Ledová krev

Ledová krev https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334394/bmid_ledova-krev-gAl-334394.jpg 4 435 90

Ledová krev série

Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru – a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frostblood , 2017

Havel0303
10.02.2019 4 z 5

Naprosto perfektní kniha, druhý díl byl trošilinku slabší. Stále očekávám co přinese třetí díl.

Calla2002
18.10.2018 5 z 5

Co říct? Knihu jsem měla za den přečtenou, protože mě to pohltilo. Pohltil mě ten svět a postavy v něm. Četlo se to rychle a snadno. Moc se mi líbilo, že jsem se u knihy zasmála, zesmutněla, naštvala a pocítila spoustu dalších emocí a pocitů. Myslím, že jsem zamilovala do té knihy. Zamilovala jsem se do Arcuse, zamilovala jsem se do Ruby, zamilovala jsem se do celého příběhu. Toho jakým stylem je to napsané, jak se příběh rozvíjí a kam směřuje. I přes to, že jsem od knihy tolik neočekávala, mě uchvátila a já můžu jenom na každém svém kroku tuto knihu všem doporučovat a všude jí chválit. Těším se na další díl.

A.K.A.R.
22.09.2018 4 z 5

Rozhodně jsem si tuto knihu zamilovala.Směsice nadpřirozena a lásky bylo úžasné čtení a sledovat jak se postavy mění bylo fantastické.Knihu jsem přečetla za jeden den a už se nemůžu dočkat na druhý díl.

any333
16.08.2018 5 z 5

Čekala jsem od příběhu zaběhnuté koleje a k Ruby dva nápadníky, takže mě začátek a hlavně první část velmi příjemně překvapily. I v zemi ledu mi všechno připadalo nesmírně sladké a já se s chutí nořila do dalších kapitol, kde jsem byla svědkem pošťuchování mezi Ruby a Arcusem. Stále jsem musela dumat nad tím, co skrýval.
Celý dobrý dojem tomu tak trošku pokazil prostředek víc ke konci, kdy se objevil princ a mně v hlavě naskočil varovný majáček, že se ta moje předtucha ještě může vyplnit. Pak se navíc objevil ještě jeden z Rubyiny minulosti, ale to se naštěstí nepotvrdilo. Samotné finále bylo famózní a vypudilo všechny představy o geometrických tvarech, a i když se k tomu ještě přidalo jedno odkrytí, řadím příběh mezi romanticko-fantastické oddechovky, co mě příjemně překvapily.

lucie0134
11.07.2018 5 z 5

Tak to byla jízda.
Krásný příběh, hrozně mě bavil a nepustil mě, musela jsem pořád číst a číst. Naposled mě kniha takhle chytla s názvem Na lovu. Ani se mi nechce číst 2ka. Jednička je krásně zakončená. Pro mě ideální. Víc takových knížek bez milostného trojúhelníku a tolik akce a napětí. Tuto knihu si musíte přečíst!!!

andrejci
10.07.2018 5 z 5

Co k tomu dodat, prostě BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ninde
05.07.2018 5 z 5

Úžasné přečetla jsem to jedním dechem.Všechno mě na této knize bavilo,nemohu se dočkat až si přečtu druhý díl.

Lethania
07.06.2018 3 z 5

Nápad by to byl dobrý, ale provedení pokulhávalo. Kniha byla nudná, chování postav naivní. Hodně se podobá knize Sníh nebo popel a nebo Ledová jako sníh, kde šlo prakticky o totéž. Jedná se spíše o literaturu pro mladistvé. Mě osobně se nelíbila - asi už na takové fantasy prostě nejsem.

Adriana21
09.05.2018 3 z 5

Dávám tři hvězdičky a to jen díky konci. Kniha mě bohužel jinak moc nebavila, nemohla jsem se do ní vůbec začíst. Musím říct, že podle anotace jsem od knihy očekávala více. Škoda.

Sima890
07.05.2018 5 z 5

Ruby žije ve světě, kde jsou lidé s mocí sněhu a mrazu a lidé s ohnivou mocí. Ruby se narodila jako ta s mocí ohně, což ve světě, kde vládne jen mráz není ani z daleka lehké. Svou moc ale neumí ovládat a neví si s ní rady, od malička byla totiž svůj dar nucená skrývat před světem. Brzy ji ale objeví mraziví vojáci, kteří se neslitují před ničím a před nikým a Ruby je uvězněná v žaláři odkud ji poté zachrání rebelové.

Při čtení mi až tak nepřipadala podobnost na jiné knihy, ale ted' jak přemýšlím o Ledové krvi je to až nepřehlédnutelné. Já si to i přesto užila. Hlavní hrdinka, Ruby, se za žádnou hrdinku nepovažuje, přišlo mi to na ní sympatické, a postupně se stává silnější a tvrdší. Je to taková holka, která se nebojí říct, co si myslí. A mužská hlavní postava, Arcus, je takový tajemný a působí tak bezcitně až člověk opravdu věří, že jeho srdce není ničím víc, než jen kusem ledu. V první části knihy se příběh točil hlavně okolo hlavní dvojice, je to škoda, protože je tam hodně nevysvětlené historie a taky vedlejší postavy měly celkem málo prostoru.

Kniha ke konci dostala zajímavý spád, konečně se dělo něco, kde nehrála roli milostná linka a začaly akční scény. Je tam i menší náznak milostného trojúhelníku, i když to nebylo vůbec podstatné, tak mi to trochu vadilo. Když už to konečně nabralo nějaký spád, proč to ničit milostným trojúhelníkem. Já nevím jak se to stalo nebo proč, ale u zvratu, který nastal u konce knihy, jsem brečela až jsem nemohla přestat. Nechápu to z jednoho důvodu. Ono se to dalo očekávat a mě to naprosto šokovalo! Po té scéně mi hlavou proběhly všechny ty nápovědy, které tam jsou a jeden naprosto bije do očí. Ještě ted' nechápu jak jsem na to mohla nepřijít...

Shinya
23.04.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Již od začátku jsem se nemohla odtrhnout od čtení. A navíc mě zaujala již obalem, což se moc často nestává. Dokonce ukáply i slzičky.

adellla
23.03.2018 5 z 5

Takže?
No co jiného než boží.
Už od začátku jsem se zamilovala do Arcuse...
Hrozně se těším na další díl...

Ditules
14.03.2018 4 z 5

Knížka má pozvolné tempo. Ze začátku jsem měla chuť ji odložit, ale jakmile se dostala Ruby do opatství, už to mělo jiné grády. Těším se na pokračování!

AndyBlack
11.03.2018 5 z 5

Do této knihy jsem se nejdříve bála pustit. Když jsem zprvu knihu prolistovala, vůbec se mi nelíbila, nakonec jsem se ale přemohla a knihu začala číst. Okamžitě jsem se do ní začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Děj mi sice přišel povědomý, avšak tak to prostě u Fantasy žánru bývá. Po dočtení jsem si knihu naprosto zamilovala a už se nemůžu dočkat na Ohnivou krev.

SarahRoyalAss
05.03.2018 2 z 5

Upřímně, nebavilo mě to. Nápad byl dobrý, ale nerozvinutý a styl psaní byl v první části do jisté míry zmatečný. Bylo to na začátku i zbytečně zdlouhavé a v tom duchu se to vleklo až do druhé části. Ta už byla značně lepší a užila jsem si ji více.
I tak si určitě přečtu pokračování, třeba ještě překvapí.

markulka
28.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Zamilovala jsem se do ní hned od začátku a doslova ji celou zhltla za pár dnů. Příběh určitě nebyl originální (v mnoha ohledech mi připomínal Rudou královnu), ale to mu určitě neubralo na kvalitách. S Ruby jsem prožívala každý úder srdce v aréně, každý mrazivý dotek ledu na její kůži a neskutečně jsem si to užila. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Shira27
27.02.2018 4 z 5

Od knihy jsem toho moc neočekávala, a asi proto mě tolik překvapila. Jak už spousta lidí přede mnou psala, budu se opakovat.. Kniha není žádné velké boom, ale četla se velmi dobře a rychle. Je protkána klišé (kromě milostného trojúhelníku - díky bohu za to) se všemi kombinacemi známých YA knih. Holt už se asi ničeho převratného nedočkáme.
Ale i tak obsahuje akci, napětí, zvraty a odhalení, která pro mě začínají být dost předvídatelná a tudíž si knihu nevychutnám na 100%.
Překlad jmen (bratr Mléč, bratr Slupka, Pšenice, Máslenka..) mi tam teda moc nesedl, ale zase se podle nich dobře pamatovaly postavy.
Za mě krásný 4 hvězdy a těším se na pokračování!

kaci9729
23.02.2018 5 z 5

Čtivá kniha, od příběhu jsem se nemohla odtrhnout. Objevily se i menší gramatické chyby, ale to mi nějak nevadilo. Už se nemůžu dočkat na Ohnivou krev.

Pedruska01
18.02.2018 5 z 5

Musím přiznat, že jsem se na knihu těšila - a stálo to za to. Příběh mě strhnul k sobě hned na prvních stránkách a vyflusl až na samém konci. Hrozně dobře se to četlo - nevěděla jsem kdy přestat (dokud mě nedonutili okolnosti) a nesetkala jsem se s nějakými hluchými či nudnými místy. Bylo to plné akce, zvratů, jisker, ohně, mrazu a překvapení.
Někdo tvrdí, že je to směska jiných příběhů a tudíž nic nového, nic originálního. Když jsem se nad tím jednou opravdu zamyslela, spatřila jsem malinký náznak podobnosti s jednou knihou, ale neměla jsem čas ani chuť knihu srovnávat s něčím jiným a dalším. Pro mě to bylo něco nového a originálního - maximálně se mi to líbilo a byla jsem velice spokojeným čtenářem.
Ohnivka neboli Ruby mi přišla fajn - uměla být od "rány", ironická a pěkně odsekávala především Arcusovi. Neměla jsem proti ní nic, co by mě iritovalo. A Arcus... ach. :D Kdo by si ho nezamiloval? Musím přiznat, že mě hrozně bavilo, jak do sebe šili, jak se kočkovali. Na povrchu hráli hrdiny s kapkou nenávisti, ale postupně uvnitř táli a báli se jeden o druhého. A navíc, když se přimotal král Malak? Moje duše romantika plesala a skákala až do stropu. :D Přišlo mi to jako zajímavé propojení. Docela mě mrzí, že jsme přišli o jednu stranu momentálního trojúhelníku - i když teď mě napadají takové věci, co ještě mohly být použity a já bych si to užila ještě víc, ale - dopadlo to podle autorky a především dobře. Každopádně se těším na pokračování, doufám, že bude brzo. V první knize bylo něco přislíbeno, tak chci vědět, jak byl slib dodržen. Autorka do toho šla naplno, nebála se brutality a krve. Uměla vykreslit postavy, které nenávidět, které milovat, které litovat. Věřila jsem jí to. Nebyl to plochý příběh, uměl hýbat s emocemi. Pro mě to je naprosto milé překvapení - opravdu, mě se to moc líbilo. Zmínit doporučení považuju za zbytečné, protože to je snad nad slunce jasné. :)

Baru1236
13.02.2018 5 z 5

Ačkoli mnoho lidí zde říká, že se jim zdá jako by tuhle knihu už četli, pouze v jiném provedení, moc se mi líbila. Souhlasím, že s podobnou tématikou existuje už více knih, ale myslím, že se s tím autorka poprala, jak nejlépe uměla a řekněme si upřímně, dnes už mnoho témat, která by se dala slušně zpracovat ale neobjevovala se nikde jinde moc není. Rozhodně má tahle kniha potenciál a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu a dalších cute momentů mezi Ruby a Arcusem.

P.S. Jediné co mi tam trochu chybělo byla mapa Rubyina světa. Je dobře vykreslený, ta království, hory a podobně, ale přece jen by se v tom lépe orientovalo s mapou.