Rozkaz zabít

Rozkaz zabít https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305789/bmid_rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4 431 90

Labyrint série

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Sci-fi
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Kill Order , 2012

Sarah11
18.11.2016 5 z 5

Wow, tak tohle byla vážně jízda! Dashner opět nezklamal. Postavy byly, narozdíl od Thomase a Teresy z původní trilogie, velmi sympatické, příběh už měl od začátku spád a jsem vlastně v celku spokojená i s koncem, i když tu záležitost s Alekem si autor mohl odpustit. Ale v podstatě to byl asi jeden z nejlepších možných konců. Vím, že může být i hůř. Akorát jsem postrádala vysvětlení toho, proč si Trina ostatní nejdřív nepamatovala.
Jinak mi občas přišlo, že Mark byl trošku superčlověk. Nemyslím si, že normální člověk (navíc v jeho věku) by toho tolik ustál, ale to už prostě k podobným knihám tak nějak patří. Taky jsem měla někdy problém si některé věci představit (základna s otočnou přistávací plochou pro bergy, vnitřek bergu apod.), ale to je nejspíš jen chyba mé představivosti.
Jinak jsem z této knížky opravdu nadšená a moc se těším na druhý prequel.

KachnaN
16.11.2016 4 z 5

Asi jsem od knížky čekala něco jiného. Teda určitě jsem čekala něco jiného. Tak nějak jsem si vsugerovala, že odpovědi na otázky, které mě pronásledovaly při čtení trilogie, dostanu tím, že si přečtu příběh z prostředí ZLOSINu. Jenže to se vlastně vůbec nestalo a já, dost zklamaná, jsem četla vlastně něco naprosto odlišného, než jsem od knížky očekávala. Takže z tohoto hlediska jsem byla více než zklamaná, protože jsem se vážně těšila, že se seznámím s organizací ZLOSIN a se vším, co se tam dělo od příchodu prvních "subjektů" až po vytvoření Labyrintu.
Na druhou stranu se mi ale kniha vlastně líbila. James Dashner je skvělý vypravěč a příběh z pohledu Marka a ostatních skvěle podal :) I když jsem v knížce nenašla přesně to, co jsem čekala, tak se dá říci, že jsem s "ukončením" série vcelku spokojená.

šneki
11.11.2016 4 z 5

Mám z toho takové rozporuplné pocity... Na jednu stranu mě tl bavilo, ale na druhou stranu jsem zase nemohla pořádně začíst a taky jsem nemohla udržet pozornost. Možná to bylo mnou. Knížku se mi ale celkově líbila, jen to hlavní 'wau' jsem tušila předem, ale to se mi poslední dobou holt stává u všech knížek.

Princezna22
10.11.2016 4 z 5

Pěkně zakončení celé série.. Konec mě dost překvapil... Přečetla jsem ji jedním dechem,jak moc se mi líbila.

Markéta2000
07.11.2016 5 z 5

Bylo to úžasné,cekani se vyplatilo,kniha se mi cetla strasne dobre.
Ps: Doporucuju!!! :)

Natka875
03.11.2016 3 z 5

Od knihy jsem toho čekala podstatně více. Jak odpovědi o ZLOSINU, tak ze života Thomase, který tam byl až v posledních stránkách. V Příběhu byly teda hlavní postavy, které se neobjevují v trilogii (až teda na Deedee). Tudíž se jednalo o naprosto jiný příběh, který nepřinesl odpovědi, které jste postrádaly v trilogii. Jistě, nějaké samozřejmě ano, ale čekala jsem větší návaznost. Mark mi přišel jako nějaký superhrdina, který vyvázne z každého boje beze šrámů a je připraven na další (kterých tam mimochodem bylo dost a mohly se některé ubrat a spíše vložit více dialogů a popisování). Sice žil ještě před tím normální život a najednou se z něho stane super ninja, ale musíme brát v úvahu že by to bez toho nebylo tak dobré.
Jinak se mi kniha sama o sobě moc líbila. Je psaná jednoduchou formou (kratší věty, jednoduše popsané), takže jsem dokázala přečíst víc stránek. I na nějaké nedostatky musím dát stejně knize plný počet, protože James Dashner dokáže opravdu napínavě a velice zábavně napsat knihu.

Glimmer
02.11.2016 5 z 5

Tak tohle byla bomba!
Na knihu jsem čekala velmi dlouho a to čekání se vyplatilo. Byla jsem opravdu mile překvapena. Vždy, když jdu číst nějaké pokračování / prequel, strašně se těším, ale vždy mám trochu obavy, aby mi to nezkazilo dojem z předchozích knih.
Rozkaz zabít se ale opravdu povedl. Moc se mi líbily části, kdy se příběh vrací zpátky k Terese a Thomasi, které pár věcí objasnily, ale zase nějak nezasahovaly do hlavního příběhu. Příběh o Markovi a Trině byl krásný. Konečně jsem pochopila, jak probíhaly erupce a jak se rozšířil virus. Také to, jak Mark ve snech vzpomínal na svůj vlastní boj o přežití, když propukly erupce, celý děj pěkně ozvláštnilo. Konec byl, jako vlastně vždy u Jamese Dashnera, nečekaný a byla jsem trochu v šoku. Vše ale bylo vyřešeno (podle mě) tím nejlepším možným způsobem. Čtení to bylo opravdu skvělé a zajímavé, rozhodně mě kniha nezklamala. Už se moc těším na druhý prequel. :)
Hodnocení : 92 % :)

...Jediná věc, kterou bych vytkla, bylo až příliš mnoho bojových scén. Kdyby se ubralo pár soubojů a přidalo více rozhovorů mezi postavami, bylo by to lepší,... Ale to se prostě vždycky se něco najde. :)

papajapa
28.10.2016 4 z 5

Nebylo to spatne. Vypraveni z pohledu nekoho jineho nez u puvodni trilogie. Nejvic me zaujaly casti, kde se Mark vraci ve snech k jejich putovani a snaze prezit. Co bych vytkla je neustale opakujici vyrazeny dech u Marka. To uz bylo snad moc ne a taky z nej udelali trochu superhrdinu. Jinak uz od poloviny knihy je jasne, ze Deedee je v budoucnu Teresa. Ale jinak fajn pocteni.

rada9141
22.10.2016 5 z 5

Úžasné.

kalinkacz
19.10.2016 5 z 5

Úžasné! Dostala jsem, co jsem chtěla! Jak odpovědi na otázky, tak nové informace, tak i skvělou dávku dystopické scifi... Autor opět ukázal, jak skvělý je vypravěč a jak dokáže ve čtenáři vzbudit napětí a touhu číst dlouho do noci...

puberta

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Rozkaz zabít je v