Letopisy Narnie

Souhrnné vydání všech sedmi příběhů z cyklu Letopisy Narnie. Příběhy, které neodmyslitelně patří do světového fondu dětské knihy jsou pozváním pro každého z nás. Spolu s dětskými hrdiny se dostaneme do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přeci jenom zvítězí!

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49884/letopisy-narnie-letopisy-narnie-HFo-49884.gif 4.4567

Letopisy Narnie

The Chronicles of Narnia (2005)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsou magickým a krásně vypravovaným příběhem. Provázely mé celé dětství. Knihy čtu jednou, ale věřím, že u této bych třeba udělala i první vyjímku.

Thunder02

tato série má své kouzlo. Máme různé příběhy které na sebe v budoucnu navazují. Škoda konce ten byl možná zbytečně krutý ale aspoŇ dal autor jasně najevo že další pokračování nebude. Čtivo je to fajn ale ne tak dobré abych mu dal 5* :-)

pavelvanura

Letopisy mají svoje kouzlo které pohltí jak dospělého tak i dítě. Je to kouzelný svět, do kterého se zase znovu rád podívám :)

kikiodvi

Už ani nespočítám, kolikrát jsem celou sérii přečetla. Je to prostě srdcovka a jeden z mála fantasy světů, do kterého se ráda vracím.

karca5233
10.11.2017

Série u které jsem odpočívala a brala jsem jí spíš jako pohádku před spaním.

999POLO
24.09.2017

Nejlepší knížka co jsem kdy četl- a že jich bylo.

Always a reader
18.09.2017

Tak Letopisy Narnie určitě patří mezi nejlepší příběhy..Moc krásně napsané a vytvořený nádherný svět. Knížka se čte opravdu sama. Moc se mi líbí styl psaní autora.

MOu598
13.09.2017

Četla jsem v říjnu 2006. Podle mých poznámek:
Sedm dílů - četla jsem i jednotlivě, i jsem viděla, myslím, 3 díly zfilmované.
Bohaté na fantazii, poezii.
Poslední díl se mi moc nelíbil, ale...
Citát:
"Jak chytře se bráníme všemu, co by nám mohlo prospět."

LadyAlis
05.09.2017

Moc pěkný příběh :)

kamzíček
29.08.2017

Zatím první a doufám, že poslední knížka u které se mi více líbil film. Nacpat do jednoho dílu úmrtí mé velmi oblíbené postavy a po dvou kapitolách kdy jsou smrtí všichni zasaženi. Najednou vstane z mrtvých. To přeci nedává smysl a ještě to vysvětlí takovou blbostí. Takhle knížka mě ohromně sklamala.

Stai
26.08.2017

Tak to bylo něco...

Sorrow
08.08.2017

Uh... Příliš jednoduché, nepěkně napsané, zdlouhavé, moc vysvětlující, ale hlavně - přehnaně biblické a plné deus ex machina. Je to jak přepsaná Bible do podoby pohádky. Svým dětem bych něco takového nečetla, jenže na dospěláka je to zas příliš dětinské. V tomto případě díky Bohu (:D) za filmy a hvězdu přidávám za to, že jsem poslouchala audioverzi, takže mi práce ubíhala rychleji...

Vondraz
30.06.2017

Příběh Narnie, je krásný. Asi to nebude davové počteníčko, ale pro mě osobně příběh s přidanou hodnotou.

Muhibbis
29.06.2017

Nečítala som síce súhrnné vydanie, ale neviem, kde inde by som mohla napísať o tom, ako veľa pre mňa celá táto séria znamená. Aj napriek tomu, že na nej ako dospelá dokážem nájsť nejaké chyby, Narnia je moje detstvo a ja k nej stále prechovávam veľmi silné city. Knihy sú, čo sa úrovne týka, na tom všetky približne rovnako: majú rovnaký starosvetský štýl, nad ktorým sa dá len pokrčiť ramenami, a rovnako tak si celá séria zachováva rovnakú kvalitatívnu úroveň, čo sa deja týka. Tieto knižky nie sú dokonalé - majú dosť zastaralý pohľad na svet (najmä čo sa žien týka) a ich hlavní hrdinovia nie sú sami osebe veľmi zaujímaví, no majú v sebe nespochybniteľné čaro, kvôli ktorému sa stali klasikou. Ešte aj dnes ma ohromuje fantázia, ktorú do svojho sveta C.S.Lewis vložil a kvôli ktorému som si ich tak zamilovala ako prepubescentka, a nemyslím si, že som niekedy tak veľmi oplakala smrť fiktívnej postavy ako smrť Narnie. Navyše vedľajšie postavy bývajú často omnoho zábavnejšie než hlavné - príkladom za všetky sú Ričipíp, agilný myšiak, či obyvatelia ostrova Dufonožcov... Čo sa filmov týka, musím povedať, že pre mňa boli dosť veľkým sklamaním, pretože nikdy nedokázali poriadne zachytiť tie najzaujímavejšie časti príbehu (Vedeli ste napríklad, že Biela čarodejnica je vlastne kráľovná z veľkého a slávneho rodu, ktorá zničila celý svoj svet jediným kúzlom a potom sama seba uvrhla do spánku, z ktorého ju omylom prebudil až malý chlapec cestujúci medzi svetmi?).

10.06.2017

Před zhruba deseti lety jsem začala číst první knihy této série. Dočetla jsem ale jen do konce čtvrtého dílu, potom mi do toho něco přišlo a dál jsem se bohužel už nikdy nedostala. Ale již tenkrát mne příběh doslova uchvátil. Proto jsem uvítala možnost si knihy poslechnout v audiopodobě, protože jsem věděla, že tímto způsobem si je "přečtu" až do konce. A tak tomu i bylo. Den po dni jsem se znovu a znovu ponořila do poslechu jednoho dílu a nechala se unést do kouzelného a fantastického světa mluvících zvířat, kterým vládne moudrý lev Aslan, do světa dobrých i zlých bájných bytostí, ale také "obyčejných" lidí. Poslech v interpretaci Miroslava Táborského se pro mne stal opravdovým zážitkem, jeho hlas dojem z právě poslouchaného příběhu ještě umocnil. Jsem opravdu vděčná za načtení mých oblíbených knih a ostatním - pokud mají zájem o knihy s touto tematikou - je doporučuji samozřejmě také! :-)

kní
30.05.2017

Letopisy Narnie je rozhodně lepší pořídit si nikoli v tomto souborném vydání, ale jako 7 knih. Protože - až je přečtete (anebo i dířve), dají se použít i jinak: musíte mít ale velkej stůl - a do středu toho stolu se místo síťky umístí 5 knih, je jedno, kterých dílů, postaví se na hranu, hřbetem nahoru, takže tvoří souvislou hradbu - a může se hrát pinec!

PinkAlicorn
11.05.2017

Úžasné! Celá Narnie - jak říše, tak série - je naprosto fascinující, miluju tyhle knihy! Všechny ty postavy - Lucinka, pan Tumnus, Brí, Rípčíp... A ten konec byl tak kouzelný, úplně mě to dojalo. A hlavně Aslan... Je to asi jediný bůh, kterého budu po celý život uctívat.

Lokina
21.03.2017

Letopisy Narnie byly jedny z mých prvních knih, které jsem vlastnila a přečetla. A byla jsem okouzlena a stále jsem. Hezky čtivě napsané. Co každý díl, nová dobrodružství, hrdinové a nebezpečí. Jedna z nejlepších fantasy sérií mého dětství :-)

maltinka
23.02.2017

Zatím jen u dvou knih jsem si říkala: "Díky bohu za filmové zpracování". U Postřižin a u Letopisů Narnie. Nevím čím to může být, že mi kniha připadala taková nijaká. Příběhy jsou samy o sobě skvělé, ale to jak jsou napsané je utápí. Nestrhlo mě to k tomu abych hltavě četla dál. Možná, že kdybych si tu knihu přečetla jako dítě, zaujala by mě mnohem víc, kdoví :-)

Sidonie
09.01.2017

Nejvíc se mi líbily díly Čarodějův synovec a Kůň a jeho jezdec.
Hezké jednoduché fantasy pohádky, jen mi občas přišlo, že jsou mi ty biblické motivy vnucovány až příliš okatě.

Hebrey
05.12.2016

Chápu, že někomu nemusí být tento druh literatury po chuti, ale pro mne je to kniha spadající do kategorie "srdcovky". Dobře se čte, přestože má myšlenku a to nejen jako celek, ale i jednotlivé díly každý sám za sebe. Snad jen poslední díl (Poslední bitva), má poněkud rychlý spád a nemá moc čím překvapit, ale zapadá do mozaiky s těmi předchozími.

yank3e
15.08.2016

Popravdě jsem čekal, že to bude brak, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Jasně, je to lehčí čtení, ale řemeslně velmi dobře zvládnuté, vtipně a mile napsané.
Chuť mi trochu kazil ten stupňující se náboženský podtext s bohem ve lví podobě, ale aspoň na konci všichni... :-P

AllyKumari
17.07.2016

Kolik z vás už mělo někdy nutkání otevřít nějakou starou skříň a zjistit, jestli na druhé straně není vchod do jiné říše? Jedna z nejlepších knížek v žánru fantasy. Styl je dostatečně jednoduchý pro děti a dostatečně sofistikovaný pro dospělé. Křesťanská tématika je jasně vidět a přesto nepřerůstá ve filozofickou obranu sebe sama. Ze sedmi dílů mi nejslabší přišel Princ Kaspian, nejraději mám zřejmě Plavbu Jitřního poutníka a Čarodějova synovce. Pokud se chystáte "do Narnie", radím však, abyste jednotlivé díly četli podle starého řazení (to znamená: Lev, čarodějnice a skříň je PRVNÍ). Postupné odhalování Narnie je totiž dle mého názoru lepší než když jsou vám všechna tajemství naservírována rovnou.

alef
27.05.2016

Mám ráda fantasy, ... příběhy odehrávající se ve světech neskutečných, nadpřirozených, magických, kde fantazie nemá hranice, ... mám ráda, ponořit se do takového příběhu, kde je všechno možné, ... je to pro mě neuvěřitelně lákavé, ... samozřejmě, je to v jistém smyslu únik z reálného světa, takové odpočinutí od běžných starostí a problémů, ovšem v jiném smyslu mohou být tyto příběhy plné fantazie také inspirativní, ... zpestřující naše všední životy :-), ... a pak, je to taky cesta do říše snů:
“Uměli byste si představit kus trávníku, který bublá jako voda v hrnci? Protože to se doopravdy dělo. Všude kolem se v trávě objevovaly kopečky. Byly různě velké, některé jen jako krtiny, jiné asi jako trakař a dva byly dokonce veliké jako chalupa.“
A občas člověk může snít, ... třeba že se nějakým způsobem do té kouzelné země podívá, a třeba že bude plout na vlnách Jitřního poutníka :-) ...
... krásné a geniálně vyprávěné příběhy .

klikas
19.05.2016

Tohle není pro děti - ale pro celou civilizaci!

Vincik
17.04.2016

Už teď vím, že si ji chci přečíst znovu. Zatím nejlepší kniha ze všech.

Totoro
17.04.2016

Chtěla bych dát milion hvězdiček.

lalaserka
13.04.2016

Moje oblíbená knížka, ráda si jí přečtu i teď v dospělosti se k ní ráda vrátím. Nejraději mám Lev, čarodějnice a skříň a Prince Kaspiána

lopata555
12.04.2016

Zatiaľ Čarodějův synovec 5*, Lev, čarodějnice a skříň 4*, Kůň a jeho chlapec 2*, Princ Kaspián 4*, Dobrodružstvá lode Ranný pútnik 3*, Strieborná stolička 5*, Posledný boj 3*

Lessana
24.03.2016

K Letopisom Narnie som sa dostala až po tom, ako som videla filmové spracovanie časti Lev, čarodějnice a skříň. No a, ako to veľakrát býva, kniha sa nedá porovnať s filmom, prevyšuje ho najmenej tisíckrát! Je to nádherný text, plný právd o živote, písaný s ľahkosťou a gráciou, text, v ktorom vnímavá duša nájde mnoho zručne (po)odhalených tajomstiev.