Vražedná léčba

Vražedná léčba https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224295/bmid_vrazedna-lecba-KD9-224295.jpg 4 1356 228

Labyrint série

< 3. díl

Konec řady se blíží. ZLOSIN vzal Thomasovi vše. Ale je to konečně za nimi. Zkoušky jsou po posledním testu kompletní. Přežijí? Co ZLOSIN neví, je to, že Thomas si pamatuje mnohem víc, než si myslí. A je toho dost, aby věděl, že nemůže věřit ani slovu z toho, co jim říkají. Pravda bude děsivá. Thomas porazil bludiště. Přežil Spáleniště. A nyní bude riskovat cokoliv, aby zachránil své přátele. Ale pravdou je, že by to mohlo být to poslední, co udělá a čím všechno skončí. Čas lží je u konce . Dotisk v roku 2018 se stejným ISBN a pouze jinou - filmovou obálkou.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Death Cure , 2011

Lachtaan
26.07.2017 5 z 5

K sérii mě přivedly filmy, které se naštěstí moc neminuly s knižní předlohou. Přesto jsem rád, že na adaptaci právě Vražedné léčby stále ještě čekáme a že jsem se mohl se závěrem celého Thomasova příběhu nejdříve obeznámit v rozšířené knižní podobě. Děj svižný a záživný, konec trochu předvídatelný a ať se to jiným líbí nebo ne, dle mě dosti srovnatelný se závěrem ságy Hunger Games. I přesto skvělá trilogie od skvělého spisovatele a už se i docela těším na okamžik, kdy se vrhnu na prequely.

Sweet-jahudka
08.07.2017 1 z 5

Strašně trapnej díl, už od začátku kdy jsem to četla, jsem chtěla aby to co nejdříve skončilo.

Veronika33
23.06.2017 3 z 5

Totálny prepadák. Nedalo sa to plynule čítať, čítala som na etapy a bolo to utrpenie. Príbeh by aj mal potenciál, ale to spracovanie zlé. Som rada, že som to dočítala, ďalšiu knihu od autora si však odpustím.

Safira55
17.06.2017 3 z 5

jsem zklamaná... první díl bomba... druhy dil sice slabší, ale taky ušel... a ted tohle...

Silmarien
27.04.2017 2 z 5

V podstate sme sa nič nedozvedeli. Nejaké ukončenie s vysvetlením sa vlastne nekonalo, záver ok, ale taký očakávateľný.
Celú knihu sa skoro nič nestalo. Našli sme ich tam, kde skončili, potom presun hore dolu a medzitým nič.
Záver trilógie si predstavujem inak. A mám asi milión ďalších otázok.

kalinkacz
15.04.2017 4 z 5

Jakmile tato kniha vyšla, tak jsem hned volala k našemu knihkupci, zda už si pro ni mohu dojít... Když mi řekl mé vytoužené ano, tak jsem sedla do auta a jela pro svou vyvolenou, kterou jsem ještě ten večer rozečetla a ještě tu noc dočetla! Naprosto skvělá dystopická série, se skvělým závěrem! Rozhodně jsem ráda, že autor napsal i nultý díl, jelikož se s hrdiny ještě nemusím loučit...

Babsie
05.04.2017 4 z 5

Čekala jsem od toho upřímně trochu víc, celou knihu jsem vyčkávala na nějaký velký zvrat, velké odhalení, ale všechno vlastně padlo už na začátku a pak už se to jen vezlo do klidného konce. Velmi záživné napínavé čtení, které vás nepustí, ale s prvním dílem už se to nedá srovnávat:)

Verča0454
21.03.2017

Knížka je úžasná, jako ostatní díly, akorát mě mrzí smrt mojí nejoblíbenější postavy...

misamiska
22.02.2017 4 z 5

Kniha nenaplnila mé očekávání. Celkem se mi líbila do té doby, než jsem se podíval na film předešlého dílu-byl to naprostý propadák. Nesnáším filmy, které nejsou podle knížky. Smíchali obě knížky dohromady. Od té doby se mi ani tento třetí díl nechtěl dočíst. Nakonec jsem se po kousíčkách odhodlal a jsem rád, že jsem to udělal. Konec se autorovi opravdu povedl. Pořád si říkám: Proč je to nenapadlo dřív? Zkrátka tato kniha byla takový průměr, ale za konec dám o hvězdičku víc.

p.stranska
21.02.2017 5 z 5

Tošku jsem se bála, že nám autor ve třetím díle už nic nového nenabídne...hluboce jsem se mýlila! Do poslední kapitoly nepředvídatelné, do poslední stránky napínavé, žádná tzv. hluchá místa. Čte se to lehce, přitom vás to udržuje ve stálém napětí a v očekávání věcí příštích. Na to, že trilogie je určena mládeži ( i v knihovně je zařazena v dětském oddělení 12 - 14 let), jsem si čtení vážně užila.

Alex.rrr
06.02.2017 5 z 5

Absolutní nadšení. Jako ostatní díly je předzvěst, kam to lidstvo může dovést velmi reálná. Díl jsem přečetla jedním dechem. Autor se nebojí nemilosrdných okamžiků a tím je pro mě knížka zajímavější, než sladký happy ending. Napětí, akce a zvědavost Vás prostě nutí číst až do konce.

Ewilka
26.01.2017 5 z 5

Wow. Jednoznačně nejlepší díl. Plná akce, napětí a konec prostě úžasný.

lukyli154
15.01.2017 5 z 5

Ani nevím, jaký konec jsem vlastně čekala...ale jo, proč ne.

Hebbinka
10.01.2017 5 z 5

(SPOILER) Řeknu to takhle- očekávala jsem něco hrozného. Předchozí dva díly mě moc nebavili a nedokázala jsem se do nich vžít. Tuhle knihu jsem přečetla za necelé dva dny a nemůžu uvěřit, že mám dočteno. (POZOR SPOILERY!) Upřímně mě mrzelo jak to skončilo s Newtem.. Tu postavu jsem milovala a nutila mě číst v předešlých dílech dál. Věděla jsem, že zemře, ale jak.. To mě překvapilo a ještě teď tomu nemůžu uvěřit. U Teresy mě její smrt nezasáhla tolik, ale i přesto je mi jí líto. Její charakter byl úžasný- člověk nikdy nevěděl na jaké je straně a to jsem na ní milovala. A ten konec? Doufala jsem, že se dozvím jak to bude s lékem a takhle.. A ráj mi do knihy neseděl. Ale i přesto dávám knize pět hvězdiček, protože autorův styl psaní je dokonalý. Do této série jsem se zamilovala a určitě se k ní budu ráda vracet (hlavně k tomuto dílu)

Booklove
26.12.2016 5 z 5

Musím říct, že po přečtení předchozích dílů jsem byla zvědavá, jak to celé skončí. A nezklamalo mě to. Kniha mě vtáhla do děje a rychle jsem ji přečetla. Po dočtení poslední kapitoly se mi chtělo brečet. Celý příběh mě dostal. Proto dávám 5 hvězd.
Doufám, že autor napíše více podobných knih. :)

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Výborné zakončení trilogie, i když bych brala ještě i klidně další díl, tak doufám, že se James rozhoupe a ještě něco napíše.

mamzila
06.12.2016 4 z 5

Dočetla jsem a jsem celkem spokojená. Věk teenegera mám sice dávno za sebou, ale mě tenhle styl baví. Pro mě odpočinek od mého běžného žánru. Děj se mi líbil, nakonec to všechno dalo smysl a konec měl i nápad. Smrt některých oblíbených postav se daal předpokládat, protože svět bohužel není vždy hezké místo. A pro všechny stěžovatele opakuji, že kniha je určena pro puberťáky a tak ji tak prosím berte:-)

kuwu
13.11.2016 4 z 5

Dvojka se mi četla fajn, takhle ta trojka..posledních 150stránek jsem hltala. Ne jen nedočkavostí jak to skončí, ale celkově se mi i líp četla, což jsem nečekala. Jen ten konec nevim jestli dobrý nebo ne..asi jsem čekala něco jiného.
Ted si počkám na film a uvidím jak to skloubí tam.

Čtyři hvězdy - a to částečně za ty úmrtí a konec

paja5
12.10.2016 4 z 5

No.... nebylo to dle mého názoru, tak dobré jako ostatní dvě knihy, ale dalo se to, především začátek... Ale ten konec? No docela no koment, myslím si, že byl moc urychlený a autor to zaobalil tak, aby se v posledních pár stránkách vše "napravilo". Hmmm... Nebudu lhát, že jsem docela zklamaná, ale pokud jste četli 1. dva díly, tak do toho jděte! :) Za to to stojí! :) Ale POZOR!!!! Nečtěte si, jako bohužel já jsem udělala, hodnocení knihy-komentáře, protože se v mnoha z nich objevují obrovské spoilery a potom kniha ztrácí na požitky ještě mnohem víc!!!
Na konec chci jen zdůraznit, že na 1. díl nemá nic! :D :)

klara5086
28.09.2016 4 z 5

Nevím, jestli jsem s koncem spokojená, nebo ne :C Každopádně doufám, že nepokazí film..

pro dospívající mládež (young adult) puberťáci

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Vražedná léčba je v

Přečtených2 080x