Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4928 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni

Krew elfów , 1994

pavla5869
06.12.2015 4 z 5

Pro ty, kdo nečetli první dva díly, bude dost problém se ve všem orientovat, doporučuju je číst předtím.
Přijde mi to jako úvod do ságy, knihu jsem přečetla během pár hodin, bylo by fajn, kdyby knihy neměly tolik dílů, ale byly pospojované dohromady. Není toho tolik, aby to vydalo na samostatnou knihu za 250 kč. Ale čte se to dobře, narozdíl od povídek má plynulý děj.

angloumene
22.11.2015 5 z 5

Moderní fantasy, která zároveň tak trochu kritizuje náš svět a přesto zůstává pohádkově kouzelná, drsná i vtipná. První úvodní kniha nabízí postupné představení celé skupiny kolem zaklínače a představuje čtenáři co se vlastně bude dít. Přesto nebo možná právě proto se jedná o velice silného zástupce z celé série.

martinasudová
06.11.2015

Celá série je skvělá.

adela9782
02.11.2015 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem! :-)

matyas5461
27.10.2015 5 z 5

sám sem velký fanoušek zaklínače, a tak mi bylo jisté že tato sága , mi bude vyhovovat (zaklínače znám díky 1. povídce jménem poslední přání) ale toto je asi nejlepší díl ságy EVER! zábavné od A po Z.

Ogie
18.10.2015 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z celé série. Kniha se čte skoro sama, děj je naprosto pohlcující. Je to skutečně dobrý úvod ságy, který zaujme, více či méně, snad každého fantasy čtenáře.

OcniBulva
14.10.2015 4 z 5

Na seznámení s Ciri dobré, ale jako 1. sága o zaklínači, jak bylo napsáno na obalu knihy to moc nevypadalo. Zaklínač se tam jen sem tam mihl aby asi úplně nevypadl z děje, ale kdyby tam nabyl vyšlo by to nastejno. Tentokrát to bylo na můj vkus moc "čarodějnické" a málo "zaklínačské". Ale asi to je pro další děj potřebné.

Kopta
08.10.2015 4 z 5

Třetí Zaklínač mě hlavně překvapil v tom, že byl jednoznačně jiného rázu než předchozí dvě knihy. První příběhová darda dle mého názoru nebyla zase tak špatná, problém byl v jisté nezáživnosti. Mezitím co v dříve jsme příběh Geralta přímo prožívali, nyní se koukáme na to jak chrání Ciri a pídí se sem tam bez nějak jasně a přesně daného důvodu. Sice jsem rád, že se dozvíme co zažila Ciri na Kaer Morhen a v Yenneferiných učeních, ale i přesto. Ne, prostě to nebylo zcela záživné jak bych čekal. Ale jsem rád, že jsme se konečně seznámili s jednou z mých nejoblíbenějších postav - Triss.

Vaamoz
25.09.2015 5 z 5

Parádní kniha od mistra slovanské fantasy :) Pokud hledáte akční dark fantasy, nebo jen chcete trochu probádat svět mimo Středozem pak je zaklínač vynikající volba :)

Kakiko
04.09.2015 4 z 5

Jediné, co mě na knize fakt štve, je jazyk, kterým mluví trpaslíci. Vím, že se to někomu líbí, za mě ale ne-e, fakt neee. Ta Morava mi k nim nejde, tvrdou češtinu bych přijala líp (přeci jen jsou trpaslíci hrozný tvrďáci, že jo) Ale jinak se mi kniha fakt líbila.

Philoun
22.07.2015 4 z 5

Zpočátku má kniha pomalejší tempo, než ty před ní a později se rozvíjí spíše směrem politickým a nejspíše nás připravuje na velké věci, které se snad stanou v dalších vyprávěních. No jsem pěkně napnutej. :)

Kabátice
14.07.2015 5 z 5

Konečně jsem se dostala k tomu, přečíst si svou vůbec první knihu o Zaklínači, kterou mi přátele dlouho doporučovali. Musím říct, že úplně na začátku mě to moc nechytalo. Přišlo mi to rozvleklé, tak trochu bez děje a spousta a spousta postav, o kterých jsem neměla ani páru co jsou zač. Ale v půlce knížky se to nějak zlomilo, začalo se konečně něco dít a dávat to smysl. Myslím, že to má autor dobře promyšlené, tak hurá na další díl.

Hoshi
13.07.2015 5 z 5

Dlouho jsem uvažovala nad komentářem pro první díl románu o Geraltovi a Ciri.. Nakonec jsem dospěla k tomu, že mi došla slova. Jednoduše .. Úžasné, čtivé a mohu jedině doporučit všem :)

MaxQ
10.07.2015 5 z 5

Knihám o Zaklínači dávám automaticky nejvyšší hodnocení. Ale už jsem došel na to, co mi na těch knihách trošku vadí. A to jsou příšerné ilustrace. Nevím, jestli je to dílo nějakého fandy, který je uhlem načmáral zadarmo, nebo jde o profíka, ale působí na mě amatérským dojmem. Za to ovšem Andrzej nemůže.

Rezkaaa
04.07.2015 5 z 5

Co napsat?
Prostě pana Sapkowského absolutně ŽERU!! :)
Geniální svět plný geniálně promyšlených lidí, i přes množství postav jsem se ani jednou neztratila. Perfektní.

tondavon
21.06.2015 3 z 5

Slušné, postava Ciri je super, ale pokud se to vezme celkově, tak ta knížka de facto nemá děj. Sapokowskemu se rozhodně nepodařilo oprostit od povídkových kapitol, bohužel není kniha dobře provázaná, je v ní příliš mnoho postav, které jsou špatně popsané, a občas vůbec nebudete chápat, kdo s kým se vlastně baví.

montana
11.06.2015 4 z 5

Pozvolný prolog do ságy, ve kterém se toho moc nestane, ale přesto se čte prakticky sám. Oproti povídkám tomu trochu chybí náboj a ucelený děj se začátkem a koncem. Je to opravdu pouze výsek ze ságy, která začala poslední povídkou druhé knihy a předpokládám, že epicky pokračuje v dalších románech.
Povídkový styl prvních dvou knih mi zatím ale sedl k Zaklínači lépe.

Kiť Kať
22.05.2015 5 z 5

Divím se, že mi Zaklínačova sága tak dlouho unikala... tak dlouho jsem zůstala ochuzena o osudy Geralta z Rivie, Ciri, Yennefer, Triss a dalších... Kniha, která pohltí, jejíž stránky vás doslova vcucnou do děje, díky níž minete svoji zastávku a procitnete až na konečné, když vás začne opanovat samota náhle vylidněného vagónu metra, kniha, kterou nechcete odložit kvůli něčemu tak bezvýznamnému, jako je spánek, a prostě čtete, dokud vám víčka sama neklesnou pod tíhou totálního psychického vyčerpání, sága, která by neměla uniknout zájmu žádného milovníka fantasy. Doslova jsem se nemohla nabažit podrobných detailů ze života zaklínačů, mágů a dalších fantaskních stvoření, způsobů, jakými žijí, hovoří, strojí... bojují. A to první kniha ze ságy ani nemusí zbytečně sršet akcí, krví a násilnostmi, stačilo pár lehce vyhrocených scén... tohle je dle mého názoru dílo, které přečtete jedním dechem. Deset hvězdiček z pěti.

Dryáda
16.05.2015 5 z 5

Skvělý příběh, ač trochu rozvětvený, což mi osobně nevadí, skoky v čase spíš jen nutí používat hlavu. Styl psaní mnohem lepší než v povídkách, ač někdy ještě zabrousí k rádoby vtipným momentům.

GOD-Complex
01.05.2015 4 z 5

O neco pomalejsi tempo, nez tomu bylo u prvnich dvou povidkovych sbirek, ale stale uzasne ctive fantasy. Zaroven je nutne to brat spis jako start sagy, nez samostatnou knihu. Jako prolog to ale funguje vyborne, obvykle si po precteni knihy davam delsi pauzu, nez se vrhnu na dalsi, ale jakmile skoncila Krev elfu, okamzite jsem zacal cist dalsi dil, Cas opovrzeni, coz jasne dokazuje jak moc je to chytlave cteni. Uzasny svet a charaktery. Tesim se, co bude dal. 8/10