Lady Susan / Watsonovci / Sanditon

Lady Susan / Watsonovci / Sanditon https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143127/bmid_lady-susan-watsonovci-sanditon-vQr-143127.jpg 4 26 3

Tri romány, ktoré vznikli v rôznych obdobiach, dva posledné sú nedokončené. Autorka aj v nich vykresľuje neľahké osudy ženských hrdiniek v Anglicku v 18. a 19. storočí, hoci román Watsonovci sa z tohto rámca trochu vymyká, opäť nechýbajú detailné opisy charakterov i prostredia, a aj tentoraz čitateľom ponúka množstvo postáv. Od jej predchádzajúcich próz sa však odlišujú Austenovej pohľadom na svet. Najmä román Lady Susan je dôkazom, že naň nehľadí cez ružové okuliare. Sanditon je jej posledné dielo a román Watsonovci sa ako jediný zachoval v rukopise...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Lady Susan / The Watsons / Sanditon

zipporah
08.05.2013 3 z 5

Lady Susan = 5 hviezdičiek, The Watsons = 3 hviezdičky, Sanditon = 3 hviezdičky, takže priemer je tri a pol... lady Susan mi pripomenula istú dámu, u ktorej som robila, ani národnosťou sa neodlišovala, a veru, musím preto vyzdvihnúť Austen za vynaliezavé listy, plné šarmu a inteligencie tejto ženskej, ktorej prefíkanosť je pre mnohých neznalcov signálom na útek, kto neverí a nechápe, nech číta a rozmýšľa nad tým, ako rozmýšľa lady Susan

Majulinek
11.04.2013 4 z 5

Také jsem četla jen Watsonovi a Sanditon. Velmi zajímavé počtení. Jen je škoda, že je to nedokončené. Rozhodně si budu muset přečíst trilogii Mladší sestra, ať mám trochu jasno :)

Annette
04.04.2013

Z této sbírky jsem přečetla Watsonovi a Sanditon. Oba romány jsem si zamilovala a patří k mým oblíbeným. Sama bych se ale nespokojila s nedokončenou verzí, tak jsem vzápětí sáhla po trilogii Mladší sestra, která je dokončeným románem Watsonovi, který do finální podoby dovedla neteř Jane Austenové. A samozřejmě Sanditon, román dokončila autorka po pseudonymem Marie Dobbs, a velmi dobře se jí povedlo dovést poslední velký román Jane Austenové do šťastného konce.

Jane Austen
britská, 1775 - 1817