Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 435 90

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

Lucik100
08.02.2018 5 z 5

Super. Zase něco úplně nového.

Efeméra
04.02.2018 3 z 5

V Ledové krvi jsem našla dvě věci, které mi jsou obzvlášť po chuti – hezký jazyk s krásnými metaforami a přirovnáními a sympatickou ironickou hlavní hrdinku, která sice není rozená bojovnice, ale fňukna taky ne. Autorčin styl psaní jsem si tedy hned oblíbila. Problémem celé knihy však bylo, že jsem při jejím louskání měla častokrát pocit, že jsem tento příběh už četla. Čtenář tu najde svět rozdělený krví, kdy jedna strana má navrch a ta druhá je utlačována. Hlavní hrdinka je výjimečná rozsahem svých magických schopností spjatých s ohněm, ale neumí je kontrolovat a správně používat. Potom se dostane k lidem, kteří ji začnou cvičit (dlouhé kapitoly o zdokonalování se v boji a magii mě docela nudí). Jeden z těchto lidí (mladý a pohledný, se kterým se Ruby postupně sbližuje), má tajemnou minulost, jenž však v závěru až tak tajemná a překvapivá zase vlastně moc není. A nakonec se hrdinka přichomýtne k soubojům v aréně zlého krále a stane se jedním z jeho šampionů. Mně osobně připadalo, jako kdyby autorka posbírala všechny nejčastější prvky z aktuálních young adult fantasy hitů a sepsala podle takové šablony svoje vlastní dílo. V ději není moc výjimečných prvků, autorka by však alespoň zasloužila pochválit za nastíněnou mytologii Rubyina světa, která knize dodala ten správný punc mystična, a závěrečné vyvrcholení celé zápletky. Při posledních desítkách stránek jsem opravdu jen seděla a tajila dech. Bohužel by to té originality ale chtělo víc, proto Ledové krvi dávám jen 3 a půl hvězdičky.

Lenka.Vílka
24.01.2018 4 z 5

Tahle kniha má veškeré předpoklady, aby byla hit. Děj je ne lehce, ale naprosto předvídatelný, přesto mě bavil. Ale to musíte při hodnocení vypustit, pokud je vám 20 plus, a prostě si užít jízdu. Že naše Ohnivá bude víc než jenom to, je hned jasné. Že našemu Ledovému v hrudi bije srdce žhavější než Ohnivým, je taky jasné hned. Kniha se dobře četla. Hlavní hrdinka mě neštvala, takže cajk. Kniha měla spád, čtení jsem si užívala a tak celkově mě to moc bavilo. Mrzelo mě ale, že historie toho všeho byla stažena do tak krátkého vyprávění. Možná potom bych lépe pochopila minulost těch dvou skupin (pardon, království, ale to vyprávějte Ohnivým na útěku). Ale pochopila jsem (podle děje dalších dílů), že má zvědavost bude nejspíš uspokojena. Na druhou stranu jsem potěšena gradací děje. A jak (a hlavně kde) skončil první díl, druhý nebude vata před finálovým třetím dílem. Začíná mi ale vadit vyprávění ich v podobných příbězích, čtenář přijde o vrstvy. A konkrétně v tomhle případě mi to vadilo hodně, protože příběh byl jinak luxusní. Proto tajně doufám, že příští díl bude lepší. S uvěřením první části jsem neměla problém (jak se Ruby poprvé učí ovládat svoje schopnosti a je u bratrů), ale druhá část byla horší (kdy je Ruby zajata a bojuje v aréně). Akční popisy autorce (zatím?) moc nejdou. Taky bych nesrovnávala se Skleněným trůnem. Je to jako říct, že Planeta opic a King Kong je vlastně jeden a ten stejný film, protože tam jsou zvířata. Ano, něco tam je společného, ale v jaké žánrovce a YA není?
3,5. Díky posledním padesáti stranám ale 4.

JupiterFire
16.01.2018 5 z 5

Pro lidi jako jsem já, tzn. lidi, kteří čtou převážně fantasy a jsou schopní vykašlat se na spánek, jen aby zjistili co bude dál, je tato kniha velice předvídatelnou. Obsahem mi připomíná Skleněný trůn (hlavně hl. hrdinka, která až přehnaně připomíná Celaenu/Aelin, ale i hl. hrdina mi připomínal Jeřába), avšak zpracování pokulhává. Autorka měla krásný motiv, který se dal zpracovat do dlouhého a obsáhlého románu. Stačilo jen více popsat osobnost postav, či jejich minulost. Zkráceně- krásný a čtivý motiv, zpracování hrůza.

JanaDor
30.12.2017 5 z 5

Musím říct, že mě kniha pohltila a já si tento příběh (i když tak podobný jiným) užívala. Má neuvěřitelnou čtivost a lehkost. Prostě mi kniha padla do noty a líbila se mi.
Dobře byla pro mě vypracována romantická linka. Je jemná, nepřeslazená, přitom je cítit, že ač se dvojce nevidí a mají k sobě jízlivé poznámky, je v tom vzájemné jiskření. Je zde dobře vykreslen souboj dobra a zla. Vystupují zde temné síly, které dokážou potlačit výčitky, znecitlivit to dobré a vytvořit iluzi nádherného pocitu, když někomu ublížíme. Četla jsem více podobných knih, a téma souboje v aréně se často opakuje. Takže námět není originální, ale čtivý styl autora to skvěle vyvažuje, a tak mi kniha udělala radost.

Peťule159
28.12.2017 5 z 5

Moc dobrá kniha.... zajímavý a poutavý příběh. Musím ale něco vytknout, a to že mohly být postavy- jejich pocity, myšlenky- více propracované. Jinak velice čtívé už se těším na další díl.

Vianescee
20.12.2017 3 z 5

Upřímně tato kniha byla docela velké zklamání. Jde o neskutečně jednoduchou a předvídatelnou knihu podobnou mnoha dalším. Nezanechala na mně žádný dojem dějem, stylem psaní ani postavami. Čím více podobných fantasy knih máte načteno, tím jasnější se vám všechny zápletky jeví. Snad kdyby šlo o knihu, kterou bych četla mezi svými prvními, pak by mě upoutala mnohem víc.

kklepkaa
13.12.2017 3 z 5

Celkem jednoduchá dějová linka zabalená v zajímavém magickém světle. Trochu mě mrzí, že nebyl úplně využit potenciál tohoto světa. Jinak ale všechno spolu fungovalo. Brala jsem to jako oddechovku, která se četla rychle a bavila.

AgnessN.R.
11.12.2017 5 z 5

Mně se to líbilo. I když to má být fantasy, přišlo mi to roztomilé

4laras
27.11.2017 5 z 5

Velmi milý příběh. Kniha mi doslova utíkala pod rukama.
Ruby mi na začátku přišla jako rozmazlené děcko, kterému určitě není sedmnáct let.
Když se ovšem dostala na opatství, tak jsem si to tam zamilovala stejně jako ona.

Myslela jsem, že to bude oddechovka na pár dní, ale ponořila jsem se do toho ledového světa a spánek byl v tu chvíli vedlejší.

185Sera
25.11.2017 5 z 5

Tato kniha noo...
Pro ty kteří četli Skleněný trůn, tak mě to přišlo takový podobný... Jinak se mi to moc líbilo a doporučuji

Bookwormka
19.11.2017 2 z 5

Toto byla podle mého názoru slabá kniha, už předem jsem věděla, co se tam bude dále odehrávat a ničím mě nepřekvapila. Nedělo se tam nic závratného nebo napínavého a hned bych ji po první čtvrtině odložila, kdyby nebyla odreagováním od učení.

Samira
13.11.2017 5 z 5

V téhle jednoduše a přímočaře podané knize nenajdete nic převratného ani nového. Naopak milovníci žánru naleznou mnoho inspirací z jejich oblíbených kousků - Skleněným trůnem počínaje Rudou královnou konče. Také vás v ději asi nic úplně nepřekvapí a nebudete lapat po dechu.
Přesto se čte výborně a musím říci, že jsem si první díl maximálně užila. Je však otázkou jestli má kniha i na kvalitní pokračování. Nastíněno toho příliš nebylo, takže může pouze překvapit.
Jinak, ale žánrově na oddech stojí za to!

Lokina
05.11.2017 5 z 5

Další bezva fantasy adultovka na mém seznamu! I když první polovina se vlekla v pomalejším tempu a hlavní hrdince jsem se snažila víc porozumět. Ale druhá polovina to vyvážila, příběh dostal jiskru, byl napínavý a dynamický. Ke konci přišlo i na nečekané zvraty, co mě zvlášť bavilo a děsilo, byl vnitřní boj hrdinky s temnotou, ale i se sebou samotnou.
Arcus, jako hlavní mužský protagonista byl fajn jako tajemný, nedůvěřivý bojovník. Jeho totožnost byla záhadou, ale už za pár kapitol jsem poznala, co je zač. Takže zase takové překvapení to nebylo.
Jinak co se mi líbí je svět, který autorka vytvořila, jeho mytologii, pověsti, škoda, že v knize není mapa. S ní by to bylo dokonalé.
A já se tedy nemůžu dočkat dalšího dílu! :-)

Lorej
03.11.2017 5 z 5

Ze začátku mi přišlo, že se příběh vleče. Ale pak se tam začali dít věci, a já knížku nemohla odložit. Nejvíce mě překvapil konec. Moc se těším na pokračování, které si rozhodně přečtu.

Tucaka
24.10.2017 3 z 5

Parádní nápad na příběh, ovšem spoustu věcí příběh kazí.. jednoduchý a strohý styl psaní, nedostala jsem se do příběhu (prakticky jsem s hrdiny necítila), český překlad jmen typu: Maslenka, bratr Slupka naprosto otřesné ...

tyna_kk
20.10.2017 2 z 5

Jednoduchý styl psaní nahrává k rychlému přečtení. Příběh ovšem ničím výjimečným nepřekvapí, i když nějaké autorčiny nápady musím ocenit.
Dvě hvězdy dávám hlavně za dynamický konec. Doporučuji spíš pro mladší čtenáře nebo jako oddechové čtení po náročném pracovním/školním dni.

Fanttastica
16.10.2017 5 z 5

Fakt bomba. Je to celé celkem jednoduché což osobně velmi oceňuji. Postavy mi byly sympatické snad všechny dokonce i Malak. A ten konec? MuselA jsem ho číst dvakrát.

andrea4315
11.10.2017 5 z 5

Velmi čtivé od prvních řádků. Žádné zdlouhavé popisy nového světa, prostředí, politiky, historie.... Založeno především na akci, souvislosti se dozvídáte postupně, ponechán prostor pro vaši fantazii, jak si to ve své mysli promítnete. Až mě napadlo, že to je jako dívat se na film.
Za tu čtivost a za normální konec (žádné useknutí v tom nejlepším) dávám plný počet.
Pro někoho, kdo už přečetl mraky fantasy, to třeba může být jednoduché, předvídatelné i pro děti. Ale občas to chce i odpočinkovou četbu, kdy slova na papíru jen lítají.

Aires
09.10.2017 5 z 5

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)