Ľadová sfinga

Ľadová sfinga https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138350/mid_ladova-sfinga-4x7-138350.jpg 4 200 26

Američan Joerning sa potrebuje zo súostrovia Kergueleny dopraviť do USA. Napokon sa mu podarí nalodiť na škuner Halbarna, no ako sa zdá, kapitán lode zošalel - je posadnutý príbehom Edgara A. Poea o dobrodružstvách Arthura Pyma a chce sa vydať k južnému pólu. Verí totiž, že jeho brat, ktorý tam stroskotal pred jedenástimi rokmi ešte žije a potrebuje jeho pomoc. Záchrancovia netušia, že po zničení Halbrany budú pomoc potrebovať oni sami. Ako sa k nim zachová tajomná antarktická sfinga?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

Le Sphinx des glaces , 1897

Ikkju
23.08.2013 4 z 5

Pro mě výprava do tehdy neznámých a tajemných míst země byla zároveň výpravou spisovatelů do hlubin fantazie. Místa kde Poe končí v tíživých a mlhavých opiových obrazech Verne hravě proráží nově objeveným a nadějným světlem vědy.

Eigis
22.08.2013 4 z 5

Poeův romám jsem nečetl, ale i tak mě Verneovo pokračování velice bavilo a to včetně jeho představy krajiny okolo jižního polu, která byla tehdy neprozkoumaná.

Francoa
03.04.2013 4 z 5

Knihu jsem dostal k vánocům v roce 1962,líbila se mi a četl jsem jí několikrát.Zajímal mi i doslov od Zdeňka Hobzíka.Přesto nedosáhla na oblíbené knihy od Verna jako Tajuplný ostrov a Dva roky prázdnin,které jsem od dětských let četl pořád do kola.

Yarwen
29.07.2012 4 z 5

Edgar Alan Poe je můj oblíbený spisovatel a tento příběh v podstatě navazuje a dále rozvíjí Poeův původní román.

vitavita
08.04.2012 1 z 5

Zajímavé, ale náročné čtení ...

M.A.s.a.k.R.A
30.03.2011 4 z 5

Pokus o pokračování či dokončení knihy o dobrodružstvích A. G. Pyma od E.A. Poea. Původní knihu, jejíž konec je opředen mnoha záhadami, se Verne pokouší narozdíl od mnohých autorů, literárních kritiků a odborníků vysvětlit vědecky.