Pán hor

Pán hor https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493240/bmid_pan-hor-t74-493240.jpg 4 357 75

Legie série

Nejmladší členka posádky vesmírné lodi Kraksna zmizela, a zatímco kapitán Moravec a poručík Vojcechovsky vyrazili na své mise, pátrání po ní zůstalo na techniku Vodičkovi a italském pěvci Giuseppem. Vyzvednout ji na planetě obřích žížal ale není žádná procházka růžovým separátem a oba musí dokázat, že ještě nepatří do starého železa. Aby mohli Amandu zachránit, musí přežít v manéži vesmírného cirkusu, vyhnout se Loydovi toužícímu po pomstě za ztrátu varlete, totiž antihmoty, a setkat se s Pánem hor, legendárním vůdcem odboje proti enlilskému impériu, který bude potřebovat jejich pomoc. To vše za klení břitkou ostravštinou a procítěného přednesu árií z Dona Giovanniho. Protože „Starò qui come agnellina le tue botte ad aspettar, vy modrý svině!“ Vítejte ve vesmíru, kde poslední nadějí lidstva na záchranu okupované planety je nákladní loď Kraksna a její svébytná posádka, vesmíru Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety, který je temný, krutý i zábavný, jak jen profesorka Krasiński dovolí.... celý text

hanzmb
18.01.2023 4 z 5

Je to dobré čtení, ale úrovně předchozích dílů bohužel nedosahuje. Na začátku to je dost nuda, pak se to sice parádně rozjede, ale na konci mě autorka naštvala. Proč, to dojde asi každému. Nemohu spoilerovat. A to nemluvím o již zmiňovaném opakování hlášky o záchraně Amandy. Ty zbylé hlášky jsou naopak parádní a drží to nad vodou. Jen nepochopím, jak může Ostravačka žijící v Brně znát libáňskou borovici, natož díru po granátu Kozodírky na hranici jičínského a boleslavského okresu.

Dandulka
14.01.2023 5 z 5

Opět další skvělý díl této série. Moc dobře se mi kniha četla a už teď se těším na další pokračování.

midloch
09.01.2023 4 z 5

Slabší kousek v sérii. První část na planetě žížal mě hodně nebavila, ale pak se to postupně zlepšilo. Druhá polovina knihy už byla zase v pořádku. No nebýt té dobré druhé poloviny, tak by to bylo za slabé tři hvězdy, takhle za 4.

michal3736
05.01.2023 4 z 5

Bylo to slabší než, předchozí díl a první část, mě vůbec nebavila, ale jakmile se dorazilo na novou planetu, tak se to vylepšilo dost. Díky a jdu na další

tygřík2
05.01.2023 4 z 5

Zlé obří žížaly! Škoda, že tu nejsou smajlíci:-))) A mnohým kolegům-komentovníkům by možná prospělo nebrat vše až tak vážně. Vždyť je to sranda! Zasmějte se, lidi!

panPatejl
04.01.2023 3 z 5

Rozhodně lepší než díly od Leoše (Krystýna to po sobě totiž možná aspoň jednou přečte), ale bohužel nijak dramaticky. Chvílema to sice zaujme, ale jinak je to pořád stejně plytké. Věřím, že mají na víc...

Belanna
03.01.2023 4 z 5

I tento díl série se mi líbil.
Kristýna dala více nahlédnout do nitra postav, Amanda vyrostla a celkově se děj o kus posunul. V příběhu bylo znát více citu a vtip byl opravdu vtipem.
Konec ale zamrzel.

sidini
26.12.2022 4 z 5

Šestý díl Legie. Během toho, co kapitán Moravec v díle Aga zachraňuje svou ještěrku, zaměřuje se Pán hor na pátrací akci po rovněž zmizelé Amandě. Na tuto výpravu se v Kraksně vydává technik Vodička a kuchař Giuseppe. Oba podávají perfektní výkony a ze záchrany Amandy se stává mise záchrany celého vesmírného druhu. Vesmírné žížaly dostanou nakládačku a Amanda dokáže, že na ni můžou být Vodička i Giuseppe právem pyšní. Avšak téměř celým tímto nejemotivnějším dílem se mezi řádky skrývá něco smutného.

DaNDee
15.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Kolikrát už jsem se ocitl v sérii v situaci, kdy knihu s kroucením hlavy zavírám. Většinou kvůli věčnému opakování něčeho, co už čtenář slyší po sté - třeba že je Giussepe špatný kuchař (za to jak vypadají melarové, nebo sukrové už nám nikdo prosím nezopakuje). Ale až u šestky jsem si správně definoval, v čem je vlastně problém, který slučuje všechny ty nedostatky, které série má. Je to fakt, že postavy mezi sebou nerozjímají. Tečka. To je celé. Nebaví se spolu. Proto mnohé pasáže knih můžou čtenáři přijít brakové. Rozjímání nad prožitými událostmi rozvíjí vztahy postav - i je samotné - a zároveň si tím autor sesumíruje vlastní myšlenky skrze slova postav. Baví se vlastně mezi řádky sám se sebou, a to tahle série už opravdu potřebuje! Protože posádka fakt NENÍ banda primitivů. A jako bonus rozpravy a rozjímání posádky by se čtenář -a modleme se za to - i něco dozvěděl. Tak například k poslání do prdele rasy žraloků v jedničce jsme se nevrátili dialogem ani jednou. O Bohdanovi se Moravec taky nikomu nesvěří (a o odboji už vůbec ne). A co společné téma, které by sjednocovalo snad každou posádku? Vzpomínky na Zemi?... Beznadějné...

Zpátky k nějakému tomu komentáři prvních 50. stránek děje Pána hor:

Né, interakce lidí s novými mimozemšťany Sněgoňová prostě umí. A to velice zábavně! Dokázala to už v Amandě a dokazuje to i nyní. Vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby každá jedna stránka knihy byla jen o prvním kontaktu někoho z posádky s novým druhem mimozemšťanů. Nechal bych ji to psát pořád dokola a dokola a dokola NEŽ BY SE SAKRA NAUČILA PO SOBĚ ČÍST !! Cituji 43. stránku při zajetí v kleci: "Tím Giuseppe vyčerpal všechny nápady, na které ho přivedlo sledování dobrodružných seriálů, ...Posadil se na zem a čekal." TO UŽ JSTE TEDA ZAPOMNĚLA, ŽE GIUSEPPE JE VÁLEČNÝ VETERÁN?!?! PŘECE NEMŮŽE BEJT ČTENÁŘ BDĚLEJŠÍ NEŽ SPISOVATEL?!?! ŠESTÁ KNIHA, HALÓ? JSTE SE V TOM ZTRATILA? TO SE MI SNAD ZDÁ!...

Kotleto se Sněgy, nechcete spolu radši napsat DETEKTIVKU PRO ALZHEIMERIKY? Tam by nebyla potřeba zápletka ani rozuzlení!

Jó, tak pardóón - na str. 103 už si v jiný krizový situaci najednou Giussepe rozpomíná, že je vlastně plukovník, a zachová se tak!

A třešničkou na dortu je - když slovy Vodičky: "Prosím, ne. Znova už to slyšet nechci." Sněgoňová ZBONMOTUJE sama sebe! Při všem tom neustálém omýlání "musíme najít Amandu, musíme najít Amandu, musíme najít Amandu" doslova v každém odstavci. No to je vrchol!

PierRe Vesper
12.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Díky nějakému idiotovi zde v komentářích, který neumí zaškrtnout spoiler jsem se dozvěděl něco, co jsem nechtěl. Tak díky.
Jinak zatím jeden z lepších dílů od Kristýny, spíš nejlepší.
Všimněte si, že Kotleta dělá hodně mezer při psaní, ale Kristýna ne.

Racek213
27.11.2022 4 z 5

No jo... tak mám dojem, že kromě začátku začíná být hlavní tahoun serie Kristýna ... docela jsem se bavil a nakonec ... bohužel, zabít někoho s kým jsem se ztotožnil, toť přímo zločin. Měla byste ho oživit, paní Kristýnko. Už jsem se zde dočetl spoustu zábavných blbostí, tak zkuste ještě jednu ... moc prosím :--)))

Hakate
19.11.2022 4 z 5

Po Vrabčakovi a Agě jsem k Pánovi Hor přistupovala ze značnou skepsí, neboť tento díl je opět z pera Kristýny. Kdo četl nebo narazil na mé předchozí komentáře k této série ví, že s Kristýnou jsem si nepatla do oka. Takže jsem byla velmi mile překvapená z tohoto díla. Ubyla snaha být vtipná, omezila trapných hlášek a přidala na hloubce postav a příběhu. Zatím toto dílo považuji (z toho, co jsem od Kristýny četla) za její nejlepší tvorbu. A tím mě vesměs donutila, abych na ni ještě nezlomila úplně hůl a možná ještě po nějaké její knize sáhnu.

FiFoj
19.11.2022 4 z 5

Tento díl se nese ve stejném duchu, přesto je jiný, než zbytek série. Výrazně ubylo machovského sarkastického hláškování, což tak nějak vyplývá ze složení hlavních protagonistů tohoto dílu. Co však ubylo na humoru, to přibylo na hloubce postav a jakéhosi emočního napojení na ně, s čímž nabírá celé toto vesmírné dobrodružství novou dimenzi. Z tohohle hlediska, společně s předchozí Agou, patří tento díl určitě k těm nejlepším (zatím) ze série.

Johny_H.
17.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Výborný velmi povedený díl, který je spolu s Agou nejlepším dílem z dosud vydaných knih ze série, ale ten smutný konec tam být nemusel. Vodičkovy nedají moc prostoru v předchozích knihách a když konečně se sním můžeme seznámit :-( Čest jeho památce.

olga8832
15.11.2022 5 z 5

Vážení, to byla paráda. Báječný vývoj událostí, opět to mělo šmrc, vtipné, akční...
Cirkusové číslo bylo boží a tajemná planeta ještě lepší. Těším se, co bude dál s Amandou byť bez talismanu ;-)

A kritici Kristýny patří do skříně. Tak je tam dáme.

Jandýs
15.11.2022 5 z 5

Za mne skvělý díl

NemmamSlov
10.11.2022 5 z 5

"Giuseppe vyrazil z dómu rychlostí, jakou Vodička vídal u své ženy pokaždé, když ve schránce našla leták Lidlu s časově omezenou nabídkou zlev."

Legia prekonáva svoje kvality čoraz viac a viac. Neskutočne som sa bavil pri čítaní, aj keď humoru tu bolo menej, no Sněgoňová zase píše vážnejším perom a preto sa s Koteltom výborne doplňujú.

Tento krát hlavnými hrdinami sú Vodička a Giuseppe. Trošku tu chýba drsný Rus alebo Moravec, za to sa tu vyskytlo veľa priestoru pre nové postavy. Amandina postava prešla najväčšiou zmenou v príbehu, čo ma milo prekvapilo a dokonca v tejto časti veľa nechýbalo, a aj slza by mi ukápla. Som zvedavý na ďaľšiu časť. Dámy a páni, dovolím si malý spoiler, posádka Kraksni má namierené konečne na planétu Zem.

robin9739
05.10.2022 4 z 5

Pán hor nepatří mezi nejlepší díly série, ale určitě mě nezklamal! Příběhově jsme se opět posunuli o kousek dál a blíže poznali i jiné členy posádky než Kapitána Bouchače, Lorda Mrdáka a Agu. Vesmír a celková filozofie tohoto universa na mě působí velmi živě. Rasy, planety, galaxie, technologie vše tu hraje a působí přirozeně.

PS: Švestky jsou snad horší jak Galaktické impérium.

stanislav0373
29.09.2022 5 z 5

Poměrně dosti jsem se na díl s Gerasimem a Vodičkou těšil, přeci jen, bral jsem je jako "vedlejší hlavní postavy" a tušil, že je v nich výtečný potenciál. Bouchač s Mrdákem sice hrají prim, ale Vodička, jakožto super švec montérek s kapsami i bez nich a kuchař, co neumí vařit, to je krásný folklór...

Svižné, příjemné akční čtení, kde vystřídáte pestrou paletu emocí... Ono vesmír je totiž kruté místo... někdy až moc.

tlllk
11.09.2022 4 z 5

V tom sa asi zhodneme viacerí, tieto párne diely, sú preradením na neutrál pred ďalšou zbesilou jazdou, a tou korektnou gender vsuvkou, si do vlastného hniezda. To je ako keby pankáči zložili text o robení domácich úloh.