Kultura a každodenní život v raném novověku (16.-18. století). I., Dům a jeho lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23610/bmid_kultura-a-kazdodenni-zivot-v-ranem--lB5-23610.jpg 5 11 3

Třídílná práce saarbrükenského kulturního historika je komplexním zobrazením světa lidí katolického a protestanského novověku. Dülmen velice citlivě a srozumitelně dnešním čtenářům zpřístupňuje všechny stránky každodenního života městského i venkovského člověka, který se zrodil na prahu novověku a s moderní, racionalismem a industriální revolucí poznamenanou dobou postupně zanikal. V prvním díle podrobil na pozadí obdivuhodného množství středoevropských pramenů analýze raněnovověkou problematiku života v dětství a stáří, kulturu bydlení, oblékání, stravu, cestování, přístup ke vzdělání a jeho formy, způsob rodinného, sousedského a komunálního života ve všech sociálních vrstvách i neodvratitelné a všudypřítomné novověké podoby umírání a smrti.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Argo

Kultur und Alltag in der frühen Neuzeit. Band 1, Das Haus und seine Menschen , 1990

KatKeith
09.12.2019 4 z 5

Dá se to přečíst celkem rychle a na pohodu.

Rocker007
21.04.2014 5 z 5

Existuje mnoho představ o životě člověka v raném novověku. Ačkoliv je pravda, že až do 19. století byla vysoká úmrtnost, neznamená to, že to byla bezcitná doba. Na mnoha zajímavých pramenech ukazuje světově známý historik život člověka a domu ve zcela jiném světle než je běžné. Nebyli to hlupáci, co jen pracovali a rodili děti. Je zde i mnoho festivit, zvyklostí, tradic, pak především symbolů mluvících až do naší doby.
První díl tohoto ,,argáče" na mě zapůsobil velmi pozitivně a všem ho vřele doporučuji.

mončičáček
04.05.2012 5 z 5

Čtivě napsaný a pestrý pohled na každodenní život lidí v raném novověku, moc ráda jsem si přečetla i oba dva další díly...

rodina 16.-18. století studie střední Evropa každodenní život kultura a společnost

Kniha Kultura a každodenní život v raném novověku (16.-18. století). I., Dům a jeho lidé je v