Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2306 443

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

Peace
06.12.2014 3 z 5

"Jestli se nebojíš, nejsi člověk."

Já vám nevím.. Na knihu jsem byla hodně zvědavá, protože mě nalákala anotace a celkový "humbuk" kolem knihy naznačoval, že půjde o něco velkého. Ale ta skvělost prošla kolem mne bez povšimnutí, bohužel.
Děj zajímavý, ale naplno se vžít do příběhu a bez dechu fandit hrdinům v knize se mi nezdařilo. Podle mého názoru jsou postavy popsány ploše - nijak zvlášť mě neoslovily a chvílemi mi byly až nesympatické.
Druhý díl si nejspíše přečtu, ale že bych se na něj těšila jako na knihu první, se říct nedá.

RecycledCarrey
04.12.2014 5 z 5

Super kniha, za mě pět hvězdiček.:) Strašně jsem si zamilovala Newta a Minha, autor vytvořil skvělé postavy, perfektní!

Mycak
04.12.2014 4 z 5

V tomto žánru za mě ano, proč ne. Čtivé, doporučuji tak na cestu. Jsem zvědavá na úroveň dalších dílů.

tigrislinda
01.12.2014

Prostě perfekt. Tahle kniha nemá chybu. Napínavé, nečekané. akční a má to hlavu a patu. Zhltla jsem ji za dva dny a bylo mi loíto, že už končí. Těším se na další díly. Určitě všem doporučím!!!!

HλNKA
25.11.2014 5 z 5

Mně se to hodně líbilo. Tečka.
Do četby jsem se vrhala s tím, že vlastně ani nevím, co mám od těch pár set stran čekat, a nakonec jsem byla více než mile překvapená. Akční, originální a hlavně tajemná kniha s hromadou neznámých za každým rohem, u které jsem ani nečekala, že se na konci krom maximálně tak velkého plopáka taky něco dovíme. Ale dověděli... ;-)

Centropenka
24.11.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se neubránila srovnávání s filmem (vlastně se to trochu táhlo celou knížkou), ale ... zcela výjimečně a snad poprvé se neumím rozhodnout, co z toho bylo lepší. A přestože v obou formách byly odlišnosti, tak si myslím, že pro ucelený obraz o tomhle díle se dá získat nejlépe právě kombinací zážitku vizuálního a zážitku z četby ... Jinými slovy: za mě 100%.

Ronnie68
24.11.2014 5 z 5

Mě kniha zaujala už od začátku. Byly tam napínavé scény + dobré hlášky Minha. Knihu bych doporučila všem, co mají rádi tento žánr (sci-fi) a špetku napětí.
PS.: Někdy je lepší když se čte první kniha a až pak se vidí film ..... já jsem první viděla film, ale přesto se mi kniha četla dobře

Annie G.
24.11.2014

Už hodně dlouho se nečetla takhle dobrou knihu. Bylo to napínavé a celou dobu se tam něco dělo. Jejich divná řeč mi ani nevadila, za chvilku sem si na to zvykla. Nemůžu se dočkat dalších dílů :DD

Anne42
22.11.2014 5 z 5

Naprosto skvělé!!! Thomas se ptal přesně na to, co jsem potřebovala vědět a celé to mělo celkem i svou logiku, i přes námět labyrintu...určitě doporučuji :)

kachnch
19.11.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk je kniha, kterou zhltnete za pár dní. Alespoň já ji teda zhltla.
Zprvu jsem se trochu obávala toho, že v příběhu se vyskytují jen náctiletí děti a žádní dospělí. Nakonec to však předčilo mé očekávání a beru to dokonce jako pozitivum. Celý příběh je napínavý, ačkoliv je Thomas takový typický knižní hrdina, jeho charakter mě oslovil. Velice se mi líbí prostředí Labyrintu a upřímně doufám, že se s ním v dalších dílech ještě setkáme. :)

eliska3246
18.11.2014 5 z 5

Kniha je naprosto boží. Vřele ji všem doporučuji. Nejskvělejší mi na ní přišel ten "placerskej slang". Ze začátku jsem klukům rozuměla zhruba každé třetí slovo, ale postupem času jsem si na netradiční obraty zvykla a než jsem knihu dočetla, už jsem se přistihla, že je používám také. :D

Niky25
18.11.2014

Kniha od které se prostě nedá odtrnout, neustále Vás nutí číst dál a dál... Velmi napínavý děj. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Doporučuji.

pobijecmuch
18.11.2014 3 z 5

A máme tu nové KidStory. Tentokrát je autor muž a hlavní hrdina je konečně mužského rodu. Přes podivný začátek jsem se prokousal do půlky knížky, která je pro čtenáře mnohem akčnější . Nápad s Labyrintem je opravdu zajímavý, přesto si ale neodpustím poznámku, že autor se něčím musel asi inspirovat. Je to jak když přijdete na nové místo a hlavou vám proběhne myšlenka, že už jste tu někdy byl. Já asi nepatřím do cílové skupiny čtenářů, kterým je určena, ale i tak knihu hodnotím vcelku dobře. Uvidíme s jaký nápadem přijde autor v druhém díle, závěr tohoto dílu mu dává velký prostor.

kneslova
18.11.2014 5 z 5

Já patřím k těm, které Útěk naprosto dostal. Sice mi trochu lezlo na nervy, že Thomasovi nechce nikdo nic vysvětlit, ale jinak jsem se opravdu nemohla odtrhnout, je to plné akce, neuvěřitelně napínavé, prostě velice čtivé,výborná kniha, okamžitě se vrhnu po dalším dílu....

anishta
15.11.2014 5 z 5

Bože, ten konec mi zas zvedl mandle! Proč? Velmi napínavá akční kniha, kterou se těžko odkládá. Přemýšlím jak moc se to může zvrtnout v dalším díle.

Denisa.knizky
15.11.2014 4 z 5

Ctiva kniha, autor az moc misty opakoval neustale stejne pocity hlavniho hrdiny, jinak knize neni moc co vytknout, zajimave pojeti scifi a apokalyptickeho tematu. Film jsem zatim nevidela ale kniha je dle ohlasu kolem me lepsi (vetsinou tomu tak je):), tesim se na dalsi pokracovani knihy a kam nas dale dej zavede.

Zuzaa
09.11.2014 2 z 5

Šité trochu horkou jehlou, občas napínavé, občas překombinované, postavy nedostatečně vykreslené, neosobní a nezajímavé a někdy trochu odbyté, příběh plochý, hrozně průhledný a jednostranný. Občas docela zábavné, ale určitě nic, na co bych v budoucnu vzpomínala, nebo k čemu bych se chtěla vracet.

kristyy
07.11.2014 5 z 5

Přesně tak WOW !!! Souhlasím s KachnaN !

KachnaN
01.11.2014 5 z 5

WOW!! Tak tohle byla naprostá pecka. Byla to nejčtivější knížka, která se mi kdy dostala do rukou. Každý řádek mě nutil číst pořád dál a dál. Nikdy jsem neměla ani ponětí, co se stane v dalším odstavci.
A Thomas jako hlavní postava mi byl neuvěřitelně sympatický. Na nic si nevzpomínal a proto se ptal. To je logický. A nebyl rád, když mu nikdo neodpovídal. Kdybych se někdy dostala na podobné místo a nic si nepamatovala, taky bych se ptala. Tím si mě prostě získal.
A ta atmosféra, to prostředí ^^ fascinuje mě, že někdo dokázal tohle napsat. Bylo to tak promyšlený... Prostě naprosto ohromující knížka :)
Jen ten konec. Nechápu, jak nějaký autor tohle může udělat. Takhle to useknout. A myslím si, že vydavatel pro ČR bude mít s fanoušky docela problémy, protože já osobně nevydržím čekat půl roku na další díl...
Takže abych to shrnula: Skvělý děj, skvělé prostředí, skvělé postavy!! Doporučuji tuhle knížku všem fanouškům Hunger Games a podobných knížek! :)

PetraBery
29.10.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila, vzhledem k tomu, že se pořád něco dělo, tak to byla celkem rychlá jízda... Nějaké mouchy by se určitě našly, ale já je hledat nechci, protože jsem si čtení užívala. Děj mě vtáhnul a nepustil až do konce, takže za mě plný počet.