Vykoupení ohněm

Vykoupení ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1232/bmid_vykoupeni-ohnem-mJT-1232.jpg 4 457 71

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů Třetí díl monumentální pentalogie. Cathy a Chris žijí tajně v nezákonném svazku jako manželé a vychovávají Cathyiny dva syny Joryho a Barta. Zdá se, že v jejich životě konečně zavládlo štěstí, ale jen do chvíle, než se do záhadného domu v sousedství přistěhuje tajemná dáma v černém...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

If There Be Thorns , 1981

fruitbueno
09.06.2017 2 z 5

Třetí díl mě nebavil, dlouho jsem se nedokázala začíst a dočetla jen z pocitu "nenechat knihu nedočtenou"...

katerina.l.
04.05.2017 3 z 5

Tuhle serii bych s nadsázkou přirovnala k Mozkomorům. Člověk se cítí, jako by ze světa zmizelo všechno štěstí. Sice se mi všechny knihy moc dobře četly, ale je to tak nabité negativními emocemi, že do dalších dílů půjdu až někdy... Později... Možná..

edith79
09.04.2017 4 z 5

Takové intermezzo celé pentalogie. Z celé série podle mě nejslabší kniha, ale potřebná a spoustu záležitostí vysvětlující a uzavírající. Paradoxně jsem ji četla jako první, v nevědomosti, že jde o pětidílnou ságu. Nakonec vše naštěstí zapadlo do správných kolejí.

EvikU.
06.04.2017 4 z 5

U této série to ani jinak nejde, než že je to napínavý. Bart byl zlý, protože byl hecován ke zlu a protože geny lopatou neumlátíš a něco zlého dostal po předcích. V sousedním domě byla Cathy matka, nechápu že po tom všem si myslela, že ji odpustí. To se odpustit nedá.

Babo
21.03.2017 4 z 5

Třetí část je jiná . Pro mě o něco slabší než první dvě .Autorka vyměnila vypravěče . A tak pohled dívky a následně ženy vystřídaly pohledy dvou chlapců .
nejsem psychiatr a tak se jen mohu dohadovat jestli by se takhle mohl příběh odehrát.
Není to ale kniha faktu , jen román a jako takový se mi líbil. Jsem zvědavá na pokračování .

dagusa
06.03.2017 5 z 5

V tomto dile jsem se nemohla nejak szit s postavou Barta.O to vic jsem hltala stranky ve zvedavosti,co zase komu provede a kdy ho uz konecne odhali.Za me opet vyborna.

Lucie.noci.upij
24.02.2017 5 z 5

Ten jejich kluk mě silně rozčiloval, mít ho doma, už je v ústavu. Ale o tom ta knížka je a dávám opět 5 hvězd.

jluky
20.02.2017 5 z 5

Ja som aj pri tomto diele trpela.............,ale nemohla som sa odrtrhnúť, fascinovalo ma to. Takže idem na 4. diel - dobrovoľne-nasilu /neviem sa tomu ubrániť, aby som nepokračovala/.

Jane417
11.02.2017 5 z 5

Spisovatelka je geniální! Tak jak jsem v prvním díle s dětmi trpěla, až mi z toho bylo špatně, tak v tomto díle dokázala Virginie 10tiletého chlapce vylíčit tak, že jsem si mockrát říkala, ať ho zavřou na půdu a zamknou ho tam... nebo alespoň do blazince!
Třetí díl byl trochu jiný, ne tak šokující, ale určitě ne horší. Prostor zde dostali dva synové Jory a Bart. Mně se knížka líbila moc!

pavlinkaa
14.01.2017 4 z 5

Bart mi hodně vadil, nějak jsem si na něho nemohla zvyknout a ani pro něj nemám pochopení. A musím říct, že ze vztahu Cathy a Chrise po této knize nemám dobrý pocit. Jsem zvědavá, co mě čeká v další knize a jsem i zvědavá na svůj názor. Při čtení této pentalogie to je jak na houpačce. Ale asi zatím zůstávám u toho názoru, že stačily díly dva. Uvidím co bude dál.

David_Vesely
14.01.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha, která si zaslouží rozhodně více než 5 hvězdiček, i když první díl byl rozhodně lepší, tento díl má prostě svoje kouzlo! Rozhodně doporučuji! :-)

1v8na
13.01.2017 4 z 5

Oproti druhému dílu se mi tento třetí líbil daleko víc. Příběh je psaný ze dvou pohledů - Joryho a Barta. Seznamujeme se s nimi a máme tka možnost nahlédnout k tomu, jakou má každý odlišnou povahu a přemýšlení. Zpočátku se zdá, že se na rodinu obrátilo štěstí a přožijí život v poklidu. To je však jen do doby, než se do vedlejšího domu přistěhuje tajemná žena, která chodí v černém a především její komorník John Amos, který plete hlavu malému Bartovi.
Svou troškou do mlýna přispěje i madam Maryša - babička Joryho, která přijede na návštěvu.
Příběh byl čtivý, propracovaný, plný emocí, citů, ale i intrik, ústrků či žárlivosti. Caht mi byla stále svým způsobem protivná a lezla mi na nervy.
Naopak Joryho jsem si velmi oblíbila.

KnihomolkaMari
30.12.2016 5 z 5

Tolik nenávisti, které si podmanilo malého kluka. Chvílemi jsem nad tím i zavírala oči a nedoufala, že by to s ním mohlo dobře dopadnout. Utrpení, které působil ostatním členům rodiny a za tím vším stal ještě mnohem děsivější člověk. Ten konec mě dostal, byla to opravdu dechberoucí kniha a četla se mi rychle, zprvu jsem si myslela, že se mi to nebude líbit když to nevypráví Cathy ale okamžitě jsem si zvykla a zasáhlo mě to ještě více!

Zdenulkaa
01.10.2016 5 z 5

I třetí díl jsem přečetla jedním dechem a okamžitě po přečtení jsem začala číst díl čtvrtý. Moc dobře psaná kniha.

Danago
31.08.2016 5 z 5

Knížka byla velice dobrým pokračováním, podle mě si autorka drží laťku stále stejně vysoko.Určitě je stejně dobrá jako předchozí díly . Zlo v Bartovi bylo pro mě hodně drsné a sem opravdu zvědavá na další díl.

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila více než druhy díl. Už jsem začala číst čtvrtý díl a stále jsem z knih nadšená.

olcab
22.06.2016 4 z 5

Dočtenej i tento díl. Skvěle napsané osudy této rodinné ságy. Autorce se povedlo opět čtenáře navnadit na další díl, na který se moc těším :-)

mekkejla
12.03.2016 5 z 5

Naprosto strhující čtení! Skvěle propracované postavy. Bylo to totální psycho. Celou dobu jsem byla napnutá a očekávala, s čím se ještě autorka vytasí. A že toho tedy bylo! Nemyslím si, že by to bylo slabší, než Květy z půdy - styl autorky je stále skvělý a nezaměnitelný a atmosféra je ponurá, i když je děj zasazen do slunného odpoledne...

josska
18.02.2016 4 z 5

zajímavá série,sice první díl byl nejlepší,ale co se dá dělat.Napínavé to bylo už se těším na čtvrtý díl

Princezna22
13.02.2016 5 z 5

Me se to líbilo..nemohla jsem se od knihy doslova odtrhnout... Ponořila jsem se do děje a kniha mě nedokázala pustit dělat i něco jiného...krásné počtení

zrada rodinné vztahy incest manipulátoři

Virginia Cleo Andrews
americká, 1923 - 1986