ivka222
30.08.2019 5 z 5

Výborná kniha. Tento príbeh som si vážne užívala. Konečne postavy, ktoré neliezli na nervy, veľmi príjemne sa to číta.
-spoiler-
Už dávno sa mi nestalo, aby som neodhadla postavy a že ma autorka takto oklamala v postavách. Až v 3/4 knihy kukám ako obarená, že čo sa to práve stalo?? Akože hlavné postavy sú celý čas opačne?! Listovala som dozadu knihy asi 10 min, som nechápala čo sa stalo :D Až potom som si všimla, že autorka nikdy nepomenovala postavy iba Princ/Zabiják.
:))
Odporúčam. Už mám za sebou aj druhý diel, ktorý skončil neuveriteľne!!! šup šup čítať celú ságu

Sarajana
28.08.2019 5 z 5

naprosto senzační příběh

SarahRoyalAss
27.08.2019 4 z 5

Nečekala jsem to, ale knihu jsem si náramně užila. Ten příběh, svět, postavy a i ten milostný trojúhelník. Nejednou jsem si u knížky poplakala a stálo to za to. Příběh je vlastně jednoduchý, ale čtivý a autorka si s ním dobře hraje. Díky stylu vyprávění jsem nemohla odhadnout, kdo je princ a kdo zabiják. Kdybych si to omylem nevyspoilerovala když jsem zavírala knihu a koukla se nakonec, tak bych při čtení valila oči.
Jsem ráda, že příběh nestál na jednom místě a pohyboval se po mapě (to v knížkách miluju, mapy).
Lia mi přišla jakž takž sympatická a pročítala jsem se jejím příběhem s úsměvem na tváři.
Jsem zvědavá na další díly.

TheBookReaderM
26.08.2019 5 z 5

Kniha mě svým způsobem učarovala, protože jsem knihu ani nedokázala odložit. Tento příběh má všechno, co by měl obsahovat - napínavost děje, příjemné postavy (nevědomost, který ze dvou hlavních mužských postav je princ nebo zabiják, mě ubíjela), nádherné popisy okolí. Opravdu jsem velmi ráda, že jsem na tuto knihu narazila a přečetla si ji.

Milujuknihy645
23.08.2019 2 z 5