Lásku, ne válku

Lásku, ne válku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215787/mid_lasku-ne-valku-215787.jpg 4 109 20

Studentka žurnalistiky Paxton se na univerzitě v Berkeley seznamuje s budoucím právníkem Peterem. Do hluboké lásky na první pohled však tragicky zasahují dějiny, když je Peter pár dnů před vypršením své branné povinnosti odveden a poslán do Vietnamu, odkud se už nikdy nevrátí.

a304
07.04.2023 5 z 5

Novinářka popisuje americkou demokracii - šedesátá léta minulého století, občanskou neposlušnost, demonstrace prosazující ukončení války a podporující mír.
Doporučuji k přečtení a dokumentární film také.

Nofar197
05.12.2022 3 z 5

Stydím se, že jsem vůbec četla něco od Steelove, ale tato kniha dokazuje, že i chrlicka laciných superromanci měla výjimečně světlou chvilku.

Alinke
01.12.2022 5 z 5

(SPOILER) nádherná kniha, vymyká se nálepce "ženské romány" spisovatelce se povedlo dostat se čtenáři pod kůži. Čtete a absolutně se ztotožníte s pocity postav z knížky, které prošli válkou, umíráním a nedokáží žít "v normální světě" v konzumní společnosti. Krásně se prolíná láska s kontrastu s válkou

salexice
08.11.2022 4 z 5

knihu jsem brala do ruky bez většího očekávání s nálepkou oddechovky. Chyba lávky, tahle kniha se klasickým "steelovkám" vymyká. Hlavní hrdinkou je Pax, která coby začínající novinářka odjede jako zahraniční dopisovatelka do Vietnamu v době druhé války v Indočíně. Imponovala mi touha hrdinky pochopit celou šířku konfliktu, vojáky i civilisty a přinést ten příběh ostatním doma. Pro mě dobře namixována akce i romantika.

LB11
31.10.2020 5 z 5

Knihu jsem četla v době končících nepokojů v bývalé Jugoslávii. Perfektní. Steelovou jsem brala jako novodobou červenou knihovnu, ale tato kniha je top!!!! Filmové zpracování je o ničem. Úrovně knihy nedosahuje vůbec.

betulka2972
30.07.2020 5 z 5

krásna kniha.četla jsem jedním dechem

MortRainey
26.07.2018 3 z 5

I na exkurzi do světa Danielle Steel jsem se vypravil..;-) 60. léta, od smrti JFK po hippies až válku ve Vietnamu...

juni
12.11.2017 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila babička, protože patří mezi její nejoblíbenější a také abych si přečetla něco ne z budoucnosti. Po první části jsem na knížku zanevřela, protože se mě dotkla smrt Petra. Po nějaké čase jsem se k ní zase vrátila a nemohla se od ní odtrhnout. Už jsem u nějaké knihy brečela, ale u téhle jsem skoro nepřestala. Prostě jsem se do této knihy zamilovala. Stojí za přečtení a doporučuji, každému kdo má rád historii a romantiku. Určitě bych si ráda přečetla ještě nějakou knihu od této spisovatelky.

martiline
29.11.2016 5 z 5

Danielle Steel a její romány jsem měla kdysi velmi ráda.
Píše úžasně, její příběhy jsou prostě dokonalé.

janiice
19.11.2016 5 z 5

Moje vůbec nejoblíbenější kniha této autorky. Nádherný příběh, příjemně napsaný, čtivý, kdy začnete číst a oči zvednete až s poslední stránkou knihy. A jak zde již bylo napsáno, že byla kniha zfilmována...... musím říct, že naprosto souhlasím s názorem, že film nedosahuje ani desetiny krásy příběhu.

jennas
11.02.2016

Krásné odpočinkové čtení.

klataworld
30.10.2015

Úžasné, smutné, krásné a strhující. Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala, ihned se jdu vrhnout na další knihu.

janiice
27.09.2015 5 z 5

tuhle knihu mohu číst dokola a dokola a dokola prostě. Nádherný příběh

Pheonix
29.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha, šáhla jsem pro ní náhodně do knihovny, protože jsem pospíchala a neměla co číst a jsem za tuto náhodu vážně vděčná.
Kniha jse naprosto brilantně napsaná, má děj, od kterého se Vám jentak nebude chtít odejít, téma války není zrovna radostné, ale určitě si v této knize každý najde kousek "něčeho". Hlavní hrdivky mi bylo strašně líto, v tom co se jí celý život stávalo za příhody, vždy jsem jí fandila, aby jí to konečně vyšlo a vždy se stal nějaký zvrat, který jí to štěstí zhatil. Ke konci, kdy jsem opravdu přestala doufat, se stal konečně zázrak!

Rup
18.07.2013 2 z 5

Konečně dílko této autorky, které se dá číst, až na ten "nešťastný" happy-end. Je hodně násilný. Škoda.

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Pěkný román oddychový a má děj.

Spiritka
22.08.2012

Právě jsem dočetla. Úžasné!!!!

januchka
31.12.2011 5 z 5

Zboznuji, moje nejoblíbenější, výborně tema. Stojí za přečtení. Doporučuji.

Mishonka
29.07.2011 5 z 5

Luxusní počteníčko..

knihomolka
30.11.-0001 5 z 5

Nádherná kniha od mé oblíbené spisovatelky... Všem doporučuji. Má úžasný příběh, který se úplně "zhltne"...

zfilmováno

Danielle Steel
americká, 1947
1998  86%Prsten
1994  76%Nevýslovná láska
1997  75%Cizí žena
2007  77%Duch
1998  82%Palomino

Kniha Lásku, ne válku je v