Pán hor

Pán hor https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493240/bmid_pan-hor-t74-493240.jpg 4 357 75

Legie série

Nejmladší členka posádky vesmírné lodi Kraksna zmizela, a zatímco kapitán Moravec a poručík Vojcechovsky vyrazili na své mise, pátrání po ní zůstalo na techniku Vodičkovi a italském pěvci Giuseppem. Vyzvednout ji na planetě obřích žížal ale není žádná procházka růžovým separátem a oba musí dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Aby mohli Amandu zachránit, musí přežít v manéži vesmírného cirkusu, vyhnout se Loydovi toužícímu po pomstě za ztrátu varlete, totiž antihmoty, a setkat se s Pánem hor, legendárním vůdcem odboje proti enlilskému impériu, který bude potřebovat jejich pomoc. To vše za klení břitkou ostravštinou a procítěného přednesu árií z Dona Giovanniho. Protože „Starò qui come agnellina le tue botte ad aspettar, vy modrý svině!“ Vítejte ve vesmíru, kde poslední nadějí lidstva na záchranu okupované planety je nákladní loď Kraksna a její svébytná posádka, vesmíru Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety, který je temný, krutý i zábavný, jak jen profesorka Krasiński dovolí.... celý text

Radesan
06.09.2022 4 z 5

Přemýšlím, jak napsat svůj názor, aniž bych spoileroval :-D.

Nicméně v zásadě.....postavy se o něco sblíží, děj se posouvá dál a jedná se o "seriál", který s radostí dojedu až do konce. Tenhle díl obsahuje také pár hezkých "mindfucků" v tom nejlepším slova smyslu. Je to jediný "seriál", který si ke mně v záplavě kilotun Netflixů a Amazonů našel cestu.

Doporučuji a už se těším na další díl :-). I když to úplně nesouvisí s kvalitou obsahu, líbí se mi knižní balení a jako celek vypadá zkrátka dobře a kvalitně.

markyticka
28.08.2022 4 z 5

Až do jisté chvíle mne to bavilo a líbilo se mi to. Není to Kotleta, ale není to nudné a bez náboje. Konec mne rozladil, ale asi nikdo z čtenářů z konce není šťastný.

kuruteku
24.08.2022 4 z 5

Kristýnko, Kristýnko, cos nám to udělala? Skoro až do konce jsem si říkal, že laťka zábavy se opět zvedla, že hláška střídá hlášku, že postavy dostávají nový rozměr, že přicházejí na scénu noví emzáci, od hodných po zlé. A - paradoxně - arénu bojů z Agy zde střídá cirkus. Zkrátka, že hladina zábavy neklesá. A do toho konec, který jakoby bud zařadil zpětný chod, nebo jste si s Kotletou rozdělili roli hodného a zlého spisovatele. Ano, Amanda vyrostla, přišli mirsové jako noví spojenci, Moravec má svou Agu a Gerasim profesorku. Ale tohle, tohle jsme si nezasloužili. Anebo ano, ale přišlo to dříve, než jsem čekal.

Gore159
22.08.2022 3 z 5

...vopravdu bylo potřeba i sem do tak sqělýho příběhu tahat buzny

Lenny33
13.08.2022 4 z 5

Další kvalitní díl. Autorka se dobře poprala s dějem, který musel táhnout pouze Giuseppe s Vodičkou. Příběh byl dobře vymyšlený, akční, vtipný a zase nás v ději posunul dále. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Covenant
12.08.2022 4 z 5

(SPOILER) K tomuto dílu, jsem přistupoval s přesvědčením, že půjde o nejslabší vůbec. Za prvé mě Kristýna doposud nepřesvědčila. Za druhé předchozí dva díly od Kotlety, nastavily vysokou laťku a za třetí, jde zde o nejhorší hodnocení vůbec. No a jak to vidím já? Z počátku jsem byl ovlivněn předsudky a říkal jsem si, jak už je to kopírování hlášek, scén a dokonce názvu trapné. Bratři uprchlíci? To jako parafráze na bratry zpátečníky? No, byl jsem otráven hned na začátku. Vtípky s Gugly, mi přišly vykonstruované, ale přesto jsem na svých bradavkách, začínal přelazovat na vstřícnou vlnu. A pak už to šlo ráz naráz. Vodička s Giuseppem prostě umí - Kristýna umí - a já to musím ocenit, jelikož jsem jí doteď spíše kritizoval. Postupně humor ustupoval, ale vůbec to nebylo na škodu. Až tedy na konci. Je jedno, že to čekáte, stejně vám to vadí a je vám to líto. Tenhle "trik" často vyjde, když si postavy oblíbíte.

Madla81
11.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Tohle mi fakt nedělejte, Kristýno a Františku, pěkně serete můj účet :-)
Na Pána hor jsem se vrhla hned po dočtení Agy a nesmírně jsem se těšila na teplého kuchaře, který se velmi sympaticky vybarvuje a na do tédoby dost upozaděného technika Vodičku, z něhož se tu stává estrádní umělec, superhrdina a zachránce sympatických mirsů.
Nezůstaneme jen u návštěvy planety Chrocht obývané guglami, které sice vypadají jako neškodné obří mnohonožky, ale jsou to pěkné potvory. Musím se přiznat, že při jejích interakcích s lidmi jsem učurávala smíchy, stejně jako u mnohých hlášek a pop-kulturních odkazech zahrnujících Kinga až množství různorodých filmů.
Nechápu zdejší slabé hodnocení, protože já knihu zhltla za pár dní a to jsem neměla moc času na čtení.
U pateticky pojatého finále jsem takřka nedýchala a poté jsem autorku za ty dvě úmrtí regulérně proklínala! Sadistka jedna brněnská!
Doufám, že brunkár dostane jako satisfakci svou posmrtnou plyšovou podobu, protože jsem si ho doslova zamilovala. Moc se mi líbily červenotrpaslíkovské vtípky a náznaky budoucího rozvoje vztahu mezi Gerasimem a polskou profesorkou, která zdá se až tak rigidně upjatá nebude.
Milá autodská dvojko, můžete se vzít za ruce a sborového Cumbayá prosím pište dál a nakopejte všem enlilům zadek!
Moc se těším na Mrtvou schránku!

slawa.cap
09.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Poslouchal jsme jako audioknihu.
Nechápu to nízké hodnocení, když vlastně nijak nevybočuj ze zajetých kolejí. Možná není tak vyšperkovaná, ale na materiál který Kristýně zůstal je to špičkové. Přece jen Giuseppe a Vodička jsou celou dobu trochu upozadění a tady najednou hrají hlavní part. Až na pár homo vtipů nestaví Giuseppem ani moc humorných situací s Vodičku si dělají srandu jen z jeho věku a místa původu. Tady se oba blýsknou, nejprve jako komediální charaktery, následně skoro jako Terminátoři, přesto je humorné situace neopouštějí.
Název sice vyznívá jako ze série Knih táborového ohně, ale po přistání na Chrochtu najednou dává smysl a tak nějak jsem rychle odhalil i jeho důvod :)
Jen mně opravdu mrzí závěr a ty mezery mezi vydáváním dílů.

mallamut
07.08.2022 4 z 5

Není to nejlepší díl serie, ale nezklamal a pobavil. Už se těším na další díly.

dpxcz
06.08.2022 3 z 5

Další pokračování série Legie zase posunuje příběh dále. Jako obvykle je to oddechovka na dva večery - rychle přečteno... prostě zábava. Díky za ni.

onyx84
06.08.2022 4 z 5

Opět zdařilé...Pán hor mi přišel jako takový cestopis na jinou planetu,ale o zvraty a akci jsme nebyli obráni...trochu mě děsí myšlenka dalších dílů (plnění přání),ale věřím, že se s tím autoři vypořádají na výbornou..

digdag
02.08.2022 4 z 5

Po Šprtech a Frajerech chytila Kristýna Sněgoňová druhý dech. Byť nafasovala horší část posádky, než si vylosoval současný guru tuzemské brakové scény, vykřesala z kombinace mechanika a teplého kuchaře maximum. U žížal jsem měl chvílemi nepříjemně v žaludku, Amanda se do toho tentokrát moc pěkně "zakousla". Těším se na příště, zejména na Lorda Mrdáka s paní profesorkou.

QEDS
29.07.2022 5 z 5

O něco slabší díl než Aga, ale jako velký fanda přidávám o jednu hvězdičku navíc (ostatní si ji můžou klidně odečíst). Od Agy jsem byl hodně nastartováný a čekal jsem pokračování v podobném duchu. Bohužel tento díl je o trochu slabší než předchozí. I tak se nám děj posunul o kousek dál já jsem zvědavý jak to všechno bude pokračovat.

dr.romca
26.07.2022 4 z 5

Opět díl, ve kterém chybí zbytek posádky...
Tak patetické, že už od začátku jsem tušila, jak to dopadne...
Ale stejně se těším na další díl

Marry123
26.07.2022 5 z 5

(SPOILER) U Legie začínám mít jeden jediný problém... a to, že jsou moc krátké :D Po předchozím dílu kdy Aga s Moravcem nasadily laťku docela vysoko jsem se trošku bála, že to Vodička s Giuseppem a hledaní Amandy nepřekoná. Mýlila jsem se. Opět jedna akce za druhou a člověk se nemůže odtrhnout, líbilo se mi že stejně jako jsem mohla víc poznat Agu jsem teď mohla víc poznat Vodičku i Giuseppeho. Ale ten konec. Jako na jednu stranu jsem ráda, že to bylo svižně ukončené protože tohle jsem obulela. Je jasné že jednou to přijít muselo, ale i tak mě to dostalo. A hned dvakrát. Uf. :(
Každopádně, Amanda překvapila a to nemluvím o tom co provedla Loydovi :D (to nevymyslíš). A už teď se moc těším na další díl, který evidentně bude ze Země.

markinho962
23.07.2022 4 z 5

Chápu, že psát děj se slabšími a nevýraznými postavami je těžší, ale snaha se nedala upřít. Planeta žížal byla zajímavá, ale zase planeta postrádala wau efekt. Postava "mývala" a další části knihy okopírované z mocných vesmirů Star Wars, Marvel....... Ale to je na tom to nejzábavnější. Dávám 4/5

rimar
18.07.2022 3 z 5

Opět slabší díl série. Nemohu na něj pět chválu jako někteří. Začátek jsem se do čtení musel nutit žížaly mně vůbec nezaujali a pak ikdyz se to trochu rozjede je to pořád jak kdyby byla zatažená ruční brzda a prostě to nemůže pořád nabrat rychlost ikdyz se autor snaží. Necítím tam lehkost kdy dej krásně plyne a ani humor. Legie mi k srdci nepřiroste stejně jako Spad ale ten bych hodnotil rozhodně lépe.

Pasadenka
18.07.2022 3 z 5

Je to tak, Pán hor je oproti Age slabší. Nemyslím si, že nějak extrémně moc, ale slabší postavy i slabší šílenosti. Na druhou stranu trošku chytne za srdíčko a skrytých emocí je tu hodně. Jen mi je líto, že Amanda je jen takový přívěšek. Snad se z ní brzo stane nadupaná postava. Potenciál tam má dobrý.

Nevím, jestli 3, nebo 4, ale nebudu lhát, docela to zklamalo, takže za 3.

Terva
12.07.2022 4 z 5

„Nikdy nevíš,
kdy budeme
potřebovat někoho,
kdo si umí
vykloubit ruce.“

„Jsme lidé z planety Země, vy kurvy.“

Ačkoli mě odrazovaly některé komentáře, a nakonec i název díla samotný, jsem se i navzdory tomu rozhodl, se do čtení pustit. Proč mít doma zbytečně nepřečtený díl série, která se vyvíjí velmi uspokojivě. A dobře jsem udělal. Pán hor není sice na pět hvězd, ale jako zábava je to dobré. Dobrodružný příběh z pera Kristýny Sněgoňové má rytmus, napětí a sem tam nějaký ten humor. Musím také uznat, že s dvojicí Vodička – Giuseppe se mnohem hůře pracuje. Nejsou tak akční, jako první dvojice.

Malá ochutnávka:
„Věřím, že tomu věříš, ale myslím, že nám právě něco upadlo.“
Větve xenthanového stromu před nimi vybuchly po zásahu laserem.
„Do prdele práce!“ zaklel Vodička, rozepnul si pás a vstal z křesla. Na roztřesené podlaze se mu rovnováha udržovala špatně, dvakrát málem spadl, z toho jednou na Rakka. „Hned se vrátím“.
„Pálí po nás,“ připomněl Giuseppe. „Žádné hned už nebude!“

Mistr Kotleta si vybral Lorda Mrdáka a Kapitána Bouchače a tak od něj očekávám víc, než od technika a italského pěvce, nebo kuchaře, jak chcete. Po lehce zdlouhavém rozjezdu to nakonec dostane koule, Amanda jednu, a čtenář může být spokojen. A když nakonec zjistíte, kdo že je to ten „pán hor“, dojde vám (mě), že ten název k tomu prostě patří. Tak že spokojenost je na místě (má) a teď zase kdoví jak dlouho budeme čekat na další knihu v sérii Legie.

Citát: I když pocházel z Ostravska, k šachtám kladný vztah neměl.

azzies
10.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Jako asi takhle...při tom vystoupení v cirkusu jsem se smál,až jsem brečel. Ale pak už jsem se moc nenasmal.
Knížka má příběh vystavěný jinak, než ty předešlé, motivace Amandy zůstane asi všem utajena, stejně tak důvod, proč je ukousnuto zrovna ...varle? A proč Mirsove vlastně tak pospíchali odletět když vlastně nemuseli a.... Ovykle u kotletovek motivace neřeším,protože jsou podivným způsobem samozřejmé.
Na konec je potřeba zmínit,že vše směřovalo k velkému finále,které nebylo ani velké,ani napínavé ani překvapivé. Jen bylo.