Operace Petragun

Operace Petragun https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510247/bmid_operace-petragun-YFF-510247.jpg 5 320 320

Legie série

Přišel čas spojit síly. Na konci vesmíru se nachází mocná civilizace, která vede se Společenstvím dlouhou a tvrdou válku a formující se lidské legie si potřebují získat své místo na slunci a ukázat, že mohou být platné v boji. Plukovník Batista a kapitán Moravec se proto rozhodnou pro riskantní akci v místě, kde to enlilové nejméně čekají. Sázky jsou totiž zatraceně vysoké. Ví to i Rudý vrabčák, jehož tajemství bude na čase rozlousknout. A také umíchat pár opravdu dobrých drinků. Posádku Kraksny čeká tvrdá práce a opětovné setkání s petragunem, tancem, který je prý starý jako vesmír sám.... celý text

lassse
12.04.2023 4 z 5

Jojo, ve správné sci-fi nesmí chybět divak, palseky, komunismus, odbory, bonboniery, vánoční kolekce a hlavně bojující klobása :-)

mallamut
11.04.2023 5 z 5

Pohodlně se usadit nalít skleničku sirasky zapálit doutníček divaku a užít si další skvělou galaktickou jízdu. Jakou vám doručí jen Mrdák s Bouchačem.

Belanna
10.04.2023 4 z 5

Osmý díl Legie - opět tu máme oblíbené postavy a vtipné hlášky.
Trochu mě mrzelo, že se tu dlouho moc nic nedělo a pak to vzalo až moc rychlý spád.
Ale stále mě tato série baví a je skvělá na oddych.

Dejvos95
02.04.2023 5 z 5

Ano! Zábavné, svižné, úderné. Kotleta nám po svém opět ukázal krásnou lidskou schopnost a sice, že člověk prostě vydrbe s čímkoliv :). Po přečtení mám chuť se přihlásit k odborům!

Maud22
02.04.2023 5 z 5

Tak tentokrát čeká naše hrdiny vpravdě vojenský úkol. Dostat se na planetu Ereškigal, kde adadové zaměstnávají spoustu dělníků různých mimozemských ras na stavbě vesmírných lodí pro enlily, infiltrovat mezi dělníky, dostat se k lodím a zabavit je ve prospěch vojenských sil, které se soustřeďují na planetě, o jejíž souřadnice šlo v minulém díle. Takže dobrodružství jako hrom a do toho se řeší i vztahy (mám neodbytný pocit, že Aga žárlí, a taky není kulšeš jako kulšeš), vtípky střídají narážky, takže jsem se chechtala nahlas. Nikdy bych neřekla, že se do space opery dostanou i odbory, ale pro Františka Kotletu není nic nemožné. :-) Jo, a možná bych se přimlouvala, za nějaký díl navíc, takový obrázkový rejstřík mimozemských druhů, domnívám se, že by mohl být docela tlustý!

John6900
28.03.2023 5 z 5

Konečně zase jednohubka za plný počet hvězd. Neskutečně zábavná akčňárna od začátku do konce. Nebyla snad strana, kde bych se jen chvíli nudil. Čtivé, akční, napínavé, zábavné a místy proběhla i ta trocha romantiky a sexu. Těším se na další díl...

21olaf
27.03.2023 5 z 5

Asi nejlepší pokračování. Super hlášky z kanalizace a od barpultu

...Sakra, do háje, zaklel v jeden okamžik.
Co se děje? vyjekl jsem strachem.
Zapomněl jsem si říct o paraplíčka. Bez nich to není pořádný Sex on the Beach. Jednou jsem jich s jednou šlapkou v Petrohradu vypil dvacet. Z těch deštníčků jsem pak na jejím zadku postavil malej Kreml,...

Terva
18.03.2023 5 z 5

"O co,
že bude
její kloaka
přesně pasovat
na můj panachýn?"

"Jak té operaci budeme říkat?"

František Kotleta a jeho vysněná série LEGIE, pokračuje již osmou knihou. Jen snad dvě knihy mě v této dobrodružné sci-fi moc nešly. Ostatní jsou povedenou akční jízdou. Operace Petragun se řadí mezi ty nejlepší. Vtipné, dobrodružné, s trochou překvapení, krve, hoven a hlavně plné tanců a písní. Po delší době jsem si příběh užíval a docela rychle jej přečetl. Mám pocit, že ke konci jsem i možná uronil slzu. Pan spisovatel trochu zahrál čtenáři na city a milý čtenář se z toho málem . . . jo, něco ukáplo. Možná to byl alkohol. Těžko říci. V příběhu ho teklo docela dost, hlavně mixované drinky. Spousta hulení a holek kolem. Nechyběl ani nefalšovaný sex. Lidský, nutno dodat. A málem i jiný.

Malá ochutnávka:
Skočil jsem k němu a odtáhl ho ode dveří. Něco mumlal, ale pořád držel ákáčko. Dostal do těla pár střepin, které ho docela pocuchaly. Vypadalo to na pár hlubokých škrábanců a nejméně jeden kousek hlouběji v boku.
Bolí to, jak když Barcelona dostala výprask od Interu Milán
Pravý drsňák, co si svou přezdívku vážně zasloužil.

Bylo to zajímavé, trochu sem tam klesala logika, ale kdo se bavil, tak to ignoroval. Mě to tedy nevadilo, protože to do tohoto druhu příběhů prostě patří, někdy to tam i musí být. Na konci trochu agitka, ale měla svůj účel. Tento příběh jsem hltal a užíval si ho. Až jsem po dočtení dostal strach, jak na to naváže druhý spisovatel, respektive spisovatelka, Kristýna Sněgoňová. Její poslední počin Mrtvá schránka mi totiž totálně neseděl a moc se mi nelíbil. Ale i ona dokázala některými příběhy přesvědčit, že dokáže udržet tempo s rozjetým Františkem Kotletou. Jako celek je celá série perfektním rozjetým příběhem a věřím, že to tak i nadále zůstane.

Citát: Už jste vyvedli příliš hovadin na to, abychom je nechali vyhrát.

michal3736
16.03.2023 5 z 5

Opět neskutečná jízda, kdy velká část pečlivě připravených plánů vezme za své. Skvělá práce celé posádky Kraksny :)

Bašťák
12.03.2023 4 z 5

Tedy kapitáne Bouchači taková rozkrádačka majetku v emzáckém vlastnictví to jistě jen tak neprojde bez povšimnutí příslušných švestkových orgánů :-) A navíc ten vývoz zmr**da Lenina do vesmíru, to už je teda opravdu na pováženou! :-)

Madla81
12.03.2023 5 z 5

Jsem nadšená jak malej Jarda! Neskutečně napínavé, akční, plné nečekaných dějových zvratů, ale i lidsky dojemné a něžné. Začátek připomíná vykoupení z věznice Adad a je popsán tak barvitě, že jsem si nad obracením stránek takřka držela nos, abych pak vzápětí téměř slzela dojetím.
Bylo to krásné, vtipné (scénce se zhuleným Moravcem a Gerasimem jsem se smála fakt nahlas), bylo to epické, plné starých známých emzáků, ale i ještě pěkné řádky nových, protože petragun spojuje jak bývalé zmrdy, tak různorodé vesmírné nomády.
Díky písni Jednou budem dál se v poslední třetině setkají fikční události se skutečnými nedávno proběhnuvšími událostmi a já se přiznám, že jsem se tiše usmívala a opravdu jsem fandila celému lidstvu.
Ale zdaleka nekončíme, protože kapitána Bouchače a lorda Mrdáka potřebují tam, kam se ještě žádná vesmírná loď nedostala...
Neskutečně se těším na další dávku!

Johny_H.
09.03.2023 5 z 5

Tak to byla zase pořádná nálož. První třetina trochu slabší oproti ostatním knihám, ale jak se to rozjede tak je to naprostá paráda. Závěr knihy naprosto dokonalý a opět nádherný díl série. Část mě se těší až vyjdou všechny a já si je pak dám hezky po sobě všech 12 a druhá část nechce aby tato série končila. Doufám že už spolu pracují na nějaké další sérii a bude minimálně 2x tak dlouhá.

PetrCepek
07.03.2023 4 z 5

Sice se tento rok prioritně snažím přelouskat všech 46 knih ze skvělé odeonské edice Galerie moderních autorů, ale osmý díl Legie jsem si nemohl nechat ujít. Na prvních stopadesáti stránkách byla spousta nápadů a fórků, pak už to byla taková klasická kotletovština s občasnou nastavovanou kaší (asi tomu týmu sepisovatelů vypomáhá Miroslav Žamboch). Takže docela dobré. Hvězdu dolů jsem dal za příliš mnoho hoven (nejprve se tři stránky leze fakálovodem, aby o dvacet stránek později naši hrdinové skákali do náklaďáku naplněného sračkami. Opakovaný vtip opravdu nebyl vtipný. Dále mne zarazila stále větší samozřejmost, s jakou Moravec s Gerasimem zabíjejí civilní bytosti, které jim nic neudělali.

LišTerka
07.03.2023 4 z 5

(SPOILER) !!BROILERY!! Těšila jsem se a nebyla jsem zklamána :) Nejzábavnější je tentokrát rozhodně barmanská epizodka a scénka s kapybarou. Potěšilo mě, že konečně došlo na kumary, což jsem vyhlížela už od druhýho dílu, a těším se, co dalšího se o nich dozvíme a jak ještě zasáhnou do děje. Taky je super, že se objevilo několik dalších vesmírnejch ras a že se ukázalo, že ne každej kulšeš je zmrd jako Enruk :) Nebaví mě tokající Bouchač, takže jsem fakt ráda, že Aldona nebude zaclánět na Kraksně - šlo by to do háje jak Červenej Trpaslík s Kočanskou. Ať žije vtipná Aga! Trochu mě teda znepokojila autorova fascinace hovnama, je jich tam trochu moc. A škoda, že není čas a prostor jednotlivý epizody trochu víc rozpracovat, například odborářská stávka se sebeStředulou Gerasimem nebo partička kolem Tančírny by si to rozhodně zasloužily!

MilanKop
04.03.2023 5 z 5

Za mne opět parádní počin série. Vtip, vážnost, akce i trochu té "romantiky". Zase jsme se o kousek posunuli dál v této space opeře, která baví a úroveň rozhodně neklesá. Už ať je léto a je tu další díl :)

tomas0851
02.03.2023 5 z 5

František Kotleta - Operace Petragun

Tak tu máme dnes osmý díl série Legie.

Po prvních asi 50ti stranách jsem přemýšlel zda díl vůbec dočtu. Takových hlášek, u kterých se člověk smál až se za břicho popadal. Začátek fakt hodně dobrej.

Pak jsme trochu zvážněli, dali si trošku nechutnou kapitolu, pak trochu erotiky. ...
A propó mistře. Vzala mu ho celý do ruky a sála. Takovou ručku bych chtěl taky Str. 159/160.

Operace Petragun je opět příjemně čtivé. Opět se v boji o osvobození Země posouváme o kousek dál.

A že je v každém díle šokující překvapení? Bude i tady? To už musí každý zjistit.

Díl bych řadil v sérii k těm lepším, i když na vyloženě špatný jsem ještě nenarazil.

Mistře díky za příjemné pokračování

Ládja
26.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Jeden z těch lepších dílů. Akce, vtip taková klasika. Zároveň nic moc nového, stále podobný scénář. Opět někdo kdo chtěl na Kraksnu tak zahynul.
Jen by mě zajímalo, jestlo odboráři skutečně chtěli dvacet let dovole(oblet planety kolem slunce=za mého mládí to býval rok, jestli je to teď den, tak jsem něco prospal)
2,5*

gwcz10
26.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Zase super akce a spousta humoru a lechtivá scéna s Vrabčákem ;-). Aga vtipkuje a Gerasim tančí balet. :-D
A nakonec pomůže i VUML.

Tubuss
25.02.2023 3 z 5

Jako všechny knihy v sérii se to čte samo. Jen mám pocit, že autor poměrně dost recykluje a děj se posune jen málo. Vlastně se dlouho nic neděje a najednou to hrozně zrychlí a z konce knihy je rychlokvaška. Možná kdyby tahle série byla naplánovaná o něco kratší, tak to mohlo být ještě lepší. Jinak je to pořád skvělá scifi na oddech a partu hrdinů nemůžete nemít rádi!