Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2181/bmid_kruh-knizni-klub-kruh-faK-2181.jpg 4 765 170

Kruh (Kodži Suzuki) série

V japonském hororovém příběhu reportér Asakawa narazí na případ čtyř lidí, kteří zemřeli zdánlivě bez příčiny v tutéž vteřinu na různých místech. Dopátrá se toho, že se znali a že týden před smrtí se dívali na videokazetu, která diváka varuje, že do sedmi dnů zemře... Tento mysteriózní horor byl v roce 1998 zfilmován.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ringu , 1991

Desmond04
13.03.2019 5 z 5

Jedním slovem...fantazie! On to opravdu není horor v pravém slova smyslu, spíše to má nádech detektivního thrilleru. V dávné minulosti jsem viděl stejnojmenný film, který vycházel právě z této předlohy, nicméně u mého překvapení, je inspirace opravdu jen hodně volná. Svým způsobem začíná a končí u VHS #Za7DníZemřeš a to je tak vše. Ale to vůbec ničemu neškodí, ba naopak...Knihu jsem přelouskal během 4 dnů, což je ta nejlepší vizitka. Příběh je skvěle postavený, postavy (vlastně jen 2) jsou skvěle napsány a rozhodně bych neřekl, že mi bylo jedno, jak nakonec jejich seta skončí, jak jsem se dočítal v některých komentářích pode mnou. Hlavně na poslední třiceti stránkách jsem měl nepříjemné chvění, kdy jsem sotva dokázal držet řádek, zatímco mě nervozně poskakoval pohled na další stránku. Skvělé dílo, opravdu skvělé. Je pravda, že konec je velice překvapivý a jsem zvědavý, jak se příběh bude vyvíjet dál. Protože, ač to vypadá, že je to konec...tak Sadako Yamamura poslední slovo rozhodně neřekla.

boxas
10.03.2019 5 z 5

Děsivé, mrazivé, konec jsem si přála jiný, no ale co...

Nazli
03.03.2019 4 z 5

Skvělé. Pro fandy hororu povinná četba.

david5746
23.02.2019 4 z 5

Lehčí horror, říznutý slušnou dávkou mysterie. Spíše je to ale pátrání jak odvrátit kletbu, do které hlavní hrdina nedobrovolně spadnul. Až při čtení jsem si uvědomil, že jsem kdysi viděl i film, moc si ho nepamatuju a mám teda pocit, že si autoři z knihy vzali víceméně jen tu prokletou véháesku. Knihu si budu rozhodně pamatovat víc než film.
Slušně se to čte, úplná topka to pro mě ale nebyla.

Elea
23.02.2019 4 z 5

Zajímavý námět i zpracování, kniha se krásně četla, napětí postupně gradovalo, i když nevím, jestli bych ji označila za horor.

aalma
19.02.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, pro mě lepší kniha než film.Chystám se i na další díly, věřím,že nezklamou.

Andy2005
17.02.2019 4 z 5

Neuvěřitelný příběh, samotný zrod kazety byl pro mě velmi důležitý. Mužské obsazení daleko lepší než ve filmové verzi. A co se knížky týče, velmi dobře a čtivě napsané. Nechybí napětí (či jemné mrazení v zádech) stejně jako lehký humor.

yaoiyuri
03.02.2019 4 z 5

Příjemný horůrek, jak v TIŠTĚNÉ VERZI, kterou mám už léta přečtenou doma v polici, tak v audiu namluveném panem Norbertem Lichým (kontrolor Oto Šlus z Comebacku). Pokud se necítíte na noční četbu s baterkou pod peřinou, jeho podmanivý hlas, povedený hudební podkres a vraždící videokazeta vám účinně způsobí mrazení v zádech i se sluchátky v uších a za bílého dne.

Disinka
31.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha je pro me pribehem oproti ameicke verzi filmu naprosto dokonala.
Jak se rika ze kniha je vzdy lepsi jak film, tak tady to plati... krasne se mi to cetlo a dokonce me pri cteni popisu videonahravky naskocila husi kuze jak me zamrazilo (mam moc bujnou fantazii).
Urcite juknu jeste na japomske filmove zpracovani at mam ty Kruhy vsechny :-D

Corso
29.01.2019 5 z 5

Bojim sa ze o 20 rokov nik nebude vediet, co to bolo VHSky. Nech si to vygooglia deti buducnosti. Horor postaveny na tak podivnych napadoch, a v pokracovaniach je to rozvinute do este podivnejsich teorii, ze nemozem inak, len dat 5/5 u vsetkych troch dielov. Japonsko je iny svet, ine zmyslanie, tato trilogia to len potvrdila. Mam napocuvane aj ako audio dramatizacie a ja si to vzdy uzivam. Znova a znova. Toto je hudba podivnych inych sfer.

stryko007
06.01.2019 4 z 5

Ke knize jsem se dostal díky čtenářské výzvě. Ale nelituju. Velice zajímavý nápad a propracovaný příběh. I když jako horor bych to nehodnotil.

danny_21
02.01.2019 4 z 5

Konečně jsem se dostal k psané předloze legendárního filmu a s tou americkou verzí nemá kromě závěrečné pointy a prostředí posledního odpočinku podivného tvora moc společného ( musím zkouknout japonskou verzi ). Chvíli trvá, než si člověk zvykne na odlišné společensko-sociální návyky pojídačů syrových ryb, na rozdíl od zavedených evropských, ale nakonec jde o vcelku povedený kousek, který mě navnadil na další pokračování, takže za mě lehký nadprůměr - 75 %

wlado
29.12.2018 3 z 5

K hororu to má určite ďaleko, pre mňa zaujímavá detektívka. Dej je dosť prepracovaný, no hlavný hrdina ma akosi nezaujal.

BStone
09.11.2018 3 z 5

Slušný, spíše detektivní příběh s paranormálními prvky. To, jak Asakawa přišel na závěrečnou pointu je celkem blbý oslí můstek. Stejnojmenný americký film je od této předlohy kupodivu poměrně odlišný a je to jeden z těch vzácných případů, kdy je film lepší než jeho knižní předloha.

DickBach
30.08.2018 4 z 5

Mysteriózní horor? Za mně tedy ne. Nezlobte se, ale je to klasická detektivka. Jestli musím, tak přiznám pár prvků sci-fi, ale do hororu to má hodně daleko. Strach se krčí někde v křoví za kopcem a k dočtení nutí jen zvědavost jak je to sakra vlastně možné? Alespoň já se tedy o Asakawu nebála ani chvilku. Nicméně děj měl spád a četlo se to dobře.

makynka911
01.08.2018 4 z 5

Ke knize mě dostal rok vydání, který spadá do Výzvy. Byla jsem naprosto pohlcena příběhem i přesto, že jsem viděla i filmové verze.

Oproti nim mi už příběh nepřišel tak hororový, spíše mi to přišlo jako detektivka. Nicméně i po letech mě udivuje skvělý námět a zpracování knihy, hlavně "přehraj a pošli to dál"... :)

Vota
02.07.2018 5 z 5

Skvělá knížka!! Celou knihu jsem byl napnutý jak to celé dopadne a jako jedna z mála knih mě opravdu děsila a nedávala mi první 2 dny spát

józi.odkudkam
04.06.2018 4 z 5

Tenhle komorní psycho-horor opravdu mrazit umí a heroicky se tu doznávám, že mě svou specificky plíživou nehmatatelností mrštil při noční návštěvě toalety o dobrých šetadvacet let zpátky, kdy jsme s bratránkem na VHSce pokoutně shlédli Vetřelce. Naštěstí jsem si vzpomněl na Miloše Zemana a věřte mi, ten chlap vytěsní všechno.
Ne, ke zdejší znuděné suitě se přidávat nebudu.

4 pečlivě vystavěné, za hrob nenávistné ****

Calinda
30.04.2018 3 z 5

Není to špatné čtení, děj Vás neustále udržuje v napětí, ale vůbec jsem se nebála, jak už je tady několikrát zmiňováno, jedná se spíše o detektivku.

Shery
22.04.2018 5 z 5

Kniha mě překvapila příjemným mrazením v zátylku, čekala jsem od ní více děsivosti, ale i tak se zařadila mezi mé oblíbené knihy. Stojí za přečtení

Japonsko zfilmováno japonská literatura horory rozhlasové zpracování

Kodži Suzuki
japonská, 1957