Ledový drak

Ledový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76660/bmid_ledovy-drak-r7B-76660.jpeg 4 493 116

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit. Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina. Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

The Ice Dragon , 1980

PeťkaW.
07.08.2018 4 z 5

Jak tu již bylo psáno - tahle útlá knížečka obsahuje příběh, který není ani pro děti ani pro dospělé. Pro dospělé je jazyk moc dětský. Pro děti je děj docela drsný, hlavně pak závěr. Za zmínku určitě stojí krásné ilustrace, které celý příběh povznáší o level výš. Ledový drak je taková milá jednohubka na hodinku čtení, při které se vrátíte o pár let zpátky do dob, kdy vám četly pohádky mamky. Doporučuju každé věčně fantazírující duši, která odmítá (alespoň v něčem) dospět.

Percabethka
23.07.2018 3 z 5

Kdyby tam všichni neumřeli, byla by to hezká dračí pohádka...

amejzlík
30.06.2018 4 z 5

Knížečka na jedno odpoledne pro fanoušky Hry o Trůny. U George R.R Martina mám pocit že, co napíše nemá šťastný konec a ani Ledový drak není výjimkou. (Dětská pohádka) S knihou jsem jinak ale velmi spokojena. Hlavní hrdinka mi byla velice sympatická a příběh byl také velmi hezký. Živě si dokážu představit jak ho stará chůva na zimohradě vypravuje dětem.

Local_Bunny
06.06.2018 4 z 5

Taková oddechová četba, po které jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem neměla co číst a zaujala mě hlavně ilustracemi. Je to sice knížka na nějakou cestu autobusem, ale potěší :)

KiyomiAsuka
10.05.2018 4 z 5

Krásná knížka s nádhernými ilustracemi :)

SUC185
13.02.2018 5 z 5

Krásná pohádková knížečka, která není opravdová pohádka a je na rozmezí pro děti a pro dospělé. Čte se jedním dechem.

Malýmedvěd
09.01.2018 4 z 5

Krásná knížka pro děti, dceru vysloveně nadchla a i mě se líbila.

czeliza
07.01.2018 5 z 5

Ledového draka jsem zahlédla v knihovně, nic od něj nečekala, na posezení ho přečetla, a užila jsem si ho. Vyvolal ve mně emoce, tak jak by každá dobrá knížka měla, a ještě jsem zvažovala, že si ho odnesu domů a budu si v něm jen tak listovat. Ilustrace v knize jsou nádherné. Ať už jste Hru o trůny četli nebo ne, doporučuji. Je to smutná, krásná pohádka.

etranger
03.01.2018 2 z 5

Slabé dílko, které jako fanoušci nadšeně čteme, protože nám milovaný autor nic nového a podstatného nedodal.

papajapa
23.11.2017 4 z 5

Knihu jsem si pujcila aniz bych o ni neco vedela (spis kvuli autorovi) a kdyz me odveleli do detskeho oddeleni, docela jsem koukala. Jako pohadka pro deti asi dobre, ale dospeleho ctenare nenadchne.

KAREL6725
17.11.2017 5 z 5

Krásný pohádkový příběh z pera pana Martina, o malé holčičce a jejím přátelstvím s drakem. Tuhle knihu spíš pro děti, si rád přečte i dospělý. Mám rád draky , jako bonus téhle knihy jsou nádherné ilustrace od Luise Roya. Jinak propojení této knihy se světem Písně ledu a ohně existuje , tento příběh vyprávěla chůva dětem na Zimohradě. Doporučuji, stojí za přečtení.

bouncer
05.09.2017 3 z 5

Kniha hezká, ale krátká. A mám trochu obavy pro koho je vlastně určena. Pro nejmenší je docela drsná, pro starší zase moc krátká a příběh velmi jednoduchý.

BarBarBar
22.07.2017 5 z 5

Krásné, ale smutné

Nevada
21.07.2017 5 z 5

Kéž by lidé nepsali takové nesmysly, jako uživatel Corpy. Nejenže se Martinova sága nejmenuje Hry o trůny, ale tahle pohádka se světem Písně ledu a ohně nemá vůbec nic společného. Martin ji napsal cca 15 let před prvním dílem Písně, který nazval Hra o trůny. I když to samozřejmě v ničem neubírá samotné pohádce na kráse. Martin opět dokazuje, že zvláště na malém prostoru je mistrným vypravěčem, a že ve smutném příběhu je velká síla.

jarynek
15.07.2017 5 z 5

Krátká povídka na rychlé přečtení. Kdo má rád draky, tak mu srdce zaplesá. Krásné kresby. Líbilo se i dětem 10 a 12.

BlackNapalm
07.06.2017 4 z 5

Trošku jsem čekal, že jejich život bude svázaný a když zemře jeden, tak zemře druhý, ale jinak se to krásně četlo. Příjemně krátké a krasně ilustrované.

notsohappyanny
30.05.2017 5 z 5

Ach jak já ty draky miluju!

Cryptkeeper
23.05.2017 3 z 5

Krátká,pěkná povídka doplněna citlivými ilustracemi. Jen škoda,že to nemělo nějaké vážnější,nebo temnější rozuzlení.

fvalek
22.03.2017 5 z 5

Tklivý příběh pro děti i dospělé (spíše starší než mladší). Moc se mi líbil, je krásný a hlavně tam jsou draci ;)
George R. R. Martin umí skvěle psát, a dokonce i takový útvar jako je "pohádka". Ovšem specifické prvky jeho tvorby přetrvávají a jsou pro jeho díla specifická. Ideální knížka pro melancholickou náladu a na čtení třeba v autobuse. Lehká, poutavá a kratší. Moc krásná :)

Kaaramelka
12.03.2017 5 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.