Šampion

Šampion https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182612/bmid_sampion-182612.jpg 4 454 98

Legenda (Marie Lu) série

< 3. díl

June a Day přinesli pro Republiky obrovskou oběť, ale nyní se jejich země ocitla na pokraji zániku. V okamžiku, kdy se vše schyluje k podepsání mírové dohody s odvěkým nepřítelem Koloniemi, se přihodí něco, co změní kola osudu a uvrhne celý národ do boje o holou existenci. A jestliže chtějí Day a June zachránit Republiku, musí obětovat to nejdrahocennější, co mají. Odhodlají se k další oběti, nebo se nakonec ukáže, že všechno je úplně jinak?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Champion , 2013

Edlik
08.07.2018 2 z 5

Bohužel za mě celkově zklamání. Dlouho mi trvalo se knihou prokousat. Postavy mi nepřišly dostatečné propracované a čekal jsem asi "větší" finále.

pipa36
17.06.2018 4 z 5

Dobře se to četlo, knihu vnímám jako dobré zakončení dobré trilogie. Hvězdu dolů za přeslazený závěr, ale jinak doporučuji!

Layss
07.06.2018 3 z 5

Dost dobrá série, určitě si ji ráda někdy připomenu.

zd0981
06.06.2018 2 z 5

Měl jsem velkou práci to dočíst...
No jo, zjistil jsem, že nejsem cílová skupina. Chyba při výběru. Tohleto je pro holčičky. Příště si budu muset dát větší pozor...

Kaytria
17.03.2018 3 z 5

Vážně jsem tu knížku chtěla mít ráda, vážně jsem se snažila číst, kdy to šlo... Ale tohle není tak dobrý, jak se všude říká. Bylo to nemastný, neslaný, ty děti nevěděli, co vlastně chtěj, někdy ani co dělaj. A ten konec, prosím... Ty hvězdy dávám za to, že se autorka držela tématu, četlo se to dobře a svižně a mělo to známky dobrý dystopie.

druzickaster
05.03.2018 5 z 5

I třetí díl se povedl. Výtky mám sice k závěru, to bylo zybtečné a přehnané, ale budiž, puberťáky to asi osloví. Jinak zvraty, akce a napětí. Pár věcí se dalo zamíchat ještě víc a bylo by to úplně nej, ale i tak mě kniha bavila. Dal bych 4.5*

kalinkacz
18.02.2018 5 z 5

Tak tomuhle říkám finále! Absolutně jsem nečekala, že třetí díl ze série bude nakonec tím nejlepším... Po dočtení jsem zůstala jen sedět s otevřenou pusou... Tolik zvratů, změn, akce a vztahů... Jako vážně, páni... Jsem mile, vážně hodně mile překvapená... Celou tuhle sérii moc doporučuju a za mě třetí díl je tím nejlepším...

LUKYfeatBOUŠKA
13.02.2018 5 z 5

NEEEEEEEE :(((

Oveczky
28.12.2017 5 z 5

Před pár minutami jsem dočetla celou sérii. Během čtení se ve mě vystřídalo tisíc pocitů - od zklamání po zbožňování této série :) posledních pár řádků jsem četla pořád dokola a strašně pomalu - tak se mi nechtělo opustit tenhle svět...

Abych zhodnotila knížky jako takové, musím říct, že mi trochu chybělo stupňování dějového napětí. V knihách byl milion úžasných zápletek, ale tak nějak jsem místy postrádala takový ten moment překvapení, wow efekt. Přišlo mi to psané tak monotónně, že jsem některé zlomové body přešla celkem v klidu. Všechno to ale vynahradil poslední díl...ten byl téměř dokonalý, jen možná trochu zbytečně rozvleklý.

Během čtení jsem si říkala, že na pět hvězdiček tahle kniha nemá....ale prostě má. Byly to knihy, co mě po dlouhé době opravdu chytly a musela jsem číst pořád a všude. Tahle série zůstane ve mě a určitě se k ní někdy vrátím :)

Bekerče
18.11.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla tuhle naprosto boží, skvělou, velkolepou, legendární sérii Legenda! Byla to neuvěřitelná jízda. Všechny knížky jsme přečetla snad během týdne (a to chodím do práce) :-D Naprosto mě to pohltilo, což se mi už strašlivě dlouho nestalo. S radostí můžu tuhle sérii srovnat se sérii Hunger Games, kterou naprosto zbožňuji.

Opravdu se klaním autorce, jak krásně to zvládla! To napětí, akce, romantika.. prostě bez jediné chybičky... a ten konec... Za ten epilog jsem ráda, nedokážu si představit, že by spolu neměli být. A stejně bude Danie pro mě vždy Day! Nepřekonatelný Day! :)

ardeas
12.11.2017 5 z 5

No páni, už dlho ma nejaká séria nedostala. Fakt mi bude tento svet chýbať. Veľmi pekne podané, dej ide skvelým tempom odbúda, i keď v trojke je to oveľa svižnejšie ako v druhom diely, kde sa časové linky June a Daya odohrávajú vedľa seba a tam to troška mrzlo, tu to bežalo podľa mojich predstáv.
Stále rozmýšľam, aké to má negatíva, na tie dôjde až s odstupom času ako pri sérii Divergencia, keď sa mi to rozloží časom v hlave a preberiem si to z každej strany, no napriek tomu, píšem tento komentár takmer hneď po dočítaní, takže mám to úplne čerstvé a preto ich nejako neviem nájsť. Je to silný príbeh, veľa politiky, veľa predpokladov, veľa vecí, nad čím sa hlavní hrdinovia zamýšľajú a uvažujú, kde pri iných knihách ma tieto zamyslenia často rozčuľujú, tu ich kvitujem :)

Po posledných stránkach ma troška mrzí, že nie je vydaná posledná novela, kde je príbeh v štýle "a čo bolo potom", na ktorú si brúsim pazúriky :) Ale sériu, napriek tomu nedostatku s "vekom" predstaviteľov, jednoznačne odporúčam.

Kaia
29.10.2017 5 z 5

Takže tímto shrnu celou sérii,proto se tu samozřejmě vyskytne vyzrazení děje.
SPOILERY:Ok,přiznejme si to. Každá z nás děvčat si musela zamilovat Daye. Prostě musela. To,jak stále June věřil,ikdyž se chovala jako ta největší pinda na světě,bylo tak neskutečně sladký...a hloupý.(Eh,ještě když jsem si ho představovala jako mladýho Stylese).Druhé místo za oblíbenou postavu získává Methias(shit jak se to jméno psalo)a to i přesto, že prakticky celou sérii mrtvej. Líbilo se mi,jak k němu June často zabloudila s myšlenkama, měla jsem pak pocit,že je stále mezi živými. June...ach June. První díl a myslím,že i v druhým dílu jsem ji nesnášela. Připomínala mi tu typickou kravku,co si zahrává s klukovým srdcem jako s baseballovým míčem. Ale v třetím díle už mi byla sympatická a to 'vytrestání' na konci bylo krutý. Ale oceňuji za 'ne-klišé' konec-jako čtenář jsem brečela přes 45min a pořád vše četla dokola(s myšlenkami 'Neee, on si na ni nepamatuje panebože,vždyť ji tak moc miloval a je tím potrestanej i on. Omggg v téhle kapitole si na ni ještě pamatoval *další proud slz*),ale jako kritik tleskám bouřlivě ve stoje, protože přijít s takovým koncem chtělo pořádnou odvahu a talent(Ahoj,já jsem Day. Ahoj já jsem June. awww).
Další věc, která mě zaujala, že se snad ani jednou nezmínili,jak je na tom Evropa,potažmo Čína. Světu vládla Antarktida(k té se ješě vrátím),Afrika a pak Republika a Kolonie. Byla snad Evropa zatopena při globálním oteplování? Kdo ví,možná jsem to v knize přehlédla.
Ach,ta dokonalá Antarktida,snad se nemusím více vyjadřovat. Ty technologie zněly neuvěřitelně a zajímavě.

silvinka12
23.08.2017 5 z 5

Tahle triologie je prostě úžasná! Všechny tři díly byly neuvěřitelné a nedá se říct, který byl prostě lepší. Postavy, děj a vše ostatní prostě skvělé.
Day mi příjde velice přátelský a milý už od první stránky Legendy až po konec a June... ze začátku jsem ji v lásce neměla, ale za celou tu dobu jsem na ni kapku změnila názor. Tak bych chtěla, aby to mělo pokračování, bude mi jejich svět hodně chybět.

soltera
02.08.2017 3 z 5

Bolo to zaujímavé čítanie a ani chvíľu som sa nenudila, ale ten koniec ma skutočne "dojal"
SPOILER!
To akože fakt 10 rokov?

michaela669
04.07.2017 4 z 5

Celou trilogii mi doporučila kamarádka a jsem za to nesmírně ráda! První díl byl podle mě nejlepší a druhý o něco slabší. Třetí díl to ale zase napravil. Hltala jsem každé slovo a čekala, co se stane dál. Neustálá akce a nejistota mě prostě baví. June se mi pořád nedostala k srdci, ale za to se tam uvolnilo místečko pro Edena. Přála bych si pouze celou knihu o Antarktidě, Dayovi a Edenovi.
Kniha měla podle mě skončit odjezdem na Antarktidu. Dodatek po deseti letech mi přišel jako obrovské klišé, stejně jako samotná příhoda s Dayem. Nikdy jsem June a Dayovi nefandila a konec se mi jednoduše nelíbil.
Jinak ale celou trilogii hodnotím velmi kladně. Jsem ráda, že se ke mně dostala.

Percabethka
23.05.2017 5 z 5

Nevím, jestli jsem na konci brečela vzteky nebo dojetím - nejspíš obojím :'D - každopádně se mi tahle knížka neskutečně líbila. Celá série mě jen utvrdila v přesvědčení, že nejlepší díly dystopií jsou vždy ty první, ale přesto v podstatě nemám co vytknout ani Šampionovi. Snad až na ten již zmiňovyný konec. Celkově se mi líbil vývoj všech postav a potěšila mě i Tess. Navíc autorka dotáhla všechny děje do konce :)
SPOILER
Naposledy - konec!! To, že Day na June úplně zapomněl, ale na všechny ostatní si přitom vzpomíná, mě vážně naštvalo, ale fajn - kdyby se sešli po roce a ona mu tentokrát připomněla, kdo je, tak nic neřeknu. Ale že se vidí až po 10 letech a ona se pořád tváří, že ho nezná? To jako vážně? A Eden ani Tess se nijak nesnaží mu jí připomenout? -.- Ty poslední dva řádky, kdy se představují, to sice trochu zachránily, ale stejně!! :D
KONEC SPOILERU
Po téhle sérii se mi bude určitě ještě hodně dlouho stýskat, hlavně asi proto, že jsem si hlavní postavy vážně zamilovala ♥♥♥ Snad se k ní ještě někdy vrátím - třeba za 10 let a budu se tvářit, že si už vůbec nevzpomínám, o čem to je -.- :D

KaileyBlot
09.05.2017 5 z 5

Wow. Celá série byla prostě jedno velký wow. Za celé ty tři díly se všechny postavy postupně měnily a přebýhaly z jedné strany na druhou - i co se chování týče. Přišly mi tak nějak labilní - ale nestěžuju si. Dalo se to s nimi vydržet :D. A ty zvraty - já už fakt nevěděla co od další kapitoly čekat! Ale jsem ráda za to, jak to skončilo. Žádné klišoidní, ale prostě milé a hezké zakončení (ikdyž bych teda na June ráda zařval, ale na druhou stranu to chápu). No prostě krása krása krása co víc připsat. Doporučuju!

BarkaS
02.05.2017 3 z 5

(Spoiler.) Kdyby Day na konci spořádaně zemřel, jak měl (se zázrakem by se mělo v knihách opatrně), dala bych za ten finiš i čtvrtou. June mi taky k srdci nijak nepřirostla. To se holt někdy stává.

Jordyz
22.03.2017 4 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc. Hezké zvraty, spousta děje, čtivé... Za mě nejpovedenější díl.

izfnp
26.02.2017 5 z 5

Celá knižka bola tak na 4 hviezdy, avšak jej koniec ma dostal. Dospelý, logický, fungujúci, uspokojujúci. Výborné hlavné postavy, ktorých cestu sme sledovali tri knihy, dospeli ku svojmu koncu, ktorý má hlavu a pätu bez toho, aby bol príliš horký či príliš sladký. Horskodladký, to je to slovo, ktorým by sa dala popísať romanca v tejto trilógii. K tomu sa pričíta skvelá akcia, moc zaujímavý námet, do detailu vymyslený svet budúcnosti, sympatické postavy a schopná autorka. Výsledok? Veľmi dobrá trilógia, ktorá sa nebojí byť iná.