Rozkaz zabít

Rozkaz zabít https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305789/bmid_rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4 431 90

Labyrint série

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Sci-fi
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Kill Order , 2012

Aja2001
26.02.2017 4 z 5

Hodně mi chyběly staré postavy jako Thomas, Newt, apod. Představovala jsem si to trošku jinak, ale knížka se mi líbila. Romantická část mi tam vůbec nevadila (jako u některých knížek), naopak mi přišla příjemná. Někomu těch drastických scén už přijde moc, ale tohle je už podle mě pro tuhle sérii typické, takže mi to tam sedělo. Zpočátku jsem se do ní moc nehrnula právě proto, že tam jsou nové postavy, ale nakonec jsem se rozhodla ji přečíst. Škoda, že některé postavy jsem si ani nestihla zamilovat. Trošku škoda, že úplně hlavní spád je na začátku, pak už mi to přijde takové jednorázové, ale je dobře psaná. Styl psaní Jamese mi hodně sedí. Bohužel jsem si před dočtením přečetla recenze a narazila na komentář se spoilerem bez varování, takže epilog pro mě nebyl překvapení, což mě hodně mrzí. Každopádně knížka pěkná, rozhodně doporučuji.

Mystique899
26.02.2017 3 z 5

Nevím, kde začít.
Napětí nechybělo, ale ze začátku na mě postavy působily nevěrohodně, všichni se chovali podobně, měli podobný způsob vyjadřování. Teenageři takhle nemluví, to můžu potvrdit. Hlavní kluk mi byl ze začátku nesympatický narozdíl od Thomase. Byl to takový ten chytrák, co všechno ví nejlíp, a proto dělá hlouposti. Zhruba za půlou se to spraví. Na postavách mi začalo i záležet.
Dashner je machr na scény, ve kterých hrají hlavní roli emoce a mají vás rozbrečet, to ano. Ale v popisu boje a v líčení místností nebo lokací trochu plave. Nebo je to mnou, ale já se v tom ztrácela. Takže 3 z 5

martina.culik
24.02.2017 5 z 5

Konečně jsem se dozvěděla, jak to všechno začalo. Kniha se četla skoro sama. Vždy když už jsem si myslela, že si chvilku oddechnu společně s postavami z knihy semlelo se něco dalšího. Kniha mě bavila možná ještě o něco více než ostatní ze série Labyrintu.

Andělka16
19.02.2017 5 z 5

Hodnocení knížky – Kill Order - Die Auserwählten - v češtině Rozkaz zabít
Je poznat, že se Dashner v psaní krapet zlepšil oproti nešťastnému druhému dílu Labyrintu - Spáleniště: Zkouška, který se mi nelíbil pro matoucí děj, chybějící napětí a zbytečné rozhovory o ničem. Třetí díl Labyrintu – Vražedná léčba byl z mého hlediska docela dobrý. Četla jsem vše v němčině, český překlad proto nemohu posoudit. Příběh celého Labyrintu usiloval o bombastické scény za každou cenu, ale děj na mě působil spíše nepromyšleně.
V knize Rozkaz zabít – Kill Order – což je prequel Labyrintu - podle mě autor zapracoval na svém stylu, ale zase zbytečně dramatizoval a protahoval všechny scény až nad míru únosnosti. Hlavní hrdina je neustále zaplétán do soubojů. A padesátý pěstní souboj už prostě ztrácí na dramatičnosti. A čtenář může tíhnout k přeskakování zbytečných odstavců. Navíc hlavního hrdinu doprovází bývalý voják z povolání, který často "stojí opodál“ a nechá týnejdžra vybojovat mnoho soubojů. Působí navýsost nedůvěryhodně.
Přeze všechno mám Dashnerův příběh kolem Labyrintu ráda a autorovy knížky si ráda přečtu. Líbí se mi, že je v každé knize switch a překvápko, přesně jak to má být. Hlavní postava v Labyrintu je výborně propracovaná, v Kill Order žel není propracovaná vůbec.
Autor by měl méně psát a více přemýšlet a hlavně škrtat věty a příliš triviální rozhovory. Dashnerova dystopie je zajímavá a svým způsobem originální. Autor dokáže táhnout již čtvrtou knihu na základě tajemství o dubiózní společnosti, která způsobila po slunečních erupcích „konec civilizace“.

KukyS
15.02.2017 5 z 5

Konečně nějaké odpovědi. Tato kniha se mi možná líbila i víc než 2.díl Labyrintu. Nejdříve jsem si myslela že mě to nebude bavit když tam není Thomas a ostatní ale mýlila jsem se, po několika stránkách jsem si postavy hodně oblíbila. Musím se přiznat že u konce ukápla slzička :-). Miluji tuhle sérii a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jo a ten epilog :O (já to věděla:-D).

ManujuSeElis
14.02.2017 5 z 5

Tato série mě baví a nikdy bavit nepřestane. Jelikož jsem obrovská fanynka jak série filmové, tak i série knižní, byla jsem opravdu ráda, že jsem se mohla kouknout na to jak to všechno začalo, protože v předešlých tří dílech jsme se nedočkali téměř žádné odpovědi a v tomto díle ano. Zároveň je, ale konec zase neukončený a láká na další díl. Ten si mile ráda přečtu a velmi se na něj těším.

stolbice
13.02.2017 5 z 5

Musím uznat, že se mi to líbilo mnohem víc než 2. a 3. díl Labyrintu, aspoň jsem měla ráda hlavní postavy od začátku až do konce. Kniha je nabitá, a to doslova, jedna hrůza střídá druhou a zdá se, že nikdy nebude konec a pak, když konečně přijde, je tak definitivní, žádná naděje, žádné pozitivum, prostě nic.

Misa25
11.02.2017 3 z 5

Tak to vypada, ze se mi kniha netrefila do nalady...nemohla jsem se donutit ke cteni a celkovy dojem z knihy je takovy rozpacity...a pritom me knihy Labyrintu moc bavily...no nemuze se kazdemu libit vse

rm
08.02.2017 5 z 5

No, mě se to líbilo. Jo, souhlasím s níže uvedeným, že popis rvaček byl někdy hodně detailní a (někdy) i trochu zdlouhavý... Ale jako napojení na trilogii fajn. A ten postupný vzestup nemoci u ...
Tak se budem těšit na The Fever Code :-)

kacenka7206
30.01.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se vůbec nechytala, ale je dobré zjistit, jak erupce vznikla. Konec mě zaskočil, tohle jsem vůbec nečekala. Kniha byla luxusní, těším se na další.

Pajushinka
23.01.2017 5 z 5

(SPOILER) Velmi mě kniha překvapila. Trochu jsem doufala že Trina a Mark budou Thomas a Teresa. Také zde bylo až moc bojových scén. Ale celkově jsem knihu přečetla rychle a velmi mě bavila. Bylo skvělé vidět sérii labyrint i z jiných úhlů.

Newtriah
21.01.2017 4 z 5

Podle mě kniha skvěle splňuje to, co by měla - já jsem dostala odpověď na svoji hlavní otázku ohledně erupce (ikdyž o ZLOSINu se to moc nedovídáme, to je pravda). Hlavní postavy byly super a vysvětlení okolo rozšíření erupce mělo hlavu a patu. Mimo jiné byla kniha (jako vždy) velmi čtivě napsaná.
Ale je tu několik věcí, které knize musím vytknout. A ta hlavní asi je přílišná akce (tím myslím boje) Samozřejmě, každý má rád, když je v knize akce a u takovýhohle typu knížek ani nejde, aby tam žádná nebyla, ale myslím si, že kdyby se autor trochu víc věnoval postavám (které občas umíraly dřív, než jsme měli šanci je pořádně poznat), nebo zápletce, byla by kniha výrazně čtivější a zajímavější. Navíc musím říct, že byla i trochu předvídatelná, například ten úplný konec pro mě moc veliký překvapení nebyl (to s Teresou).

DragonLover
11.01.2017 4 z 5

Přidávám se do klubu "čekala jsem od toho něco jiného", zároveň však musím říct, že jsem spokojená. U původní trilogie mi přišlo, že se kvalita jednotlivých knih postupně zhoršuje; proto (a také z dalších důvodů) byl pro mě Rozkaz zabít příjemným překvapením. Postavy mi byly sympatické (až jsem u mnohých z nich litovala jejich osudu) a příběh... inu, příběh také nebyl špatný. Co mi vadilo bylo v podstatě opakování jisté situace (alespoň mě to tak přišlo) a občas jsem se v ději ztrácela, takže jsem se musela vrátit o pár řádků výš a přečíst si daný odstavec znovu. Možná to není vina knihy a je to jen můj problém, nevím. Nicméně čtení jsem si užila, přečtené stránky a následně i kapitoly rychle narůstaly, a opravdu se mi líbilo i provázání s původní trilogií. Zároveň mě kniha donutila se zase jednou zamyslet nad jistými věcmi. Co jsem se dočetla na internetu, chystá se další pokračování. Tak už aby tu bylo. :D

Terusta
02.01.2017 4 z 5

Rozhodně se mi kniha líbila více než Vražedná léčba, ale na první díl to prostě nemá. Pokud člověk již přečetl celou předchozí sérii, je tohle takové zajímavé doplnění. Pokud někdo čeká, že se dozví spoustu odpovědí na nezodpovězené otázky původního příběhu, bude asi trochu zklamaný. Něco zde vysvětleno je, ale některé věci prostě zůstanou na fantazii čtenáře :)
Na můj vkus až přehnaně akční.

Bruisegymnast
28.12.2016 4 z 5

Zase jsem zmatená, jako u všech předchozích knížek :D Bohužel jsem čekala, že se dozvím více o ZLOSINU... Děj byl docela zajímavý, ale až v posledních padesáti stránkách jsem se konečně dozvěděla víceméně to, co jsem chtěla. Závěrem mi v mysli přesto vyvstala spousta nových otázek, což mě docela mrzí.

PetraBery
19.12.2016 4 z 5

I já se přidávám k těm, kteří od knihy čekali něco jiného... Nemůžu říct, že bych byla zklamaná, spíš si nejsem jistá, jestli vysvětlení ohledně fungování ZLOSINu je v knize dostatečné. Samotný příběh Marka a Triny byl napsán dobře, jen na můj vkus zde bylo zbytečně moc bitek, ale to je věc názoru. Jako doplněk k následující trilogii ano, ale ta je sama o sobě lepší.

Nelly
09.12.2016 4 z 5

Trošku zklamání, nejspíš kvůli některým zdlouhavým pasážím s bitkami mezi hlavními postavami a raply. Jinak mi přišlo, že důležité části byla naopak zrychlené a trošku odbyté, ale chápu, že do poměrné tenké knížky se nemohlo vejít vše, co by vysvětlovalo stav věcí a událostí. Prostě kniha mi zcela nesedla, ale v rámci všeho mezi 3,5 - 4 hvězdičkami. Díly následující po těchto událostech se mi zdály lepší.

Ronnie68
02.12.2016 5 z 5

Skvělá kniha ... Byla zajímavá už od začátku až do konce .... Prakticky zde bylo vysvětleno jak udeřila sluneční erupce .. i záhadná nemoc erupce .... Moc se mi to líbilo.

ivzu77
23.11.2016 4 z 5

Po přečtení knihy jsem s jejím dějem spokojená. Očekávala jsem, že to bude příběh Terezy a Thomase před Labyrintem. Příběh zasáhl ale daleko, daleko do minulosti ještě před tím, než se ti dva potkali. Líbila se mi akčnost vyprávění, popis té hrůzy po zničení civilizace a spád děje.

bibliophile
22.11.2016 4 z 5

Nejdřív mě trochu zklamalo, že tam nebylo více prostoru pro Thomase a Teresu, ale s koncem jsem spokojená, líbilo se mi napojení příběhu na Labyrint.

puberta

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Rozkaz zabít je v