Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 435 90

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

bree177
09.05.2020 3 z 5

Má hezký čtivý příběh i zajímavé postavy.
Vzhledem k tolika Ya knížkám to bohužel nestačí. Děj byl v celku předvídatelný a jednoduchý. Chybělo mi tam něco působivého co by mne zaujalo. Něco proč bych si zrovna Ledovou krev měla zapamatovat a oblíbit.

AKO
24.03.2020 5 z 5

Úžasná kniha, plná překvapení.

shey
14.03.2020 5 z 5

Čtivé, v rámci žánru určitě to lepší. Knížka je čtivá, děj utíká, vyjímečně jsem i tušila jak se příběh bude vyvíjet. Hlavní hrdinka moc sympatická. A třikrát hurá, žádná uměle nacpané LGBT téma jak je poslední dobou zvykem. Jdu se pustit do druhého dílu.

Veronica.Key
25.02.2020 4 z 5

Četlo se to skoro samo. Děj se nikde nezdržoval, furt jel kupředu. V knize nebylo nic, co by by snad vadilo. Příběh je jednoduchý, což je plus i minus. Na jednu stranu se mi líbilo, že jsem nad ničím nemusela přemýšlet, na druhou stranu jsem to tam trochu postrádala. Četlo se to až moc snadno.

BarBarBar
25.02.2020 4 z 5

Přečteno za den a půl. Čtivost jí rozhodně nechybí, a je tam od všeho trochu. Napětí, láska, smutek, smrt.

Ailee
05.02.2020 4 z 5

Předvídatelné, ale příjemné. Rychle to utíkalo, děj jednoduchý a přímočarý. Na pokračování se určitě podívám. Myslím, že je škoda, že nemohl vyjít i třetí díl v pevné podobě.

*Pájuše*
30.11.2019 5 z 5

Upřímně, lepší to být nemohlo. Je to YA kniha? - ano je. Jsou hlavní hrdinové iritující? - rozhodně ne. Je v knize milostný trojúhelník? - jak se to vezme. Jednoduše čtěte a dozvíte se víc.
Jsem z knihy tak nadšená, že si ji musím pořídit do knihovny.

zaandulee
20.11.2019 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila, skvěle se četla. Postavy jsem si oblíbila, hlavně jejich dialogy. Námět knihy byl opravdu originální a zajímavý. Myslím, že nejsem jediná, kdo si zamiloval Arcuse a jeho vztah s Ruby. ♥ Určitě doporučuji, jelikož jsem od knihy nečekala mnoho, ale velmi mě překvapila.

6484
22.07.2019 5 z 5

Tuto knihu mám velmi ráda. Ruby je mi hrozně sympatická. A moc by se mi líbilo kdyby knihu zfilmovali. Knihu jsem přečetla za pár dní.

ydnac
22.07.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale žádný trhák to není. Četla jsem už moc fantasy a teď už hledám co překoná mé oblíbené(Skleněný trůn, Šest vran) a doufám, že nějaké se najdou, tahle to ale nebude.

Tanya007
15.07.2019 5 z 5

Za mě povedená fantasy, nenáročná, pěkný příběh, jemná romantická linka. Super odpočinkové čtení.

Elize
22.06.2019 5 z 5

Velmi čtivě psané a napínavé a především dokonale psané dialogy mezi postavami - především mezi Ruby a Arcusem. Rozhodně doporučuji!

Cometka
31.05.2019 5 z 5

Super, jsem spokojená. Obálka knihy mě moc neuchvátila a ani anotace nic moc, takže jsem dlouho váhala nad přečtením. Ale po dočtení si říkám, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet:-) Děj pěkně plyne a trochu mi připomínal jiné knížky, ale ničemu to neškodilo. Za přečtení rozhodně stojí.

PhoebePollard
19.05.2019 4 z 5

Samozřejmě, námět knihy je velmi podobný jako ve spoustě dalších knih, ale kniha mě doopravdy vtáhla do děje a za moc se těším, až se pustím do dalšího dílu. Zároveň se mi to moc číst nechce, protože já bych příběh klidně ukončila už tady. Ale věřím, že autorka přijde s něčím, co mě opět chytne.

6370
30.04.2019 5 z 5

Moc se mi líbila a doporučuji všem.

maja11231
20.04.2019 5 z 5

Je pravda že podobné knihy už jsem četla ale mě to vůbec nevadilo. Mám ráda fantasy knihy a ráda se k těmhle knihám vracím. Takže se mi kniha velmi líbila, byla čtivá a něčím vymečná. Těším se co mě bude čekat v dalším díle.

Damonka12
28.03.2019 4 z 5

Skvělá fantasy kniha, bohužel téma je malinko podobné jako v daších knihách i tak ale stojí za přečtení. Sympatická hlavní hrdinka.

Lenka_S
27.03.2019 4 z 5

Hezký příběh, kde se potkávají dvě naprosto rozdílné druhy magie. vyvoj vztahu hlavnich postav byl sice předvídatelný, ale i tak mě to bavilo. Už se těším na další díl.

zinon
17.03.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila...první polovina byla slabší, druhá plná napětí. Velmi jsem si oblíbila hlavní hrdinku, protože je to silná osobnost, která se nebojí otevřít pusu :)

Majuš333
14.02.2019 4 z 5

Krásny príbeh, ktorý sa čítal sám. Hlavní hrdinovia mi vôbec neliezli na nervy, čo je veľké plus. Určite sa vrhám na pokračovanie. Len mi trošičku vadilo to zabíjanie, bolo ho tam na mňa moc...