Letopisy Narnie

Souhrnné vydání všech sedmi příběhů z cyklu Letopisy Narnie. Příběhy, které neodmyslitelně patří do světového fondu dětské knihy jsou pozváním pro každého z nás. Spolu s dětskými hrdiny se dostaneme do světa, kde je sice Zlo silné, ale Dobro nakonec přeci jenom zvítězí!

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/49884/letopisy-narnie-letopisy-narnie-HFo-49884.gif 4.4632

Letopisy Narnie

Romány, Fantasy
Vydáno, Fragment (ČR)

The Chronicles of Narnia, 2005

Kniha Letopisy Narnie

jirka9453

Nesmrtelné vyprávění, ověřené generacemi. Za mě krásná fantasy, a ačkoli jsem se k ní dostal až v dospělém věku, i tak mi měla co nabídnout. Navíc jakožto milovníkovi Tolkiena mi autor byl sympatický i přátelstvím s ním, u obou mě knížka vtáhla a svět se kolem mě rozvinul do napínavé a pestré mozaiky.

Jadla

Mám je prostě ráda. Autorova imaginace je prvotřídní, příběhy jsou průzračné, ale nechybí jim hloubka.
Vždycky jsem měla nejraději Kůň a jeho chlapec, ale i ostatní díly si sem tam znovu připomenu poslechem nebo četbou.

Gweny
26.08.2019

Krásná pohádková sága, která se čte úplně sama. Ideální na večery, kdy si chcete jen tak počíst a nepřemýšlet u toho.
Možná ale, že se mi filmová zpracování líbila víc, než ta knižní. Sice se díl od dílu víc a víc lišila, ale i tak...

Radka17
08.04.2019

Příběhy jsou moc hezky zpracovány, úplně vás vtáhnou do pohádkového světa. C.S.Lewis svět Narnie popsal krásně. Jde o klasický boj dobra se zlem, jaký máme rádi z pohádek, když jsme byli děti. Líbilo se mi i filmové zpracování, i když samozřejmě knihy poskytují detailnější popisy míst a příběhů.

Devil-Ivet
03.12.2018

Tyhle příběhy jsou kouzelné, hravé, pohádkové, veselé a milé. Opravdu se mi líbily. Každý byl jiný, jinak napínavý, jinak dobrodružný a jinak čtivý. Nejvíce se mi líbili Lev, čarodějnice a skříň a Stříbrná židle. Jen ty pravopisné chyby a překlepy si mohli odpustit, kazí to dojem.

Elulilinka1
11.11.2018

Strašně dobrá kniha ve skvělém provedení. Zamilovala jsem si všechny díly, ale nejvíce se mi asi líbil Kůň a jeho chlapec...

eva-lupen
26.10.2018

Poslechnuto jako audioknihy, skvěle načtené Miroslavem Táborským, což hodnotím jako bonus navíc.
Jsou to nádherné příběhy, které jsem, bohužel, objevila až v dospělosti. Je ale možné, že spoustu myšlenek mezi řádky bych jako dítě nepostřehla. Nikdo, kdo myslí hlouběji, to nemůže považovat za pohádku (a ještě křesťanskou!). Člověk nepotřebuje náboženství, ale boha ano (a kdo tvrdí, že ne, potřebuje ho o to víc) a Aslan je krásný, leč pohanský :-) bůh. Pohani přece uctívali zvířata, ne? :-)
Líbilo se mi, jak autor nenásilně vysvětluje třeba to, že není nic divného, že je člověk naštvaný a protivný, když je unavený a nevyspalý nebo má strach. A ty pocity, co tam ty děti mají, jsou opravdu přesné.
Měla jsem z toho pocit, jakoby si autor ten příběh vymyslel pro své děti či vnoučata a ty děti navštěvující Narnii jsou ty děti. A právě proto jsou uvěřitelné. Znám spoustu dětí, které jako děti "věřily", ale holt z toho vyrostly. Já ne!!! Já pořád věřím :-)
Při poslechu posledního dílu mi až trnulo, jak to bylo současné. Nepřipadají vám opičák a Tašlan také nějací povědomí?

17.08.2018

Letopisy Narnie od C. S. Lewise jsou magickým a krásně vypravovaným příběhem. Provázely mé celé dětství. Knihy čtu jednou, ale věřím, že u této bych třeba udělala i první vyjímku.