Rozkaz zabít

Rozkaz zabít https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305789/bmid_rozkaz-zabit-Xfb-305789.jpg 4 431 90

Labyrint série

Prequel úspěšné sci-fi série „Labyrint“. Ještě předtím, než byl ustaven ZLOSIN, ještě předtím, než Thomas vstoupil do labyrintu, zasáhly Zemi sluneční erupce a propukla nemoc, se kterou se lidstvo dosud nesetkalo. Mark a Trina přežili erupce, ale to se ukázalo jen jako rozcvička před hrůzami, které je čekají. Nemoc, která se projevuje agresí a šílenstvím, zachvacuje postupně celý kontinent, a nikdo neví, odkud se strašlivý virus vzal. Panují pochybnosti, že v tom mohl být něčí zvrácený zájem… Mark a Trina jsou přesvědčeni, že existuje způsob, jak zachránit ty, které nemoc ještě nezničila. Jejich cesta za lékem na erupci je ale trnitá. V zdevastovaném světě má každý svou cenu, a oni by byli nejcennější jako mrtví...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Sci-fi
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Kill Order , 2012

artabanb
17.09.2017 4 z 5

Trochu už tomu chybělo reálno, ale stejně jedu dál a hned zítra si koupím Kód horečky.
Pro ty ale, kteří nenávidí ZLOSIN a milují Placery, povinnost, kterou musí splnit než zemřou :).

michaela669
12.09.2017 3 z 5

Knihu jsem četla hrozně dlouho, ale to spíš ovlivilo málo času přes prázdniny. Příběh se mi ale hrozně líbil. Konečně jsme zjistili, jak to všechno začalo a kdo za tím stál.

Kirrie
20.08.2017 4 z 5

Četla jsem ještě v anglické verzi a příběh jsem si užila. Něco tomu avšak chybělo, proto strhávám jednu hvězdičku.

mišaša16
05.08.2017 4 z 5

Kniha se velmi povedla. Na zacatku mě trochu mrzelo že zde nebudou postavy, které jsme znali z předešlých dílu, ale hodne rychle sem si oblíbila i ty nové. Nejvíce se mi líbil Alek - byl opravdu super a cely příběh oživil.
Co mi v ději trochu vadilo byly příliš zdlouhavé popisy rvaček a bojů.
Sice jsem se ne dozvěděla příliš nových informaci, ale posledních pár stránek opravdu stálo za to a bylo pro mě velkým překvapením.
Skvělá série, skvělé příběhy, těším se na další díl :)

MadamC
02.08.2017 5 z 5

Kniha se četla dobře, bavila mne, i když jsem věděla, jak skončí, kupodivu mi to moc nevadilo (tím myslím, že bylo jasné, že skoro všichni umřou). Těším se na další prequel :-). Akčnost, trochu romantika, napětí, tak nějak splnila mé očekávání.

Nymeria_
15.07.2017 2 z 5

Kniha je plná nelogičností, až mě skoro bolí oči z jejich neustálého protáčení. Příliš akce - když se probíjí nebezpečím na každé druhé stránce, ztrácí to jakékoli kouzlo, které by tam jinak mohlo být, kdyby radši Dashner jednu nebo dvě takové scény vyměnil za nějaký hezký dialog, možná by postavy dostaly třetí rozměr a zajímaly by mě trochu víc. Plusové body za flashbacky, plot twist s Deedee a to, že ona nebyla hlavní postavou. 40 %

petra1773
10.06.2017 4 z 5

Z téhle knížky jsem opravdu taková rozpačitá. Když jsem se dozvěděla, že vyšla, byla jsem štěstím bez sebe, že se konečně dozvím, jak to všechno bylo a knihu jsme musela okamžitě mít :D Bohužel přišlo zklamání a nové informace nepřišly. Co mohu alespoň pochválit, je, že kniha je opravdu velmi čtivá a zhltla jsem ji prakticky za jeden večer :)

Kira128
07.06.2017 4 z 5

Z knihy mám ještě stále smíšené pocity, vlastně ani nevím, co si mám o Rozkazu zabít myslet.
Nemohu popřít, že četba to byla kvalitní a že nepostrádala akci, to ne. Ale něco… něco mi tam chybělo. Bohužel ale nedokážu vysvětlit co.
Pozor, tady v tom bláznivém seskupení slov se mohou nacházet spoilery!
Linie příběhu, které vykreslovaly Markovy sny, se mi líbily asi nejvíce. Dozvěděla jsem se, jak s Trinou poznali Aleca, Lanu a ostatní. A také jak a kde přežívali v době slunečních erupcí.
Úplně jednoduše bych mohla říci, že se mi kniha líbila, autor má velmi dobrý styl psaní a kupu dalších pochvalných vlastností, ale jak jsem už podotkla předtím, něco mi tam schází.
Jak nad tím teď přemýšlím, možná to bude ten přehnaný popis soubojů. Vědět kdo, kdy a kam někoho kopl, asi není úplně nutné. Chtělo by to drobně osvěžit a především zkrátit, jinak k tomu žádné výhrady nemám.
Také musím ještě zmínit, že jsem se začetla asi až po jedné pětině knihy, což tedy není úplně dobré.
Kdybych měla říct něco k postavám, tak prohlásím, že jsem si oblíbila Trinu. Připadala mi sympatická, taková milá postava, i když se mi vůbec nezamlouvala její změna díky nemoci. Proto mě pak překvapil konec, ten mě jako fakt dostal. Jak zašeptala jeho jméno před nárazem bergu. Chvíli jsem jen tu stránku hypnotizovala pohledem, než jsem se odhodlala číst dále. Opravdu klobouk dolů, zajímavý a dojemný konec.
A Alec… velmi dobře vymyšlený charakter, to uznávám. Voják, veterán. Hodně často odlehčoval atmosféru, aby vše nebylo tak moc depresivní. To vlastně mohu prohlásit i o fórcích, které vedli spolu s Markem.
A pokud mám být upřímná, naprosto mě odrovnal konec epilogu. To, že je Teresa Deedee, jsem věděla jen ve skrytu své duše, ale nechtěla jsem si to připustit.
Spoilery by tu už být neměly!
Tak já tedy nevím… Kniha je zajímavá a mohu ji rozhodně doporučit, jelikož je to opět na trochu jiný způsob, než obvykle čtu. Sluneční erupce, to jsem ve své knihovničce snad ještě nenašla. Dejme tomu, že Rozkaz zabít ohodnotím čtyřkou vínových hvězd, i když by si možná zasloužil i čtyři a půl.

Modrý medvěd
24.05.2017 2 z 5

Z knihy mám rozporuplné reakce. Linie příběhu, kdy Mark spí a zdá se mu o dnech bezprostředně po sluneční erupci, se mi moc líbí. Děj odehrávající se cca rok poté již ne. Jakoby autor potřeboval natáhnout počet stran a dopodrobna líčí, kdo koho jak uhodil, kam mu vrazil loket. To by nevadilo u jedné rvačky, ale když je z nich kniha poskládaná, začne to velmi brzy nudit. Možná chtěl napsat akční knihu, ale dosáhl pravého opaku. Navíc mi ani nesedla postava Aleka. V knize je líčen jako vojenský veterán, který má zkušenosti, defacto Marka a ostatní zachrání, bez něj by nepřežili. Ale proč potom takový člověk jedná zcela nelogicky - například v situaci, kdy jsou s Markem zajati a on i přes očividnou přesilu se snaží nesmyslně rvát jak magor. Přitom jsou tam náznaky, že by ti lidé byli alespoň zčásti přístupni k nějaké výměně informací. A to nebyl jediný případ. Toto jednání bych čekala od Marka a ne od vůdce. Takže za mne autorova nejslabší kniha.

misamiska
17.05.2017 4 z 5

Perfektní doplnění série. Moc pěkně je v knížce vysvětleno, jak se staly erupce a jak se vypustila erupce. Kniha až do konce skrývala neuvěřitelné tajemství. Zkrátka se mi moc líbila.

JirkaDitt
13.05.2017 4 z 5

Knížka pro mě byla z jednoho úhlu super, z druhého podprůměr.
Rozkaz zabít pro mě byl super z toho důvodu, že vrhal trochu světla na to, co se dělo před sérií Labyrint. Co se dělo na planetě, když jí zasáhly sluneční erupce? Jak vznikl virus napadající lidi? A jak se rozšířil? Díky téhle knize na těchto pár věcí dostaneme odpověď. To je velké plus.
Co se týkalo ale dynamičnosti děje, bylo to pro mě dost nezáživné. A proč? 70% knihy je o tom, že se hlavní postavy buď perou, před někým utíkají anebo naopak někoho pronásledují. A to mě prostě asi v půlce knihy už omrzelo... Hlavně ty rvačky.
Ale... Zachránily to ty informace, které nám osvětlily celou původní sérii.

YamadaAyumu
07.04.2017 5 z 5

Příběh je úžasný. Objasní, proč se v sérii triologii Labyrint stane to, co se stane, ale má svůj vlastní příběh. Mně osobně se líbila mnohem víc, než sama série. Styl psaní na mě působil více emocionálně a konec ve mně zanechal bolestivé stopy a spoustu témat k přemýšlení. Myslím, že bude patřit k mým srdcovkám.

paja0903
06.04.2017 5 z 5

Myslím, že mnoho lidí tuto knihu chtělo, jen proto, že si myslelo, že tam najde jména jako je Thomas, Minho a Newt a vůbec nechtěli slyšet, že tento děj se odehrává o 13 let dříve a že je to zvaný prequel (a někteří ani neví co to je prequel).
Kniha byla neskutečně čtivá, plná akcí a láska k tomu dodávala nádherné kouzlo. Myslím, že kniha byla rozpracovaná a vysvětlila některé věci, které jsem měla po předčtení knihy: "Vražedná léčba", které mě mimochodem tak moc nenadchla

Aredhelka
06.04.2017 3 z 5

Na tuhle knihu jsem čekala dlouho a byla jsem hodně šťastná, když jsem si ji konečně koupila. Popravdě kniha mi nepřinesla přesně to, co jsem očekávala. Příběh byl prakticky stejný jako příběhy v předchozích knihách, což už pro mne bylo trochu "nudné", ano vysvětlili sice jak se Erupce rozšířila, co se vlastně se světem stalo a jak vše probíhalo, ale uspokojivé to nebylo. Kniha mi přišla celkově nepropracovaná a konec nepřekvapivý. Neříkám že jde o špatnou knihu, to určitě ne, jen jsem čekala mnohem více.

Pumpkin
02.04.2017 3 z 5

Po Labyrintové sérii sem si nutně musela přečíst i tuto knihu. A neříkám, že by nebyla dobrá, líbila se mi a byla i napínavá, ale přišlo mi, že celý děj se nějak smrsknul na malý prostor a malý čas. Nicméně hodně mně zajímaly kapitoly, které popisovaly vzpomínky hlavní postavy na situaci po sluneční erupci. Vlastně bych ocenila ještě jednu knihu, ve které by byl popsán ten rok, předcházející této knize. A taky by mně zajímalo více o tom se dělo v těch následujících třinácti letech. :)

Alpasstyle
18.03.2017 5 z 5

Velká škoda,že jsem se v ní nedozvěděla více o ZLOSYNU, třeba příště.
Každopádně mě autor nezklamal a kniha se mi líbila. Je pravda, že začátek mě moc neuchvátil, začetla jsem se až po chvíli. a bylo v ní hodně boje, jenomže na druhou stranu všechno hezky do sebe zapadá a bez boje by to tak úplně nešlo.
Doufám,že brzy bude od autora nová kniha! :-)
Doporučuji.

Centropenka
13.03.2017 4 z 5

Po přečtení prvních pár stran jsem nějak neměla chuť se ke knížce vracet. Naštěstí jsem to udělala, protože zbytek knihy za to stál a hlavně vysvětlil to, na co jsme se (a to si všichni přiznejme) ptali při čtení Labyrint série. Přesto dávám "jen" 4 hvězdičky, a to hlavně kvůli opakujícím se vzorcům chování postav.

Mishak
05.03.2017 4 z 5

Troufnu si říct, že celý tenhle prequelový příběh je mnohem lepší než druhý díl Labyrintu: Spáleniště! Určitě stojí za přečtení nejenom pro milovníky série Labyrint.

Petra1420
03.03.2017 4 z 5

Na tuhle knihu jsem dlouho čekala a měla jsem, asi jako každý, spoustu nezodpovězených otázek. Jako více lidem, i mně vadilo až moc scén boje a taky jsem čekala, že se dozvíme víc o Zlosinu. I tak se mi ale napínavý děj spolu s postavami líbil.

Adelschutzova
02.03.2017 5 z 5

Důvod proč jsem celou noc nespala, usnula ve škole a dostala za 4 ze zkoušení..??.., správně!!!tahle DOKONALÁ kniha.....!

puberta

James Dashner
americká, 1972
2014  85%Labyrint: Útěk
2015  80%Vražedná léčba
2014  83%Spáleniště: Zkouška
2016  79%Rozkaz zabít
2015  85%Labyrint (1.-3. díl)

Kniha Rozkaz zabít je v