Kultura a každodenní život v raném novověku (16.-18. století). II., Vesnice a město https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23605/bmid_kultura-a-kazdodenni-zivot-v-ranem--cXn-23605.jpg 5 10 1

Druhý díl trilogie saarbrückenského profesora Richarda van Dülmena je věnován problematice každodenního života v městském a venkovském prostředí v průběhu 16.–18. století. Autor na základě velice rozsáhlého pramenného materiálu z prostředí střední Evropy studuje rozdílné projevy každodennosti ve dvou rozdílných sociálních prostředích, jimiž v tomto období město a vesnice bezpochyby byly. Jeho velice poutavě napsaná práce odhaluje zásadní rozdíly mezi těmito dvěma světy, zároveň však přináší celou řadu dokladů o ustavičném vzájemném ovlivňování obou kultur a o jejich reakcích na vývoj kultury aristokratické.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Argo

Kultur und Alltag in der Frühen Neuzeit. Band 2, Dorf und Stadt , 1992

Atuin
07.08.2021 5 z 5

Ke všem knihám dané edice se lze vyjádřit jen jedním slovem : Výborné. Ať už si vyberete vám zvolené téma z bílé či černé řady nebudete ochuzeni o vůbec nic, nejméně potom o čtenářský zážitek. Je to nakolalážováné tak mistrně a tak zajímavě, aby to vzbudilo zájem ještě větší. Knihy mají možná občas malou nevýhodu, že použitá kurzíva je občas velice malá, ale jinak jsou to publikace, kterým lze snadno propadnout. Témata živá, zajímavá a provedení mistrovské. Pokud knihu doprovázejí obrázky, dřevořezby, či rytiny je jejich výběr skvělý.
Doporučuji všem zájemcům o historii.

kultura 16.-18. století vesnice studie města střední Evropa každodenní život

Kniha Kultura a každodenní život v raném novověku (16.-18. století). II., Vesnice a město je v