Labyrint: Útěk

Labyrint: Útěk
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180973/bmid_labyrint-utek-Rug-180973.jpg 4 2314 2314

Labyrint série

Thomas se probudí ve výtahu a nepamatuje si nic kromě vlastního jména. Vynoří se do světa, kde žije asi šedesát dospívajících chlapců, kteří se naučili přežít v naprosto uzavřeném prostředí. Každých třicet dní se objeví nový chlapec. Původní skupina je už na místě asi dva roky a marně se snaží uniknout labyrintem, který obklopuje jejich životní prostor. Už se vzdávají naděje. Pak se ale objeví dívka v bezvědomí a jejich svět se začne měnit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Maze Runner , 2009

Equestrian
13.01.2015 odpad!

kniha je pro mě né moc dobře čitelná, vše z pohledu autora

IvcaK98
10.01.2015 4 z 5

Příliš velká očekávání se můžou občas docela vymstít :-) S nápadem, postavami i prostředím jsem byla spokojená. Děj měl spád, napnutá jsem byla taky dost a akce rozhodně nechyběla. Tak kde se vloudila chyba...? Prostě to na mě nemělo takový ten "wow" efekt, který jsem (bohužel) čekala. Navíc mě docela zklamal konec, s kterým se dalo mnohem víc vyhrát. Dobrý příběh, který má ale dost děr na to, aby vám to vadilo :-) 75%

Schullerka
10.01.2015 4 z 5

První jsem viděla film a počítala jsem s tím, že to bude jiné. O jak moc to jsem netušila. Opravdu se ve filmu objevují zásadní momenty, které byly i v knize, ale ve filmu se k nim dobrali úplně jinak, možná jsem tak trochu nepochopila, proč je to úplně jiné.

Ale teď už k samotné knize. Ano hodně se mi líbila, ale nebyl to takový ten tahák, co vás nutí číst dál a dál. Neměla jsem problém knihu odložit. Zásadní momenty se mi ovšem hodně líbili a těším se na to, až se pustím do další knihy. Je totiž možné, že mě kniha tolik nebavila proto, že jsem věděla hodně spoilerů od sestry, která knihu četla přede mnou.

Každopádně styl psaní se mi líbil a hlavně se mi líbil celkový nápad labyrintu. Myslím, že kdybych první neviděla film, tak bych si knihu mnohem víc užila. :)

hradil
09.01.2015 5 z 5

Jelikož jsem viděl film, který se mi opravdu moc líbil, těšil jsem se na knížku. Musím říct, že jsem nebyl vůbec zklamaný. Právě naopak!
Děj měl spád, krátké kapitoly (konečně!) a jednoduchá, ale zajímavá zápletka k tomu. Žádné zbytečné odbočky, ani zdlouhavá vysvětlování. Nenašel jsem nic, kvůli čemu bych měl dát méně než *****.
Akorát se bojím, jestli budou ostatní knížky stejně kvalitní. Být autorem, přidám pár stránek a dobrý konec. Prostě bych to zbytečně nenatahoval.

MagdalenaHalow
08.01.2015 4 z 5

Nápad knížky se mi líbí, ale nemůžu si pomoct, v některých částech mi to připomínalo Hunger Games. Děj je docela předvídatelný. Dokázala jsem odhadnout i jednotlivá slova, která přijdou. Autor se snaží konec každé kapitoly natáhnou, aby vás co nejvíc napnul, ale už od půlky vám dojde, co se stane. Styl psaní je poměrně jednoduchý, spíš bych to nazvala takovým výčtem činností, co Thomas a spol. dělají. Ale příběh rychle plyne, akce rozhodně nechybí. Docela se těším na pokračování.

endroo25
08.01.2015 5 z 5

Pokud bych si tuhle knihu měl vybrat mezi jinými tituly v knihkupectví, patrně by mě po přečtení přebalu moc nezaujala. Podíl by na tom měl určitě i filmový přebal, jelikož bych nabyl dojmu, že je to zase nějaká rychlokvaška na tahání peněz z kapes zákazníků.

Knížku jsem ale naštěstí dostal pod stromeček a s myšlenkou "Darovanému koni na zuby nehleď." jsem se vesele pustil do čtení. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale po nějakých 40 stránkách mě dokázal autor vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem četl každou volnou chvíli a v práci jsem se celý den těšil, až se zase pustím do čtení. Opravdu to je po delší době knížka, která mě tak zaujala.

Ano, nějaká moucha se tam najde - jako třeba to, že osud jedné z postav mi byl jasný zhruba od čtvrtiny knihy. A taky ten konec... Mám trochu obavu z toho aby autor neudělal ve druhém díle pouze kopii toho prvního, jen v jiném prostředí. Ale nechci spoilovat, takže víc o tom psát nebudu.

Za mě by mohl být klidně Labyrint titul bez pokračování, pokud by autor trochu upravil závěrečnou část. Ale beru to tak, že autor měl od začátku záměr na více dílů. První díl si pět * zaslouží. Teď už zbývá jenom podívat se na film a počkat si na druhý knižní díl.

risisisi
02.01.2015 5 z 5

Dříve než knihu jsem viděla film. Ten mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla přečíst i knihu. V podstatě v jediné věci, ve které se podobali byly postavy. :D Kniha se mi moc líbila a nedokázala jsem přestat hltat. I tak se mi zdá, že film byl lepší, knihu i tak ohodnotím 5*! :)

Elis.
31.12.2014 5 z 5

Celkem mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film, ale zase jsem vděčná, že mě právě film přivedl k této knize. Kniha se velmi líbila, je to o 100% lepší zážitek než-li film a byla jsem celkem zklamaná z toho, že bylo ve filmu tolik věcí jinak. Hned se vrhám na další díl, který snad bude pro mě stejně úžasným zážitkem jako první díl, ne-li ještě větším.

Nikoll2
29.12.2014 5 z 5

Už od začátku se mi kniha líbila. Je velmi napínavá, plná akce, dobrodružství a tím pádem vás nenechá chvíli v klidu. :D Díky zajímavě otevřenému konci se velmi těším na další díl.
Knihu mohu jedině doporučit. :)

XXL
29.12.2014 4 z 5

tuhle knihu mám moc ráda. sice jsem ji nepřečetla jedním dechem, ale líbila se mi. film byl podle mého názoru lepší, ale rozhodně doporučuji přečíst :)

mrnka.t
29.12.2014 5 z 5

Pěkně čtivá a napínavá knížka, jsem rád, že jsem ji přečetl dřív než jsem viděl film. Kdyby to bylo naopak ani bych si ji nepřečetl.

angel216
28.12.2014 5 z 5

Viděla jsem film a téma se mi zalíbilo natolik, že jsem si přečetla i knihu. Teď jen počkat na narozeniny kvůli další knížce. Doporučuji.

snilek.holka
28.12.2014 4 z 5

Tohle me opravu nadchlo...bylo to napínavé a to knize určitě přidává na hodnotě!

Nia ^^
27.12.2014 5 z 5

Knihu jsem si přála k Vánocům, protože mě koncem léta navnadil trailer. Měla jsem sto chutí se vydat na premiéru do CineStaru, ale nakonec jsem to odmítla a hezky si počkala na knihu :) Po dlouhé době získáno a rovněž přečteno, už jen zbývá zkouknout film a (ne)trpělivě čekat na 2. díl s filmovou obálkou :3

LenkaWal
25.12.2014 5 z 5

Já jsem teda viděla film, jako první a musím říct, (prosím nekamenujte mě), že se mi líbil. Tak jsem se hned vrhla na knihu, a to byl desetkrát lepší zážitek. Nakonec mě mrzí kolik věcí ve filmu vynechali a změnili. Zase jsem se přesvědčila, že je nejlepší vzít si knihu a vykašlat se na film. Doporučuji všem.

Scarycrowie
20.12.2014 5 z 5

Knihu jsem si přečetla dřív než jsem zhlédla film a jsem za to neskonale vděčná, protože kdyby tomu bylo naopak, nejspíš se ke knize nikdy nedostanu.
Tohle dílo je to nejlepší, co jsem v poslední době četla a dokonce přemýšlím, že bych zainvestovala do pokračování, jen se mi trochu příčí, že vyšlo teprve nedávno a kdyby mě to chytlo, na poslední díl trilogie si hezky rok počkám... :D Nechybí zde akce, napětí a děj má spád. Nic moc jsem od této knihy nečekala, ale opravdu mile mě překvapila.

maca5449
16.12.2014 4 z 5

Viděla jsem nejprve film, takže jsem tušila, kterým směrem se bude kniha ubírat. I přesto se mi kniha líbila, dobře se četla a dokonce mě párkrát i překvapila. Jsem zvědavá na další díly.

Stirek45
14.12.2014 4 z 5

Knihu jsem četla až po zhlédnutí filmu, takže si myslím, že kdybych knihu četla před zhlédnutím filmu tak by mě to mrzelo více, že tvůrci se skoro vůbec nedrželi knihy. Kniha je určitě zajímavá, napínavá od začátku až do konce, zamilovala jsem si Chucka i Thomase. Akorát mám takovou předtuchu, že se mi ostatní díly už nebudou tolik líbit, že Labyrint už nic nepřekoná.

Biohazard
09.12.2014 2 z 5

Strašně mi lezly na nervy bezcharakterní postavy, nikoho, opravdu nikoho jsem si nezamilovala. Všichni mi přišli stejně nezajímaví. Samotný příběh příliš nenadchnul, a spíše zklamal. Celé to bylo sice trochu průhledné a ploché, ale čtivé a nebudu váhat nad investováním peněz do dalších dílů, upřímně se na ně hrozně těším a doufám, že Útěk byl jen slabší rozjezd.
WICKED IS GOOD

Mishak
08.12.2014 4 z 5

Může obsahovat spoilery...
Kniha dočtená jedním dechem. Milovala jsem tajemné prostředí labyrintu, Chucka, Minha, Thomase a další. Pořád jsem čekala, kdy dostanu víc a víc informací, toužila jsem neustále po dalších. A když nepřicházely, četla jsem dál a dál. Pořád. Spoustu věcí však zůstalo nevyřčených a nevyřešených - snad se jich dočkáme v příštím díle (ostatně epilog byl dokonalým lákadlem - alespoň pro mě).
Kladně hodnotím především úžasné vykreslení postav, skvěle vykreslené prostředí a dokonce i úžasné napětí, kdy nevíte všechno a neustále toužíte po dalších odpovědích na své otázky (i když Thomas jich měl opravdu hodně, měla jsem jich asi i víc =) ). Jediné, co mi tam nesedělo a nelíbilo se, byla telepatie Thomase a Teresy (chápu, že jim upravili mozky, ale tohle?). Snad bude mít v dalším díle lepší využití.
Hodně mě zdrtil konec, kdy přišli o Chucka - položilo to i Thomase, který ho i přes počáteční neochotu a nechuť vůbec znát, miloval nakonec jako bratra a chtěl mu zajistit dokonalou budoucnost. Padlo za něho obrovské množství slziček, ostatně jako za dalších minimálně 20 lidí bojujících u "Rmutí jámy". Ostatně konec jako takový mi k tématu moc neseděl, ale dobře - třeba Labyrint byl jen nějaký vstupní test a teď se začnou dít věci, ze kterých bude přecházet zrak. Uvidíme.
Očekávám, že ve druhém díle bude vysvětlena situace s Gallym, ke které došlo u konce - dost mi to teď vrtá hlavou.
Docela mám teď strach podívat se na film (ano, chtěla jsem na něj jít do kina, pak jsem si řekla, že nejdřív přečtu knihu) - obávám se, že mi zničí mou představu o bludišti i o prostředí Placu.
Knihu hodnotím 4 hvězdičkami a nadšeně očekávám druhý díl... =)