Operace Petragun

Operace Petragun https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510247/bmid_operace-petragun-YFF-510247.jpg 5 320 320

Legie série

Přišel čas spojit síly. Na konci vesmíru se nachází mocná civilizace, která vede se Společenstvím dlouhou a tvrdou válku a formující se lidské legie si potřebují získat své místo na slunci a ukázat, že mohou být platné v boji. Plukovník Batista a kapitán Moravec se proto rozhodnou pro riskantní akci v místě, kde to enlilové nejméně čekají. Sázky jsou totiž zatraceně vysoké. Ví to i Rudý vrabčák, jehož tajemství bude na čase rozlousknout. A také umíchat pár opravdu dobrých drinků. Posádku Kraksny čeká tvrdá práce a opětovné setkání s petragunem, tancem, který je prý starý jako vesmír sám.... celý text

Dandulka
10.07.2023 4 z 5

Mám pocit, že tenhle díl byla jen taková vatová výplň, sem tam trochu akce, ale příběh sám se moc neposunul. Už se těším na další díl.

Radesan
05.07.2023 4 z 5

Po předešlé knize se vše vrací k tomu na základě čeho jsem se do této série pouštěl. Rozhodně mi nejde o hodnocení na základě toho, kdo knihu napsal, mám rád oba dva autory bez výjimky, ale kniha předchozí byla prostě příliš slabá. Tady se však děj opět posouvá pro mne zajímavým směrem. Mrzí mne, že občas postavy potkají pár zajímavých charakterů, které bych si v posádce nebo v příběhu přál, ale.... víte jak to je, umřou :D.

Postavy se posouvají dopředu i v pojetí jejich vzájemných vztahů, což rozhodně vítám. Rozhodně se mi často nestává, že bych se u knih pana Kotlety smál (mám rád tuhle literaturu jako odpočinkovou i když přidává poslední dobou na emocích a to je sakra dobře), ale tady bylo pár tak vtipných scén, že jsem se rozchechtal na celou kancelář.

Jestli takto dojede zbytek "seriálu" rozhodně to vítám a doporučuji, další kniha bude o to zajímavější (konec Operace Petragun Vás naláká, ale pochopitelně neprozradím). Jen tak dále.

nycol
18.06.2023 5 z 5

Velmi povedené, některé hlášky by člověka i zabily :)

Lenny33
11.06.2023 4 z 5

Povedené pokračování série, která si i přes vyšší počet dílů stále drží kvalitu.

molen
06.06.2023 5 z 5

Posádka Kraksny a jejich mise je konečně zpět! Děj se opět posouvá a nás čeká spousta akce, hlášek a vtipů. Jen jsem trochu zklamaná, že se posádka vůbec nerozrůstá o další mimozemské druhy, a to je velká škoda. Po neúspěšných posledních dílech se moc těším na další díl.

midloch
06.06.2023 5 z 5

Další děj trampot Kapitána Bouchače, Lorda Mrdáka a jejich posádky ve vesmíru. Ve vesmíru rozmanitém a bujícím životem tak, že nabízí spoustu inteligentních ras, které tančí petragun a kouří divak a společně plánují boj proti Enlilům. Jasně, je to brakovka, ale sakra kvalitní a návyková.

Už se nemůžu dočkat na další díl. Jo a doufám, že Deník Danky Krasinski vyjde jako samostatná kniha až celá série skončí.:-)

kuruteku
05.06.2023 5 z 5

Člvoěk si říká, že u takové ságy jeden díl sem, tam, nic se neděje. A děje. Až tak moc, že mi prostě předchozí díl chyběl. KDE JE GIUSSEPPE? O Vodičkovi vím. KDY BYLI NA ZEMI? Prostě já trdlo přeskočil díl (kdo ví, jestli jsem si předchozí vůbec koupil a nahrál). Nicméně přežil jsem a znovu tu byl odkaz na Jednotykadláka a Nic než Petragun. A další pozemšťané ochotní nakopak enlikům prdel (sory, v téhle sérii to jinak nejde). Prostě brak, kterému podlehnout je tak snadné a svůdné. až jsem skoro ronil slzy nad Agou. Jo a vývoz revoluce do vesmíru, to je i nad Trockého Permanentní revoluci. To jsem zase slzel smíchy.

Etule
05.06.2023 4 z 5

Opět skvělá jízda, jako audiokniha naprosto luxusní v podání p. Stránského, mohla bych ho poslouchat prostě 24/7. Skvělá oddechovka, u které se prostě totálně zrelaxuju a nasměju se. Takže vše, co od knihy potřebuju. :-)

sidini
28.05.2023 4 z 5

Osmý díl opět dvěma sousty. V tomto díle bylo tak nějak od všeho něco. Zdánlivě nesplnitelný úkol, akce, nějaké ty vesmírné fekálie, tanec, sex, staré i nové tváře, Amanda domáhající se vánočních kolekcí, aniž by věděla, co to vlastně je. V neposlední řadě půvabný kraksnovský humor.

JaniisB
20.05.2023 5 z 5

Musela jsem si dát smažák s hranolky a na uherák s hořčicí a okurkou se taky chystám velmi povedený díl. Už se těším na další díl.

stanislav0373
20.05.2023 5 z 5

"Vesmír je strašný místo, ale ne tak strašný, abychom mu vyprávěli o Leninovi."

U Fifinčiných prdů, tohle zase bylo dílo! Děj celé série je rozjetý jak Gerasim na večírku Playboye a dokazuje, že tahle parta bytostí si zaslouží pozornost celého vesmíru.

Akce, boje, průsery, překvapení a Aga. A odbory. To je děj tohoto dílu v kostce, i když mě po dočtení hlodala jedna otázka. Co ty kolekce? Dostanou?

Marketplace
17.05.2023 5 z 5

Další úžasná kotletovka. Děj je plný zvratů. Dost mě bavil přístup Amandy jako předáka. Super byly odbory a spousta dalšího. Svět Legie se nám pomalu vybarvuje. Jednoznačně 5*.

markinho962
17.05.2023 4 z 5

Část knihy byla samé sračky

LenkaVes
08.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento díl byl super. Akční jízda, dobré hlášky, prostě paráda. Hlavní hrdinové jsou vcelku dřeváci, ale máme je rádi :-)) Mají vždy své plány, které se zaručeně podělaj, ale stejně ze všeho směle vybruslí. Těším se na další jejich dobrodružství a doufám, že je Aga neopustí. Mohla by se ale trochu rozšířit posádka...A kde se u nás tančí Petragun???:-)

tlllk
04.05.2023 5 z 5

Je to ako miska horúcich slaných mandlí, kým si uvedomíte chuť sú preč, ale to nevadí, objednáte ďalšiu, asi vás nezasýti ale dozaista vylepší deň .....

markyticka
02.05.2023 5 z 5

Když se to posralo, tak to bylo hodně tekuté. Fekální zábava převážila tentokrát nad tou ostatní. 2krát jsem si říkala - ne, prosím, tohle ne, proč ;(??? A jak to dopadlo je nutné si přečíst. Jde to snadno a rychle.

slawa.cap
28.04.2023

Osmý díl jsem začal číst snad ještě dřív než sedmý stihl dosednout do knihovny, tak moc jsem byl nabuzený. A bylo proč. Příběh je opravdu nabitý a nějak mi nejde do hlavy že je o tolik "větší" když knížka je jedna z nejkratších :)
Petragun, ne-zmrd kulšeš, sex a sex on the beach. Prostě skvělá dovolená, ale taky zakládání odborů a plavání v hovnech. Dvojití-dvojití agenti a zvrat který jsem opravdu nečekal., no možná víc než jeden.
Nemůžu říct že by mi Kotleta přišel o moc jiný než Sněgoňová, ale prostě dokáže líp přitlačit v těch správných místech. Frantovo vyprávění může být stejně absurdní jako Kristýnino, ale pointa tak nějak líp dopadne. A tady to jde tak nějak víc cítit. Nevím jak to vyjádřit.

Racek213
28.04.2023 5 z 5

No, pro mě možná zatím nejlepší kus série, čtivé, humorné, bezbřehá fantazie a hlášky... co si víc před spaním přát? No jo, jen jsem měl dost dojem že Kotletu mrzí, neb mu Sněgoňová zavražila Vodičku, že mu dost chybí... Tedy, mě taky...
Samozřejmě, je to škvár a povl, černá ovce a hanba naší spisovatelské obce či rozvraceč a ztroskotanec, abych mluvil jazykem naší vedoucí politické síly (měli jsme 30 let oddych než se to vrátilo)... ale když mě to tak baví, že .. snad se to ještě smí...

QEDS
26.04.2023 5 z 5

Opětovně skvělé pokračování. Už se pěkně pomalu, ale jistě blížíme do finále a příběh nabírá na intenzitě. Všiml jsem si, že se nám začínají trochu měnit charaktery postav. Za mě pokud postavy zůstanou tak jak jsou v této knize bude vše v pořádku. Pokud, ale začne Aga házet jeden vtip za druhým a Gerasim začne být vážný, tak to bude velký špatný. Chápu, že postupováním v příběhu se prohlubují vztahy posádky a tím se do značné míry může změnit i charakter, jen aby se to nepřehnalo. Tak snad zůstane to pevné jádro charakteru u postav nezměněné.

hnusák
23.04.2023 2 z 5

Tento díl je o ždibec lepší než ostatní, ale asi jen proto, že je Kotletův.