Říkají mi Lars

Říkají mi Lars https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372428/bmid_rikaji-mi-lars-hkQ-372428.jpg 4 439 164

Lars série

VYPADALO TO JAKO POHODOVEJ KŠEFT. A PAK SE VŠECHNO PODĚLALO… Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

zbuy
12.06.2022 4 z 5

Český pokus o noir-detektivku, který se povedl.

renefer
04.05.2022 4 z 5

Takový český Phil Marlowe. Suverénní vševědoucí soukromé očko, které nakonec vždycky dostane na držku a skončí v roli “užitečného idiota”. Tady možná v trochu atraktivnějším vydání.

biki
23.04.2022 2 z 5

Občas jsem narazila na komentáře k sérii s Larsem, vesměs pochvalné, a to i od mých oblíbených uživatelů. Když jsem úvodní díl zahlédla v knihovně, rozhodla jsem se ji zkusit. No jo, jenže to bych krátce před tím nesměla číst Kopřivovu Rychlopalbu. Proti ní je toto pouze slaboučký odvárek. Hlavní hrdina mi k srdci nijak nepřirostl, už jen kvůli tomu, jakým způsobem se živil - a tím mám na mysli způsob řešení jeho zakázky, který byl pro mě naprosto nepřijatelný (jasně, peníze potřebujeme všichni, ale ocamcaď, pocamcaď). Kromě toho na mě působil jako pozér, a to nepříliš chytrý, vzhledem k tomu, jak dlouho mu trvalo prokouknout padouchy. Je fakt, že jsem se i párkrát zasmála, ale celkově velká slabota. Hodnocení trochu zvedl dost originální závěr, který si všichni zúčastnění beze zbytku zasloužili.

topeti
10.04.2022 1 z 5

Nechápu ta pozitivní hodnocení... hodně divná knížka... celý děj byl předvídatelný a trošku rozvleklý... jediné (nepříjemné) překvapení byl závěr - to jako fakt? Autor má očividně nějaký problém s ženským pohlavím ... chvíli jsem si myslela, ze mi kus knihy chybí... Už nikdy více

Metla
06.04.2022 4 z 5

„Ve dvaceti jsem se dal ke sboru, a jestli na mě byl táta někdy doopravdy hrdej, tak šlo právě o tenhle okamžik. Když mě o deset let později vyhodili, byl už naštěstí pod hlínou na hřbitově. Říkám naštěstí, protože ta ostuda by pro něj byla horší než smrt. Přitom jsem tehdy ani neudělal nic tak hroznýho, jen jsem svýmu veliteli řekl, že nemá koule. A že by si jeho stará někoho s koulema zasloužila. A že bych za ní i zašel, ale když si představím tu frontu, kterou bych na ni musel vystát…“

Na rovinu – nejsem fanynka tetovaných holohlavců, ať už mají plnovous nebo ne, a vlastně ani Larsův sebestředný charakter „jsem alfa samec, dělám si co chci“ mě kdovíjak nepřitahuje. Autor ovšem projevil schopnost přilepit čtenáře ke stránkám, tudíž jsem prosvištěla příběhem rychlostí projímadla trávícím traktem. Nic extra originálního ani překvapivého, „jen“ svižná detektivka s drsoněm v hlavní roli. Larse je určitě vhodné nedráždit, natož ho rozzuřit. Zatím se neprojevil jako neporazitelný akční hrdina, věřím však, že jeho chvíle ještě přijde. Závěr ho totiž zanechal v ošemetné situaci a mne naštvanou, jelikož jsem čekala normálně uzavřený případ a ne podrazácký cliffhanger do dalšího dílu (měla bych se do něj pustit dřív, než mi tenhle z paměti vyfičí, což nebude trvat dlouho). Nebo si máme finále domyslet sami? Prostě divný, pitomý konec knihy. Především proto „pouhé“ čtyři poctivé hvězdy. 80%

twiggynka
03.03.2022 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Příběh byl dobře napsaný i když docela okatý, ale bavila jsem se celou dobu, Knihu jsem měla přečtenou celkem rychle. Těším se na další

Sahir
02.03.2022

česká detektivka-líbila se mi

Besa
01.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Ten koniec bol trochu mimo - hviezdička na hodnotení dole. Toto nie je kniha, kde by mal byť otvorený koniec, nie je to nejaká hogo fogo hlbokomyslená literatúra, nad ktorou by mal čitateľ dlho rozmýšľať aby si vytvoril nejaké závery. Tým samozrejme túto knihu nechcem dehonestovať, vo svojej kategórii je to špičková kniha. A navyše za ňou nasledujú ďalšie 3 knihy v tej istej sérii. Čitatelia nejako celkom logicky predpokladali, že sa v druhom diely dozvedia rozuzlenie a - nič, v druhom diely je celkom nový príbeh. Ja som sa nenechala nachytať, lebo som šťastnou náhodou čítala najprv druhý diel. Toto sa v seriáloch jednoducho nerobí. Keď jeden diel končí v najlepšom, napíšu "to be continued" a v ďalšom diely sa nadviaže na príbeh.
Celá kniha je až na ten koniec je ale taká dobrá, že jej tento malý fail prepáčime a koniec si domyslíme.
Jazyk, ktorým je kniha písaná je podmanivý a robí knihu veľmi čítavou. Humor - plný počet bodov. Hlavná postava - 100% sympaťák Lars. Nie je to taký typ muža, ktorého by si akákoľvek príčetná žena uviazala na krk ale úžasný hrdina, skvelý detektív, tvrďas Lars s bubnovaním ako formou psychohygieny. Celá séria je jednoducho jedna z najlepších, aké som čítala.

Ver1982
19.02.2022 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Ač nerada, ale strhávám jednu hvězdu za konec a budu doufat, že konec další knihy, kterou si určitě přečtu, bude jiný.

TeaPeter
28.01.2022 2 z 5

Divná kniha bez konce. Dvě hvězdičky za pár dobrých postřehů ze života a suchých hlášek.

witko
26.01.2022 4 z 5

Velice dobře se mi to četlo. Trošku jsem předvídal kdo za tím asi je, ale ten otevřený konec mě překvapil. Tak nevím jestli druhý díl bude začínat, tam kde tento skončil. To se brzy dozvím, neboť určitě budu ve četení Larse pokračovat.

tygřík2
08.11.2021 4 z 5

Napsáno pěkně svižně, čte se dobře. Nadsázka dobrá, chybí mi více drsně vtipných hlášek. Té tajemnosti je privela. Přebal je skvělý, přihazuji za něj hvězdičku. Ale nevím, jestli se kdy k Larsovi vrátím, nevnesl do mého světa nic světoborného.

deedulka
03.11.2021 4 z 5

Tahle krimi mne bavila, i když byla pravděpodobně psána spíše pro pány. Lars je takový zarostlý plešatý drsňák, ale sympaťák. Představovala jsem si ho přesně tak, jak je vypodobněn na obálce knihy.

První díl je věnován jednomu případu, který Lars jako zakázku přijme. Tím postupně odkrýváme jeho pracovní praktiky i soukromí. Kniha je celkem tenká a poměrně rychle ji tak člověk přečte, což jsem uvítala, protože zbytečné natahování příběhu by bylo akorát na škodu.

Myslela jsem, že se bude jednat o ucelený příběh, ale autor se rozhodl, že čtenáře nechá pěkně napnuté jako kšandy a konec nechá otevřený, jako pozvánku na další díl. Naštěstí ten už na mne čeká, tak se mohu brzy do pokračování pustit.

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Tak trochu Chandler v tuzemském provedení.

DJANKA
13.09.2021 3 z 5

Ale jo, jako oddechovka se to četlo celkem dobře. Ale další díly asi zatím číst nebudu.

petaSk
11.09.2021 2 z 5

Zkusila jsem to, ale Lars mi k srdci nepřirost. Na drsňáka si hlavně hraje, ale ve skutečnosti je to tuctový hrdina. Nějak mu tu jeho drsnost nevěřím. Postavy jsou hezky prvoplánové a stereotypní.
Chápu ale proč je Lars pro mnoho čtenářů atraktivní. Je to taková oddechovka, co po vás moc nechce, a někdy jde při čtení hlavně o to. Prostě vypnout.
Pro mě v knize tam toho ale moc nezbylo.

AltaMari
27.08.2021 4 z 5

Tomuto dílku by velice slušel styl komiks, kde by vynikly jednotlivé postavy: tvrdý (a občas natvrdlý) hoch Lars, prsatá sexbomba, bohatý stařík, hezounek, ..., no jako z šestákového rodokapsu. Zápletka taková otřepaná, nejvíc se mi líbil svižný a celkem vtipný styl. Jako letní čtení fajn, dám možná šanci dalšímu dílu.

BaPe895
15.08.2021 4 z 5

Musím souhlasit s předchozími komentáři.Nejvýstižněji charakterizuje tuto knihu pokus o kombinaci chandlerovské detektivky s moderním Sin City. Hvězdičku přidàvám za to,že je to tuzemský titul.

Opatov
22.05.2021 5 z 5

Audio. Pro mě úplně nový autor. Tak trochu Chandler. Skvěle namluveno. Dobrá zápletka, nenudila jsem se hned jsem si pořídila další díly.

ZuzanaZ83
11.05.2021 2 z 5

Vlastně moc nevím, co psát jako hodnocení. Nenadchne, neurazí. Relativně neotřelá zápletka. Ale myslím, že za měsíc nebudu vědět, o čem to bylo.

Praha prvotina thrillery únosy Cena Jiřího Marka

2018  80%Říkají mi Lars