Květy z půdy

Květy z půdy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1230/bmid_kvety-z-pudy-CqW-1230.jpg 4 1002 228

Květy z půdy série

Pentalogie: Květy z půdy, Lístky ve větru, Vykoupení ohněm, Setba minulosti, Zahrada stínů. Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze, a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují... 2. vydání... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Flowers in the Attic , 1979

mala.katka
03.12.2016

Bohužel musím knihu odložit...pro mě moc zdlouhavé, nudné, nějak se do toho nedokážu dostat.

Burák
27.11.2016 4 z 5

Na Květy z půdy jsem se hodně těšila, protože jsem na ně dostala báječné reference. Zklamaná jsem sice nebyla, ale čekala jsem ještě trochu víc. Žánr bych neoznačila za román pro ženy, naopak jde podle mě o solidní psychothriller. Kniha se čte dobře, námět dokáže zaujmout, ale není to zase ten typ knihy, u kterého skoro ani dýchat nemůžete.
Taky si myslím, že kdyby ta kniha měla o 100 stránek méně, dost by to ve výsledku prospělo. Ale je taky možné, že autorka některé pasáže psala schválně tak rozvlekle, aby se čtenář lépe vcítil do situace hlavních postav, kterým čas taky plynul jen velmi pomalu.

Další díly série si přečtu ráda, ale ne nutně v nejbližší době.

Petra Ďat
22.11.2016 2 z 5

Námět se mi líbil, ale mohl byt zpracován lépe..přišlo mi to trošku zdlouhavé.

Lucissia
18.11.2016 5 z 5

Tak... Tohle jsem měla číst dřív, než jsem měla děti. Protože bych možná nečetla se zamlženýma očima a nedělala si přestávky mezi stránkami. I když jsem si nečetla nahlas, kolikrát jsem se nemohla ani nadechnout. Myslím, že na tuhle knihu nikdy nezapomenu, to bylo tak strašné čtení, křičela jsem v duchu s těmi dětmi, nenáviděla jejich matku a babku a vůbec nechápu, jak se někdo může tak moc změnit, vždyť je jejich matka měla tak ráda. Celý příběh jsem si brala moc osobně, protože můj starší syn je právě ve věku dvojčat. Bylo mi jich tak líto, tak moc a když to bylo podle skutečné události, je to o to horší.
A jak hodnotit takovou knihu? Zaslouží si určitě pět hvězd, ale ty já dávám jen pokud bych si knihu chtěla přečíst znova a to v tomhle případě určitě nechci. Přesto těch pět hvězd dávám, protože ve mně vzbudila tolik emocí a tolik empatie... A až té bolesti čas otupí hrany, dám se do čtení pokračování, protože té matce i babce přeji hodně těžký život.
A koblihy možná zas časem jíst budu, ale nikdy nezapomenu, s čím jsou v knize spojené a vždy si na to vzpomenu. A omlouvám se za dlouhý koment, protože tady se opravdu nedá jen napsat: jo byla to dobrá kniha...

evafort
26.10.2016 5 z 5

Nejdříve jsem byla trochu v rozpacích, připadalo mi to tak nějak pořád stejné... ale pak jsem se začetla tak, že jsem nemohla ani spát. Šílená knížka, která vás opravdu rozhodí. A hned se pouštím do pokračování v dalším díle.

Raymi
09.10.2016 5 z 5

Velmi krásná a smutná kniha o lidské krutosti a o zakázané lásce.O to horší je pomyšlení, že je kniha inspirovaná skutečnými událostmi. Souhlasím s hlavní hrdinkou Cathy - za takovou zradu od nejbližšího člověka, bych se taky chtěla pomstít.

pakoshka
04.10.2016 5 z 5

Pěkně, čtivě napsaná kniha, i když pro mě bez nějakého většího zvratu, průběh věznění jsem si představovala tak nějak. Až tedy na ty koblihy.

V myšlenkách se na knihu Květy z půdy občas obrátím a přemýšlím o nich, svědčí to o jednom – dílo hodné přečtení a zapamatování :)

Adiee19
30.09.2016 5 z 5

Skvele citani. Cela pentalogia ma bavila az na druhy diel ktory bol podla mna trosku slabsi. Kazda kniha rozprava pribeh z ineho pohladu a postupne v kazdej knihe su odhlane nejake tajomstva. Citala som aj seriu kvapky dazda a mam procit ze autorka ma asi trosku uchylku v inceste :) bol pouzity v oboch seriach. Momentalne sa chystam na pentalogiu nemilovana tak som zvedava ci budem rovnako spokojna ako so seriami ktore som uz citala :)

sandra292
28.09.2016 3 z 5

Tak jsem se konecne pustila do teto podle mnoha sokujici knihy. Na recenze jsem si ji koupila nyni precetla a muzu rict ze to neni az tak TOP jak o ni kazdy mluvi.Kniha byla ctiva dej me i bavil ale cekala jsem mnohem vic.Co mi na knize vadilo bylo to jaky vztah vznikl mezi starsimi sourozenci. Tohle se mi misty ji protivilo. Cist dalsi dily urcite nyni nebudu mozna casem. Uvazuji ale ze se pustim do posledniho dilu zahrady stinu zajima me pribeh babicky

Zdenulkaa
27.09.2016 5 z 5

Včera jsem dočetla třetí díl a už se těším na večer, kdy se začtu do dílu čtvrtého. Opravdu strhující příběh, moc dobře napsaný. Letos je to pro mne TOP kniha

Dija
16.09.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která se okamžitě po přečtení zařadila do mého seznamu nejlepších knih, co jsem četla. V pentalogii pokračuji dál, ale hned druhý díl mě trochu zklamal, ale nenechala jsem se odradit a určitě to dočtu celé ;) Květy z půdy určitě doporučuji.

oolinkaa
09.09.2016 2 z 5

strašně jsem se na knihu těšila, téma mě zaujalo, ale jsem zklamaná.. prostě jsem se nemohla začíst, dojela jsem asi do 70strany, a musela jsem to zavřít, to se prostě nedá.. jednolitý nahustěný text, neodcejpalo to, prostě mě to nenadchlo :(( škoda..2 hvězdičky aspoň za nápadité téma..

Danago
28.08.2016 5 z 5

Opravdu šokující knížka , kterou člověk nemůže přestat číst dokud ji nedočte. A když sem ji dočetla sem moc zvědavá na další díl.

Sam99
12.08.2016 4 z 5

Velmi zajímavá kniha. Velmi silný námět, kterému je těžké uvěřit a ještě těžší, když si uvědomím, že je to vlastně skutečnost. Taková kniha ve vás zanechá něco, nad čím musíte přemýšlet. Jak někdo může být tak krutý? Tak necitelný k vlastním dětem? Citát "světem nehýbe láska - světem hýbou peníze", je bohužel pravdivý. Myslím si, že ještě několik dní budu nad touto knihou přemýšlet.

Michaela01
11.08.2016 5 z 5

Hrozivý, smutný a přitom neovladatelně kouzelný příběh.
Jakmile jsem přečetla první stránku, už jsem se ocitla na konci a ani jsem nevěděla jak.
Něco tak nádherného je těžké popsat slovy.
Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla!

Reewee
08.08.2016 5 z 5

Většině knih dávám 5 hvězdiček, stačí, když se mi dobře čtou a baví mě. Teď toho ale lituju, protože nemám jak vyjádřit, že tato kniha byla mnohem, mnohem lepší. Za mě asi nejlepší kniha, kterou jsem letos četla - doporučuju naprosto všem!

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Opravdu fascinující kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Přítel moc nečte, ale když jsem mu vyprávěla o knize, tak si jí rád přečetl. Moc se nám líbila a přečetli jsem nakonec celou pentalogii a moc doporučujeme.

Netopyr07
01.08.2016 3 z 5

Asi bych to zařadila mezi psychologické romány, nebo horrory "ze života". Při představě, že se něco takového opravdu někde děje, mi běhá mráz po zádech. Příběh by se dal zřejmě napsat kratší formou, ale v tomto rozsahu vynikne ještě více celá tragédie, kdy si čtenář může "prožít" to, co prožívali hlavní hrdinové. Zřejmě si přečtu i další díly této pentalogie, nicméně určitě ne hned :-) Nejsu masochista.

Nikita5
06.07.2016

Tuto sérii jsem četla ve 14 letech a musím říct že jsem byla vyřízena. Četla jsem do rána a pak vztavala do školy. No prostě úžasná série.

Monyčí
17.06.2016 5 z 5

Strašně znepokojující a dost krutý příběh. Při čtení jsem měla pocit, jako bych prožívala všechno s nimi, jako bych tam byla a absolutně jsem nevnímala okolí. Geniálně napsaná kniha, plná zvratů a konce, díky kterému musíte číst dál. Tuhle knížku budu mít ještě dlouho ve své mysli a rozhodně se už teď řadí do mých top knih roku 2016.

zfilmováno americká literatura

Virginia Cleo Andrews