Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 435 90

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

LilianaFalcon
30.09.2017 3 z 5

Za me tak 2,5 az 3 hvezdicky. Tyhle variace na Hunger Games zkrizene se Sklenenym trunem uz me unavuji. Ale prislo mi to lepe napsane nez takova Ruda kralovna.
Hlavni hrdinka mi dost casto lezla na nervy a cele to bylo takove kostrbate.

čef
15.09.2017 3 z 5

Pro mladé čtenáře fantasy asi dobré čtení. Pro mne však příliš pohádkové. Jinak nemohu hodnotit, atraktivnosti fantasy příliš nerozumím a všechno jsem z knihy určitě ani nepřečetl.

mmmisulka.r
12.09.2017 4 z 5

Doporučuji, ale nečekejte něco extra, kniha potěší, pobaví, ale ničím novým nepřekvapí.
Založeno na pohádkovosti a nemohu se ubránit pocitu, že je to taková malá vykrádačka mnoha příběhů. Nic originálního, ale i tak to moc bavilo. Spíše pro mladší čtenáře...
Více v recenzi - Knižní deníček

EvaSupovic
08.09.2017 5 z 5

Skvělá knížka a takovéhle miluji :-D Jiný svět, jiný kraj, všechno nereálné až vlastně lehce představitelné :-D Moc jsem se bavila ...

terkalor123
05.09.2017 5 z 5

Ledová krev me urcite nezklamala... Musím říct,ze me kniha nepřišla ani moc podobná napriklad se sklenenym trunem.. Každá kniha ma v sobě svoje vlastní kouzlo a ja tuto knihu přečetla jedním dechem... Urcite doporučuji milovníkům fantasy... Za me uzcite 5 hvězdiček+ musím urcite pochválit postavy a zápletky

teer.h
02.09.2017 4 z 5

Kniha je velmi jednoduše napsaná a velmi lehce se čte. Už jen začátek. Ani nevím, zda jsem někdy četla knihu a hned na začátku bylo takové napětí a akce. To se mi líbilo! Hned to mělo rozjezd a nemusela jsem číst věci okolo, které člověk na začátku stejně nepochopí. Za mě určitě plus.
Děj byl krásně popsaný do detailů a vše jsem si hezky představovala.
Mě se kniha moc líbila, i hlavní hrdinové :) Dávám 4 hvězdičky, že mnoho bylo předvídatelné :)

Arianne
25.08.2017 4 z 5

Není to nic moc originálního, ale chápu, že v dnešní přehlcené době není snadné napsat něco, co nebude připomínat nic jiného. Každopádně se kniha čte skoro sama, zpočátku se mi zdála trochu divná a nesouvislá, ale jak příběh pokračoval, stával se čím dál víc skutečnější, jakoby autorka přestala být vypravěčem a konečně se stala jeho součástí. Sice hodně předvídatelné, ale mě to nijak nerušilo.

DariDerek
21.08.2017 4 z 5

Ledová krev je kniha, která mě nezklamala. Čekala jsem fantasy příběh, který bude plný napětí, adrenalin bude na nejvyšší možné míře, nebude chybět akce, intriky a třeba také trocha té romantiky. Přesně tak, jak je to v každé young adult, fantasy literatuře. A naprosto všeho jsem se dočkala. Jako bonus jsem obdržela místy perfektně ironickou hrdinku, která věděla, co chce a musela se s tím poprat jak nejlépe dovedla.
Více zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/08/ledova-krev-elly-blake.html

Alice_E
12.08.2017 3 z 5

Pro me bohuzel moc primocare. Vsechno, a to opravdu vsechno bylo jasne uz od zacatku, naprosto predvidatelne. Nicmene jinak na tom nebylo nic spatneho. Takze pokud si clovek nechce moc lamat hlavu a neceka zazraky, s chuti do toho.

Andy0892
11.08.2017 4 z 5

Musím říct, že se mi to líbilo :-) taková hezká pohádka. Trochu to připomínalo Skleněný trůn, trochu Krvavou cestu, Čáry života a Dvůr trnů a růží. Mix všeho dobrého, kdy vzniklo lehké čtení s předvídatelným dějem, ale se sympatickými postavami. Za mě určitě palec nahoru :-)