Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76794/mid_carodejuv-synovec-0x1-76794.jpg 4 2152 235

Letopisy Narnie série

Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy, do kterých si sám netroufá vstoupit. Oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá zlá čarodějnice Jadis. Jenže nebýt toho, nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli by zrození nového světa jménem Narnie – a v Narnii je možné všechno…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Orbis pictus (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

David_Vesely
27.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem četl již potřetí a moc se mi líbila! Pokud se vám líbí dobrodružné knihy tuto knihu velmi doporučuji!

fajka
20.10.2016 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila. Byl to pěkný a kouzelný příběh. Když jsem přečetla kapitolu, nutilo mě to číst dál. Ráda bych se ocitla v Narnii. Jezdila bych tam na Jahodě. Tuhle knížku vám doporučuji.

buccaneerka
01.08.2016 4 z 5

Přestože tento díl C. S. Lewis nenapsal jako první, chronologicky patří na začátek celé sady Letopisů Narnie. Digory a Polly se díky barevným prstenům Digoriho strýčka dostanou na místo, kde je spousta jezírek, z nichž každé je vstupem do neznámé říše. Omylem však z jednoho světa přivedou do svého vlastního zlou čarodějnici. Když ji chtějí dostat zpět tam, odkud přišla, ocitnou se všichni při stvoření světa, kdy se zvířata stávají mluvícími a začíná tak příběh, v jehož centru je lev Aslan.

ELMA
30.07.2016 4 z 5

Z celé Narnie můj nejoblíbenější díl!

Leenah
24.07.2016 4 z 5

Letopisy Narnie mám moc ráda, tenhle díl mě nadchl asi nejmíň, proto "pouze" čtyři hvězdičky :)

Hedera
16.07.2016

Ačkoliv mne nikdy natolik neoslovil příběh Narnie z filmů , začala jsem číst tuto knihu ,a vážně jsem předtím nevěděla plno věcí , kniha byla čtivá a byla hezky psaná pro děti ,ale i dospělí toto ocení , mohou si u takovéto knížky odpočinout, proto se mi kniha líbila , že dokáže potešit čtenáře jak mladší , tak i starší.

vendy.b.
30.06.2016 4 z 5

Musím souhlasit s tím, že knížka nebyla až tak záživná, jak bych si představovala. Ale přesto se mi líbila. Bylo fajn se dozvědět něco nového, co jsem zfilmované neviděla a také jsem se dozvěděla, jak vlastně vznikla Narnie, kouzelná skříň a všechno další. Ačkoliv kdyby to zůstalo záhadou, taky by to nebylo na škodu. Každý by si vznik mohl představovat jinak.
Je dobře, že je knížka považována za nejslabší, protože to znamená, že další díly budou jen lepší a je se na co těšit.

Tea11
16.06.2016 4 z 5

Jako první jsem viděla filmy a moc jsem se těšila na spoustu nových informací, které se dozvím z první knihy. Čehož jsem se dočkala na 100%. A mile mě překvapilo, jak je knížka napsáná. Krásně se u toho odpočine. Vážně paráda.

Faji
31.05.2016 4 z 5

Do prvního dílu jsem šel s poněkud skeptickou náladou, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Vše bylo krásně vysvětleno, co se týče vzniku Narnie, proč se v lese nachází pouliční lampa apod. Strašně se mi líbí, jak si Lewis dokázal vyhrát s postavami. Každý dialog, který Polly a Digory vedli, mi přišel neskutečně živý a plný něčeho, co do nich Lewis vkládal - kus svého já! :-)

niki-chan
28.05.2016 5 z 5

První kniha ze světa Narnie, kterou jsem přečetla. A byla jsem překvapená, co nabídla. Konečně byl popsán vznik, na který jsem byla moc zvědavá.

Michal1999
24.05.2016 5 z 5

Vstup do světa Narnie mě velice, ale opravdu velice příjemně překvapil. Lewisův svět a způsob vyprávění jsem si hned oblíbil dokonce rychleji, než tomu bylo u jeho přítele a kolegy J.R.R.Tolkiena (i když na něj také nedám dopustit). Čarodějův synovec je jedna z nejmilejších knížek, co jsem kdy četl, a hned jsem se pustil do Lva, čarodějnice a skříně.

Andina123
18.05.2016 4 z 5

Proč tenhle díl nedávají v TV???
Vždyť je taky super!

anonym02
13.05.2016

Sice jsem si knihu přečetla asi před rokem, ale stále si pamatuji obsah , který mě velmi zajímal . Dokud jsem knihu nezačala číst ani jsem netušila ,že jsou ještě nějaké jiné díly než ty, které byly natoceny . Jsem velmi ráda , že jsem na ni narazila a musím říct, že všechny díly Narnie jsou stejně dobré jako tento a vždycky se k Narnii vracím velmi ráda ,za mě určitě pět hvězdiček

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Vlastně se mi tento díl jako jediný vážně líbil. Ještě neposkvrněný filmem, přesto s úžasným potenciálem pro budoucí natáčení. Prequel, který sice není nutný, ale pro pravého milovníka Narnie přímo nezbytný. Dozvěděla jsem se tolik informací... Postavy jsou skvělé a nejsou až moc přehnané. Ano narážím tím na Lucinu, kterou jsem prostě nesnášela jak v knize, tak filmu.... :D

repli2dev
17.04.2016 3 z 5

Osobně mi přišel tento díl poněkud zbytečný, nakolik by mi nevadilo ponechat vznik Narnie neodhalený… zbytečné svázána do slov a konkrétních představ.

Narážky na biblické stvoření, autorovo poučování a trochu úporná snaha o vytřískání aspoň nějakého morální poučení skrze postavy příběhu.

Přesto se to čte celkem příjemně a čtení je takové oddychové.

any333
08.04.2016 5 z 5

Když jsem poprvé knihu otevřela, říkala jsem si, kde je ta skříň, než mi došlo, že toto je vlastně takový prolog. Příběh je humorný, místy dobrodružný a vypráví, jak se náš svět poprvé střetl s zemí zvanou Narnie(tím posledním knihu cituji).

mysticblueriver
24.03.2016 5 z 5

Po celkem delší době jsem knížku vylovila z knihovny a předčítala ji po večerech manželovi. Opět mě překvapila, že s odstupem let se mi pořád líbí. Ač je určena pro děti a mládež, obsahuje tolik hlubokých pravd ze života dospěláků a přitom na tak jednoduchém, ale krásném příběhu. A tak jsem i hodnocení zvedla na 5 hvězdiček.

rencovav
07.02.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla vždycky jako první ze série, však je to taky dějově první díl, a vždycky mě navnadila na další čtení. Zasekla jsem se vždycky až u Koně a jeho chlapce.

ElisR1
17.01.2016 3 z 5

Po tolika varováních, že je tahle kniha nejslabší ze série, mi ani zase tak špatná nepřišla. Rozhodně se těším na další díly.

kacaabba
06.01.2016 5 z 5

Krásné, milé, pochopitelné i pro děti. Škoda, že to zatím není zfilmováno.