Letopisy Narnie

Souhrnné vydání všech sedmi příběhů z cyklu Letopisy Narnie. Příběhy, které neodmyslitelně patří do světového fondu dětské knihy jsou pozváním pro každého z nás. Spolu s dětskými hrdiny se dostaneme do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přeci jenom zvítězí!

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49884/big_letopisy-narnie-letopisy-narnie-HFo-49884.gif 4.5720

Letopisy Narnie

20.07.2021

Super kniha,

Pája961
11.06.2021

Filmy naprosto zbožňuju, ale tohle knižní zpracování mi nesedlo, na mě až moc pohádkově jednoduché..

Mi--LADA
06.05.2021

Půvabné fantasy! Svoje téma si tam najde snad každý.

pepa4081
28.04.2021

Celé Letopisy můžeme číst jako napínavou dětskou fantasy ságu. Pak nám snad mohou vadit prakticky stejné konce (přijde Aslan a vše se v dobré obrátí). Můžeme je chápat i jako křesťanskou agitaci (v tom nejlepším smyslu). Nebo jako knihy, které se prostě snaží ukázat, že člověk se má snažit být dobrý a že i ti špatní se mohou napravit.
Ať tak, či tak, knihy mohu srdečně doporučit všem, komu nevadí styl určený spíše dětem a kdo se rádi občas zasní. Pro mne jde o dílo, které vneslo do mého života zase hodně příjemného, a ke kterému se budu rád vracet. Autorovi za to děkuji.
Nanejvýš uspokojivé.
Poznámka k různým vydáním Letopisů Narnie.
Na doporučení jedné naší milé paní knihovnice jsem si sérii přečetl ve dvou různých překladech, abych je mohl porovnat.
O starší překlad se postarala paní Renata Ferstová. Zdá se mi, že použila až příliš hovorový jazyk (především v přímé řeči), který mi k tajemné a vznešené Narnii tak docela nesedl. Ale možná bude dnešním mladým čtenářům bližší?
Novějšího překladu se ujala paní Veronika Volhejnová. Její styl mi vyhovoval více. Zdálo se mi, že lépe vystihuje atmosféru příběhů.
Protože jde o knihy určené především dětem, zhodnotím ještě různé ilustrace pomocí hvězdiček.
Renata Fučíková – 1, Ondřej Laštůvka – 3, Pauline Baynesová – 5.
Vše je pouze věc osobního vkusu. Já doporučuji knihy v překladu paní Volhejnové, s ilustracemi paní Baynesové.
P.S. Bez ohledu na vydání, jde o skvělý zážitek.

DK197
20.04.2021

AUDIOKNIHA: Sérii jsem poslouchala jako komplet v audioverzi. Proto výjimečně hodnotím dílo jako celek, nikoli po dílech. Jestli mají všechny něco společného, tak samozřejmě křesťanství. Cítila jsem to tam a dost mi to kazilo zážitek. Zejména u první a poslední části. Děti to vnímat nebudou. Škoda, že jsem se k Narnii nedostala jako malá. Překvapivá ale je kombinace s řecko-římskou mytologií...

Čarodějův synovec - 3*
Upřímně mě začátek narnijského dobrodružství trošku zklamal. První kapitoly byly dobré, ale později jsem čekala víc. Od vzniku Narnie jsem čekala jiný děj. Navíc silný vliv křesťanství mi trochu zkazil dojem. Kéž bych byla menší a tolik to nevnímala. Prostě mě jiné příběhy pro děti bavily víc. Ačkoli bylo hezké zjistit např. jak vznikla známá skříň, nebo kde se v Narnii vzala pouliční lampa. Start příběhu, který neurazí. A dětem se asi líbit bude. :-)

Lev, čarodějnice a skříň - 3* - 4*
Tento díl mě bavil rozhodně víc, než ten předchozí. Dokázal mě rozesmutnět i překvapit a to i přesto, že jsem tuto část jako jedinou už kdysi četla. Jen kdyby tolik nebyla cítit dětská cílovka čtenářů - menší slovní zásoba a díry v ději. Přesto to bylo milé vyprávění.

Kůň a jeho chlapec - 5*
Komplexní milý příběh. Ano, je předvídatelný a plný náhod, ale tady to nijak nevadí. Stejně si příběh užíváte. Za mě velice dobrá část. Líbí se mi autorův smysl pro zakončení příběhů, kdy nahlédnete i do daleké budoucnosti. Ačkoli v návaznosti detailů bývají příběhy nepřesné.

Princ Kaspian - 3* - 4*
Hezký příběh, který mi ale občas v druhé polovině přišel trochu zdlouhavý. Nadbytečný mi přišel i samotný rozjuchaný závěr. Nic důležitého pro děj se tam už nedělo. Hodně jsem si ovšem užila posun v čase a historické vyprávění. Nápadité, to ano.

Plavba Jitřního Poutníka - 5*
Hodně povedené pokračování. Tentokrát bez válek a bitev, ale plné magie a napínavého objevování nových a nových míst. Strašně mě to bavilo. A docela mě mrzelo, že vyprávění nebylo ještě delší.

Stříbrná židle - 4*
Nápaditost tohoto dílu se mi moc líbila. Ačkoli děj samotný byl docela jednoduchý, bavilo mě to. Nové postavy i kouty Narnie... Za mě ano.

Poslední bitva - 3* - 4*
Tenhle díl měl hezký námět, ovšem závěr a zvraty na konci mě dost zaskočily. A nejsem si jistá, že v dobrém slova smyslu. Je to dojemné, ale zároveň... tak negativní, smutné a možná trochu ujetý. Jak může knížka pro děti končit, tím, že hrdinové... (čtenáři ví). Rozladěnost.

Celkově Narnie stojí za to, aby ji člověk znal. Dětem se líbit bude. A já mám díly, ke kterým se ráda vrátím. Ale celkově mám asi oblíbenější série.

Kolombus
21.03.2021

“Je spousta dveří, ale jen jedny vedou do jiného světa” Letopisy Narnie. Kto by nepoznal bájneho Aslana? a ak ho nepoznáte, tak určite neváhajte vkročiť do tohto fenomenálneho sveta. Za mna sú najlepšie prvé knihy, ale kto by nechcel poznať celý príbeh....

Dezz22
06.03.2021

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Miluju ji už od dětství, tenkrát v deseti letech bylo složité prolouskat se 700ty stránkami. A já si je kupodivu všechny užila, a moc ráda se ke knížce vracím. Příběhy, které vždycky budou mít místo v mojí knihovně i srdci ☺????

IvčaB2
16.01.2021

Po letech jsem si celou sérii oživila..tentokrát jako audioknihu- pan Táborský to skvěle namluvil...příjemné, oddechové ....