Legenda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika – stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day naproti tomu vyrůstal ve slumu a už ve svém mladém věku je nejhledanějším zločincem Republiky. Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/150362/legenda-150362.jpg 4.3667
Série

Legenda (Marie Lu) 1.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Fantasy
Vydáno, CooBoo
Orig. název

Legend, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (137)

Kniha Legenda

Přidat komentář
bibi.r
20.05.2014

Začátek byl velmi slibný, pak už mi to moc nesedělo. Mrzelo mě, že zemřel Metias. I když zemřel hned na začátku, byl to fakt sympaťák.
Druhý díl si rozhodně přečtu.

~.Lucy.~
12.05.2014

June jsem od první chvíle nesnášela. "Velký zvrat" aneb odhalení vraha mi moc překvapivé nepřipadalo. "kdo by měl provizi z Metiasova úmrtí?" To už jsem se vážně klepala do hlavy, že to ten náš génius nevidí. Ale přes všechny ty negativa to bylo čtivé. Vtáhlo mě to do děje, nechyběla akce, zranění a popisy okolí. Přes jednu chybu v číslech("Dala jsem si dva nože za opasek" "Vytáhla jsem čtyři nože zpoza opasku") knize nechyběl šmrnc a myslím, že to byl příjemně zabitý čas. Dosti mě zajímá dvojka, jestli napětí nahradí postelové scénky a nebo všechno naopak vygraduje? Uvidíme^^

Zannie
11.04.2014

Obsahuje spoilery!
Kniha mě velice příjemně překvapila. Dříve jsem se dystopiím vyhýbala, ale tahle kniha mě přesvědčil, abych jim dala šanci.
Co se týče postav, tak mě víc zaujal Day, June mi přišla, až moc dokonalá ( i když to byl i Day) a chladná, ale nemůžu říct, že bych jí ráda neměla. Zamilovala jsem si ale všechny vedlejší postavy, ať už to byl Metias, Tess nebo Dayova rodina. Zasáhli mě všechny smrti, zvláště pak Metiase a Johna, jelikož i já mám staršího bráchu a nedovedu si představit, že bych ho ztratila.
Spousta věcí mě v příběhu překvapila, jelikož já neumím předvídat situace dopředu, a tak jsem vše prožívala s postavami. Nemile mě překvapil Thomas, kterého jsem už od začátku měla ráda :/
Celkově si příběh četl velmi dobře, pořád mě to nutilo číst dál. Je zde akce i napětí i romantika, takže si vybere každý. Včera Legendu začala číst i mamka a nejpozději zítra ji dočte a pak už si půjdeme půjčit i zbylé díly :)

Peťu le
10.04.2014

*Spoiler*
Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbyla. Přečetla jsem ji jedním dechem, konec mne sice moc nepřekvapil ale spousta jiných věcí ano. Hlavně když zabili Dayovu mamču jsem knihu musela nachvilku odložit a dělat něco jiného protože jsem to musela strávit... A to s Thomasem a Juniným bratrem, sice to nebyl takový šok ale i tak... Triologii si určitě přečtu celou :)

kleria
14.03.2014

Jupíí konečně jsem to dočetla :), tím nechci říct, že by se mi kniha nelíbila, ale na čtení jsem nějak teď neměla moc náladu ale je to jinak vážně skvělá kniha!!! Miluju dystopie a tahle další kniha to jenom dokázala, strašně jsem zvědavá co se bude dít dál takže si musím pokračování přečíst co nejdříve. Doporučuji!! ;)

bookshelf
02.02.2014

Moje sympatie k této knize stoupaly rychle, jako horská dráha, která jede pouze vzhůru (s menší rovinkou na začátku). Ačkoli určitou část vývoje jsem předem odhadla, neodradilo mě to od dalšího čtení, kterého jsem rozhodně nelitovala. Nejprve jsem byla trochu zmatená z popisu událostí ze dvou různých perspektiv. Později se mi to tak zalíbilo, že bych to uvítala i u jiných knížek.

anibeni
23.01.2014

Tak na tuhle knížku jsem narazila v knihovně náhodou, anotace mě zaujala a knížku jsem dnes přečetla za dopoledne.. pěkná knížka, napínavá... těším se na další díly..

petrisca
19.01.2014

Skvělá kniha, tento žánr zbožňuji a vůbec mě to nezklamalo :)

TheShmash
16.01.2014

Větší Mary Sue jsem neviděla. Oba dokonalí, Day ještě ke všemu blonďatý asiat. Při tom jsem se nasmála opravdu hodně. Autorka by si měla přestat léčit komplexy a dát postavám taky nějaké špatné vlastnosti, přece jen, to k lidem patří. Takhle směšně perfektní, chytré, krásné a úžasné hrdiny jsem si nemohla oblíbit už jen z principu.

teddybear
05.01.2014

Úžasný začátek dystopické triologie, napsaný čtivým stylem střídajícím vyprávění June a Dayie, dvou osob z velmi odlišných světů. Kniha mě začala unášet, když se dvě hlavní postavy konečně setkaly a ani jedna nevěděla co je ta druhá zač.
Přečteno za jeden večer - bez dechu.

ann.vlas
28.12.2013

Vybírala jsem si knížky a tahle mi hned padla do oka, hezká obálka, zajímavý název a lákavý obsah. Byla jsem zvědavá a kniha mě nezklamala. Měla pro mě naprosto všechno, jen jsem seděla a četla.

janulle1997
21.12.2013

Knížka se mi velmi líbila. Rozhodně si koupím druhý díl. SPOILER Normálně u knížek neprožívám, že se někdo obětuje pro druhé, ale v této ano. Když se obětoval Dayův brácha, bylo mi to strašně líto.

Liška Emily
09.12.2013

Podle toho, co se všude psalo, jsem od Legendy čekala trochu víc. Možná je to tím, že už jsem přečetla víc dystopií, a tak mi připadalo, že to není nic nového. V podstatě jsem knížku prostě přečetla a když jsem skončila, moje reakce byla asi: "Hm, hezký." Nic víc. Postava June mi nesedla, ani po svém prozření mi nebyla symaptičtější. Jediná postava, kterou jsem měla šanci si oblíbit, byl bohužel brzy zabitý Methias. Kniha měla velký potenciál, ale jedno jediné překvapení za celou dobu a absence něčeho vyjímečného mě odrazuje od čtení dalších dílů. Myslím, že to "něco" budu hledat jinde.

danae1515
27.11.2013

Nečekala jsem, že to bude tak dobré čtení. Sáhla jsem po ní, že tu ležela a zrovna jsem neměla co číst. Trošku mi vadilo to sladké, úplně jsem tomu nevěřila vzhledem k okolnostem a i k věku June a Daye. Ale jo, dobrý, přečtěte si.

melaficent
04.11.2013

Skvelá kniha. Niektoré veci sa síce dali očakávať, ale aj tak sa mi páčila. Čítala sa veľmi dobre, a musím začať zháňať pokračovanie. Knihu som mala z knižnice, ale raz sa musí ocitnúť aj u mňa na poličke.

Martuul
31.10.2013

Další kniha, která mi sedla:). Moc dobře se četla a těším se až si přečtu další:).
Hvězdičku ubírám, protože mi stále něco originálního chybělo, většinou se dalo očekávat, co se stane:).

bookcase
25.10.2013

Další dystopie do počtu. Kdyby se mi do rukou nedostala, nic by se nestalo :)

MagdalenaHalow
09.10.2013

Může obsahovat spoiler
Z dystopickými knížkami se v poslední době roztrhnul pytel. Ale stejně si je všechny snadno zamiluju, protože v káždé najdu pokaždé něco úplně jiného. Legenda není vyjímkou. Střetnutí dvou povahově velmi podobných lidí z dvou naprosto odlišných světů je vážně skvělé. Postupné odhalování intrik a lží jak ze strany Daye tak June snad nemohlo být napsáno lépe. Moc se mi líbilo i odlišení písma, všimla jsem si toho sice až po několika kapitolách, ale vážně dobře se to četlo, nemohli jste si zaměnit June s Dayem. Na začátku jsem sice Daye nenáviděla za to, že zabil Metiase, ale pak si samozřejmě mé sympatie získal. Kdo přece mohl tušit, že Thomas bude takový hajzl? Marie Lu vážně umí překvapit! Rozhodně se těším, až si přečtu Fenomén.

Rose18
28.09.2013

Další povedená (a velmi akční) dystopie, kterou jsem přečetla. Styl psaní autorky Marie Lu je báječný - vsadím se, že sedne skoro každému.

Karolkoh
14.09.2013

Moc pěkný příběh... :) Ikdyž pochybuji, že by Day June odpustil ztrátu Matky, za kterou ona trochu mohla! Na postavě Daye mi vadily ty dlouhé (a určitě mastné) vlasy, to jsem prostě nemohla vydýchat :) Jinak knihu doporučuji!

Library&me
01.09.2013

Velmi povedený příběh, přečetla jsem na jeden zátah, protože jsem se nemohla odtrhnout od napínavého děje,.. Jestli bude mít kniha pokračování, určitě přečtu !

Anne Leyyd
24.07.2013

K této knize jsem se dostala díky doporučení jedné kamarádky a jsem jí za něj opravdu vděčná, protože tahle kniha se řadí k jedněm z těch NEJLEPŠÍCH DYSTOPIÍ (a knih obecně), jaké jsem kdy četla.

Střídavé vyprávění z pohledu Daye a June je určitě to nejlepší, jaké mohla Marie Lu zvolit. Navíc to byla další kniha (po sérii Vesmír) kdy jsem opravdu věřila, že děj vypráví 2 osoby a ne jen jedna jak se to spisovatelům občas „povede“ (viz Rekviem od Lauren Oliver).

Příběh plný akce, napětí, romantiky, nečekaných zvratů a překvapivých odhalení (přesně jak stojí na přebalu knihy). Technicky vzato jsem knihu přečetla za 2 dny (moci jen číst, tak se to zvládne za den). Nemohla jsem se od ní odtrhnout a stránky jen letěly.

Kniha neměla žádná hluchá místa, pořád se něco dělo. Přímo detektivní zápletka, takže co se týče zahrnutých žánrů, na své si přijdou všichni.
Hrozně mě mrzelo, že musel umřít zrovna Methias, a to ani nemluvím o kupě dalších postav. Hlavně ta, která umřela jako poslední, mě dostala :-(

Co se týče Daye, tak mám dalšího oblíbence. Jeho postava je hrozně sympatická (tím spíš, jak škodí Republice), optimistická, vtipná, plná sil a odhodlání, odvahy. V hlavě jsem ho viděla jako Jannise Neiwöhnera. Proč? Protože jako jednomu z mála herců, které znám, mu sluší delší vlasy :D

Líbil se mi také moc psychologický vývoj June. Od jejího slepého zahledění pro věc Republiky, přes šok až po prozření. A s Dayem dohromady – skvělá dvojice.

Nemůžu se dočkat, až vyjde FENOMÉN a pevně doufám, že se jim podaří Edena zachránit.

Knihu doporučuju všemi 10! ;-)

sushenka
15.07.2013

Od Legendy jsem čekala víc. Nevím, co se mi na knize tak nelíbilo, možná to, že June dostala všechny informace naservírovaný pod nosem a já jako čtenář jsem nemohla přijít na kousky skládanky postupně. Hlavní hrdinové mi přišli sympatičtí, ale autorka nevyužila potenciálu u příběhu a celý ho zabila. Škoda.

Adele02
05.07.2013

Maire Lu je báječná spisovatelka a Legenda se jí velice povedla. Má to úplně bombastický napínavý děj a jak CooBoo psalo: Legenda vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Já nedýchám ani teď :)

mynonka
03.07.2013

Pěkný příběh :). Zase jiný pohled na dystopický svět. Kniha se četla velmi rychle a příjemně. Rozdílné typy písma u dvou odlišných a přesto stejných hrdinů byla milé zpestření. Problém je v té citové stránce. Nějak jsem z toho nic necítila. Je zde plno obětí (některé opravdu hodně šokující), a přesto žádná nebyla podle mě dostatečně oplakána. Jediné uvěřitelné jsou vzájemné city hrdinů. I když "viděl ji, okamžitě se to v něm hnulo a hned se zamiloval" mi trochu vadilo. Jinak doporučuju a těším se na další díl :).

6