Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2312 2312

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

LiLLu
17.09.2014 5 z 5

knihu jsem nečetla, viděla jsem film, a fakt musim uznat paráda!

lena.o.knihach
16.09.2014 4 z 5

Začátek mě tolik nechytl, ale když jsme se konečně dostali k samotnému Labyrintu, to bylo fakt něco. :) Konec překvapil a už se moc těším na druhý díl, jen vůbec netuším, co od toho mám čekat. :)

Jodie
15.09.2014 3 z 5

Já půjdu trochu proti proudu, kniha mě moc nezaujala. V první řadě mi hrozně moc vadil ten specifický slang, přes který jsem se nedokázala přenést a postavy mi nepřišly nijak moc vykreslené, ze začátku se mi i trochu pletly. Ani jsem nebyla nijak zvlášť napnutá, už sám název je podle mě spoilerem, takže člověk může celkem snadno předpokládat, čím to bude končit. Nicméně na film se těším, trailer vypadá skvěle a Dylan O'Brien doufám nezklame :)

Dellaine
14.09.2014 5 z 5

Nečekala jsem, že mě knížka bude tak bavit, po pár kapitolách to začala být opravdu jízda! :). Nepředvídatelná, napínavá knížka, těším se na pokračování a na film, který doufám nezklame.

verzapadlikova
14.09.2014 5 z 5

super knížka a taky mě scela pohltil Placerský slang a kámošce jsem nadávala že je "frasnej grind" :D za mě pět hvězdiček.

zuzicek632
12.09.2014 5 z 5

Luxus! Jedním slovem luxus! :-)

terisak
12.09.2014 4 z 5

Super knížka, už se těším na další díl a doufám, že film mě úplně nezklame. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a po přečtení mám tak jako zvláštní zmatené pocity - ten konec?!

Janiss_89
11.09.2014 4 z 5

Napínava kniha, u které jsem každou noc čekala, kdy z ní budu mít noční můry :D Nevím, jak vás, ale mě teda ty potvory děsily aneb není na moji představivost. Musím souhlasit s komentářem níže, že i mě telepatie přišla trochu zbytečná. Každopádně děj a postavy byly výborné. Jen by mě zajímalo, jak se sakra na konci tam dostal Gally. Nemluvě o tom, že mám z té knihy defekt. Totiž všimla jsem si, že v běžné mluvě používám jejich nadávky:D

katka_sin
09.09.2014 5 z 5

Skvěle vymyšlená a výborně napsaná, napínavá kniha.
Už se moc těším na filmové zpracování! :)

verunkab
08.09.2014

úžasná kniha!!!!!!!!!!!!! Rozhodně se zařadila mezi moje nejoblíbenější. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

JolanaC
08.09.2014 5 z 5

Kniha byla opravdu hodně dobrá, i když občas jsem přemýšlela, zda je celý labyrint založen na něčem věděckém nebo nadpřirozeném (to kvůli telepatii). A právě ta telepatie mi musím říct trochu vadila - připadala trochu jako zbytečný prvek, který ubíral na uvěřitelnosti. Ale možná bude mít ještě větší význam v dalších dílech, nechci to hodnotit za celou sérii.
Co se týče jazykového hlediska, trochu mi vadil slang. To hlavně zpočátku, později jsem si něj zvykla. Opět je těžké ho hodnotit, když jsem četla jenom překlad, možná v angličtině není tak... já nevím, otravný?
Některé věci mi připadaly trochu předvídatelné a divila jsem se, že je postavy neodhalili (jako třeba tu zkratku). U něčeho jsem si říkala, že to bude tak nebo opak, jindy jsem měla pocit že to tak bude. Občas jsem měla pravdu, občas ne. A když ne, tak jsem od pravdy dál být nemohla.
Lidé si stěžují na konec, ale já jsem z něj naopak nadšená. Stejně to není tak, jak jsi mysleli. Hra pokračuje. To je famózní. A kvůli tomu konci má ode mě kniha 5 hvězdiček, asi 50 stran před koncem jsem si říkala, že dám tak 4, ale epilog vše změnil.
Závěrem tedy můžu jen říct, že se těším na další díl.

Joges
07.09.2014 5 z 5

Nečekaně dobré. Je to napínavá, dechberoucí, záhadná, nelítostná, dobře promyšlená a především velmi dovedně napsaná fantasy. Téměř každou stránku jsem doslova hltal a prožíval. Placerský slang jsem si hned oblíbil. Všechna čest autorovi, který dokáže udržet zajímavý vypravěčský styl. Závěrečná část mě příliš nenadchla, přesto nemohu jinak, kniha si zaslouží uznání a plný počet bodů.
Placerský slovníček: Čón - člověk, chlapec; Placer - obyvatel Placu (náměstí); Baža - nováček, ten, který přijel výtahem jako poseldní; Plopák - nadávka; Šlichťák - naprostá nicka, která se hodí k pomocným pracím; Zemvrťák - zemědělec; Kravárník - chovatel; Futrálník - hrobník; Běžec - elitní Placer, který mapuje Labyrint.

kacka29
07.09.2014 5 z 5

Úžasná, strhující kniha. Při čtení jsem napětím skoro ani nedýchala. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Navíc jsem si všimla, že jsem v běžném mluvení začala používat placerský slang. Takže až na ten frasnej konec to byla fakt guty knížka, čóni! :)

Misa25
07.09.2014 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila....a vůbec mne nenapadlo, jak dobrá ta kniha ve skutečnosti bude...celá zápletka je velmi dobře propracovaná a vyústění celé knihy je....vážně zdrcující....už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)))

Rinoa18
06.09.2014 5 z 5

Tak tohle byla nálož! Napětí, akce, neschopnost se odtrhnout... kašlu na to, že mi tam občas nesedělo časově pár scén, prostě to bylo výborný! Všechny zdánlivě nadnesené propagace této kniny ze strany nakladatelství tentokrát zcela výjimečně odpovídaly. Vážně skvělá kniha.

Jo. A chci pokračování. A to tak, že nejlépe hned.

LadyElisa
05.09.2014 5 z 5

BOMBA, absolutně bezkonkurenční kniha. James Dashner rozehrál opravdu brilantní příběh, ten konec byl krutopřísný a už se nemůžu dočkat pokračování :D

alwaysbelieve
04.09.2014 5 z 5

Sakra tak tohle je fakt povedená knížka! :) Všechny hlavní postavy jsem si ihned oblíbila. A sakra ten konec?!?! Potřebuju ihned druhý díl!

Malous
04.09.2014 5 z 5

Sakra... Tohle byla jízda! Thomas je můj další oblíbenec :D!
Přečtení je povinností všech. :) btw: Kdy sakra bude dalsi díl, protože ten konec je děs..??!!!

Sapy
31.08.2014 5 z 5

Vydařený, nervy drásající příběh, který nelze přečíst jinak, než jedním dechem. Konečně pořádný příběh, odehrávající se v originálním prostředí bizarního bludiště. Kniha vám vlastně nedovolí nejmenší oddych, až dokud ji úplně celou nepřečtete. Konec nám zanechává mnoho nezodpovězených otázek a navnazuje tak čtenáře na další díly. To, co přijde v dalším díle bude evidentně ještě mnohem šílenější. A ještě musím ocenit skutečnost, že děj je opravdu naprosto nepředvídatelný, zápletky jsou překvapivé a originální. Bravo!

Babouš
29.08.2014 5 z 5

Konečně fantasy, které není jenom pro náctileté dívky dychtící po perfektním nadpřirozeném boyfriendovi! Myslím, že tohle je kniha, která se bude líbit holkám i klukům. Mě aspoň chytla na začátku a nepustila až do konce. I když jsem si kolikrát svatosvatě slíbil, že „po téhle kapitole už půjdu spát“, tak to prostě dopadlo trochu jinak a já o Labyrintu snil (respektive měl jsem spíš noční můry) a myslel jsem na něj i po probuzení. A takové knihy mám nejraději.