Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/bmid_carodejuv-synovec-P90-2269.png 4 2152 235

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

Delinka
02.01.2016 4 z 5

Tato kniha je úžasná... na chvíli jsem se cítila jako malá holčička. I když je to pohádka, nic to nemění na tom jak dokonalá. Jako většina jsem viděla nejprve film "letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň" a kladla jsem otázkx, lde se tam proboha vzala ta lampa? no a po přečtení se vše vysvětililo a nádherně to do sebe zapadlo. Určitě doporučuji!

Andreanis
26.12.2015 5 z 5

Tato kniha mě velmi potěšila :-) Ačkoli je určena pro mladší generaci, má své nepopiratelné kouzlo a úchvatnou atmosféru :-)

evca7271
13.11.2015 5 z 5

sice je to pro deti ale libilo se

juli2
01.09.2015 4 z 5

kniha se mi líbila, i když jsem věděla , že to musí dopadnout dobře, bála jsem se, že to dopadne špatně

Mon12
17.08.2015 3 z 5

Začala jsem touto knihou, protože mne zajímal vznik Narnie - lev i celý příběh o vzniku Narnie se mi líbil, ale nemůžu si pomoct, prostě jsem se nezačetla. První díl jsem viděla zfilmovaný, ale do dalších zatím nejdu, třeba někdy jindy dám téhle sérii ještě šanci.

Iluvatar
15.08.2015 4 z 5

Moc hezký příběh. Potěší hlavně fanoušky fantasy pohádek. Mě potěšila. Vytáhl jsem si ji i u maturity, a byl jsem nadšený, že jsem mohl mluvit zrovna o téhle knížce.

keri.H
13.08.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Je pěkný si přečíst o tom, jak vznikla Narnie.
Četla jsem to asi před 7 lety, kdy mě příběh Narnie uchvátil a i tentokrát, kdy jsem si to přečetla znovu na mě to kouzlo Narnie zapůsobilo. :)

tisha8409
28.07.2015 5 z 5

To se mi líbilo , i když nějakou extra souvislost s prvním dílem - skříní - jsem v tom neviděla....

stepka3765
16.07.2015 4 z 5

Pěkný začátek :)

Jano.
09.07.2015 5 z 5

Príbeh, v ktorom sa dozviete, ako vznikla Narnia, ako sa do nej dostala Biela čarodejnica, prečo tam uprostred lesa stojí starý kandeláber a prečo proroctvo hovorí, že Narniu môžu spasiť len synovia Adama a dcéry Evy. (Čiže v preklade z Lewisovi vlastnej kresťanskej terminológie... ľudia. :D) Stretneme tu niekoľko starých známych, zistíme, že mágia sa skrýva aj v našom svete a pozrieme sa do viktoriánskeho Londýna... jeden z mojich obľúbených dielov. :D

9187
20.05.2015 4 z 5

AHA, NĚKDO TENTO DÍL POVAŽUJE ZA ŠESTÝ, NĚKDO ZA PRVNÍ. jÁ KAŽDOPÁDNĚ ZA PRVNÍ.

9187
20.05.2015 4 z 5

VÝBORNÁ KNIHA, AKORÁT SE NEJMENOVALI DIVIŠ A GÁBINA ALE POLLY A DIGORY-JEN PRO POŘÁDEK.

msjadepaton
10.04.2015 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla ze série první. K Narnii jsem se dostala až v 15 letech a to naprostou náhodou, když jsem se snažila číst něco jiného a z vedlejšího pokoje jsem zaslechla, jak moje známá předčítá tuto knihu svému synovi. Nedokázala jsem přestat poslouchat a ještě ten večer jsem si knihu půjčila a dočetla. Není to moje nejoblíbenější ze série, ale přesto nádherná. Četla jsem ji už několikrát a pokaždé v ní najdu něco nového, čeho jsem si předtím nevšimla.

spackova.p
19.03.2015 5 z 5

Knížku jsem četla s tím, že už jsem znala knihu Lev, čarodějnice a skříň. Musím říct, že se mi moc líbila. Díky této knížce do sebe všechno zapadlo. Je napsaná trochu pohádkovým stylem, ale pokud ji čte dospělý člověk, vidí v ni i něco jiného než jenom pohádku :)

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Stejně jako předešlá kniha mě ani tato nezklamala. Je jedna z nejlepších Letopisů Narnie. Velmi čtivá a kouzelná. Moc se mi líbila ;)

ThrisaManx
14.02.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla asi 10x a pokaždé mě nadchla úplně stejně. Miluji knihy Letopisy Narnie. Připomínají mi mé dětství, kdy jsem je četla o sto šest pořád a pořád dokola.

aduska9561
02.02.2015 4 z 5

Tuhle mám velmi ráda, docela mě mrzí, že nezačala natáčet hned touto knihou :) Miluju tuto knihu a jsem ráda, že si ji můžu kdykoli přečíst :)

Mikeira
04.01.2015 5 z 5

Nejoblíbenější fantasy knížka, četla jsem ji mnohokrát. A popsat ji dokážu jen takto: Je zkrátka kouzelná. (A krásně vysvětluje události v knize Lev, čarodějnice a skříň, která se odehrává časově po ní.)

Always a reader
02.01.2015 5 z 5

Jako první jsem viděla filmy Narnie. Vždy si ale chci přečíst i knížky, protože ty jsou většinou lepší a podrobnější. Tady jsem se konečně dozvěděla kde se vzala ta skříň a jak vznikla Narnie.

CraWer
06.12.2014 3 z 5

Pro mě se jedná, o příjemný oddychový příběh, který neurazí a naopak si ho užijete. Občas se možná pousmějete, ale ve výsledku si knihu užijete. Hodnocení je nižší, protože mě kniha někdy nudila a protože si chci nechat rezervu, na další díly.

70%