Kůň a jeho chlapec

Kůň a jeho chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2271/mid_letopisy-narnie-kun-a-jeho-chlapec-wXh-2271.jpg 4 1837 164

Letopisy Narnie série

Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Horse and His Boy , 1954

buccaneerka
01.08.2016 4 z 5

V tomto díle se nesetkáme ani se čtveřicí dětí, ani s hrdiny prvního dílu. Postavy i prostředí jsou naprosto nové. Začátek knihy je napínavý, ale některé čtenáře může v polovině začít poněkud nudit, jelikož kůň a jeho chlapec stále jen putují. Hlavním motivem tohoto dílu je putování do země, ve které může být člověk svobodný a šťastný. Poprvé v knize také Aslan řekne skvělou věc - není tvoje věc znát příběh někoho jiného, každému vyprávím jen jeho vlastní příběh.

Michal1999
31.05.2016 5 z 5

Takže třetí z knížek odehrávající se v magické zemi Narnie.
Musím se přiznat, že z počátku jsem měl problém se jmény (těžko jsem si je dokázal zapamatovat) a také s tím, že mi prostředí až nebezpečně připomínalo arabské země. Nevěřil jsem tomu, že bych se do knížky začetl tolik jako u Čarodějova synovce a Lva, čarodějnice a skříně, navíc jsem si někde na třicáté stránce říkal, že už teď znám osu celého děje a těžko mě něco překvapí. No, opak se stal pravdou, nakonec se mi knížka líbila stejně jako dvě předcházející a už se moc těším na další :)

any333
30.05.2016 5 z 5

Takový doplňovací příběh, odehrávající se nejvíce v Kalormenu.

anonym02
29.05.2016 5 z 5

Bohužel jsem z knihy nic moc nepochytila . :-(
V knize jsem se totiž strašně ztrácela ....
Bylo tam moc míst a přišlo mi to velmi naplácané jedno přes druhé. Bohužel mi to přijde jako nejnepovedenější díl Narnie, ale i tak se velmi těším na další díl.
A abych knihu jenom nepomlouvala musím říct, že kniha měla velmi zajímavý děj a velmi jsem si oblíbila hlavní postavy. =-D!
Přesto všechno , ale dávám knize 5 *

AnykaLovesBooks
12.05.2016 2 z 5

Podle mě nejhorší díl. Byl úplně zbytečný a s dějem vůbec nesouvisel. Myslím to tak, že ostatní díly do sebe zapadají jako puzzle, ale tohle je kousek z jiné skládanky. Nejhorší díl z celé série. Vůbec mě to nebavilo, ani jsem to nechtěla dočítat.

Sárious
12.04.2016 3 z 5

Tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc :)

ElisR1
09.03.2016 4 z 5

Příběh, který se odehrává mimo Narnii, rychle se četl a vůbec nebyl špatný.

Delinka
07.03.2016

U tohoto dílu jsem se zasekla, a od mých kamarádů vím, že mají stejný problém díl trochu vybočuje z řady, ale to nic nemění na tom, že Narnie jako knižní série je skvělá.
pokud váháte, zda číst nebo ne tak...
Dozvíte se o jiných zemích okolo Narnie, jak to tam chodí, něco málo o vládě Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie a mluvících koních...

helusa2
26.02.2016 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Je tak trošku jiný než jiné díly - asi se mi z Letopisů líbil nejvíc...

Andreanis
27.01.2016 5 z 5

Do dnešního dne byl druhý díl mým nejoblíbenějším. Tato knížečka je však minimálně dvakrát taková :) možná za to může relativně jiný příběh, protože se odehrává v Narnii a přilehlých zemích a jejich obyvatelům, nikoli jako v předchozích dílech, kdy lidé odcestují nějakým neobvyklým způsobem do Narnie. Velmi mě potěšila vyšší přítomnost Aslana :) V tomto díle se ukazuje jak úchvatný tvor to je :)

kacaabba
16.01.2016 5 z 5

Nemám tušení, jak knihu vnímají lidé, kteří nevěří v Boha. Snad je při četbě Narnie někde v hloubi duše pohladí "Aslan"... Pro mne, křesťana, je to krásný příběh, který v mnohých věcech čerpá z křesťanství. V této knize se mi vybavil jeden úryvek z Bible, který, troufám si domnívat, měl na mysli i autor, když psal tento díl: "Půjdeš-li přes vody, já budu s tebou, půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud, půjdeš-li ohněm, nespálíš se, plamen tě nepopálí." (kniha Izajáš 43 kap. 2 verš)

Florimel
22.10.2015 5 z 5

Ani už vlastně nevím proč, četla jsem to hodně dávno, ale pro mě to byl nejkrásnější díl série.

juli2
01.09.2015 4 z 5

Další výborné pokračování. Celou sérii doporučuji k přečtení.

keri.H
13.08.2015 5 z 5

I když je tento příběh o lidech z Narnie, tak mě bavil.

farbi
26.07.2015 2 z 5

Je to tretia kniha o Narnii, ktorú som čítala a bohužiaľ nepodarilo sa jej zmeniť môj názor na pisateľský štýl autora. Narnia určite vyhovuje viac deťom (a všetkým, ktorí ju poznajú z detstva), mne príde nudná. Nemám chuť čítať ďalšie časti.

Jano.
09.07.2015 5 z 5

Kronika Narnie, ktorá je úplne iná ako ostatné. Možno aj preto som ju mal zo všetkých najradšej. :D

kyticka152
13.06.2015 4 z 5

Kniha mě ze začátku nebavila a od 5.kapitoly jsem ji nechala ležet na poličce. Když jsem ji, ale musela vrátit kamarádce řekla jsem si, že ji dočtu. Nakonec se mi začala líbit a já jsem si ji náramně užila.

9187
20.05.2015 3 z 5

Úplně super to nebylo ale hrozné tak ne.

spackova.p
01.04.2015 5 z 5

Krásný příběh, tenhle díl mě strašně bavil :)

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Tahle knížka byla jedna z nejlepších! Moc se mi líbila :D