Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2181/bmid_kruh-knizni-klub-kruh-faK-2181.jpg 4 765 170

Kruh (Kodži Suzuki) série

V japonském hororovém příběhu reportér Asakawa narazí na případ čtyř lidí, kteří zemřeli zdánlivě bez příčiny v tutéž vteřinu na různých místech. Dopátrá se toho, že se znali a že týden před smrtí se dívali na videokazetu, která diváka varuje, že do sedmi dnů zemře... Tento mysteriózní horor byl v roce 1998 zfilmován.

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Knižní klub

Ringu , 1991

MatoZu
05.08.2019 5 z 5

No, horror to určitě nebyl, brala bych to spíš jako detektivku s nadpřirozeným nádechem. Doporučuji.

mimi55
29.07.2019 2 z 5

Horor si představuju trochu jinak. Napínavá mi přišla až poslední třetina knihy.

Zuziiik
26.07.2019 4 z 5

Díky, čtenářská vyzvo, bylo to super????

Romanka89
15.07.2019 5 z 5

Kruh znám samozřejmě jako film, teda ten americký, u kterého jsem tehdy byla po*raná strachy. Kniha mi sice takový pocit strachu nenavodila, ale byla skvěle napsána a příběh mě zcela pohltil. Myslím že pokračování si nenechám ujít.

Čtenářská výzva 2019: Kniha od asijského autora.

Karoui
21.06.2019 5 z 5

Trošku mi dělalo problém se prokousat japonskými jmény, nicméně dílo jako takové je super. Spíše pro mě napínavá kniha než horor.

rilajaan
29.05.2019 4 z 5

Knihu jsem četla asi před 15 lety a byla jsem nadšená. Teď jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě a kniha je zajímavá a nápaditá.

Lorelei10
28.05.2019 4 z 5

Měla jsem ji půjčenou jako audioknihu i se zbylými dvěma díly. Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc.

PavkaHu
23.05.2019 3 z 5

Napínavá krimi s okultními prvky. Příjemné mrazení v zádech.

babystar
17.05.2019 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky výzvě 2019. Naštěstí jsem ji vyslechla jako audioknihu, takže jsem se mohla zároveň věnovat ručním pracím. Jinak bych ji asi nepřečetla. Mám raději optimistické knížky a představa, že mne zasáhne nějaký hnusný virus...brr.

michalka S.
02.05.2019 1 z 5

Upřímně jsem film az po přečtení teto knihy (parodii jsem videla dřív). Kniha se mi tahla a obcas jsem nevěděla co čtu. Prostě nuda... Film byl o trochu lepší - videla jsem z roku 2002

kaka
21.04.2019 2 z 5

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě 2019. I když jsem si ji chtěla přečíst už od puberty, díky filmu Kruh. Takže místy zdlouhavé rozebírání nepodstatných věcí, nesympatický a místy ufňukaný hlavní hrdina, pro mě byla kniha spíše zklamáním a od půlky jsem se do dočtení musela nutit.

Janadvorackova
14.04.2019 5 z 5

Audiokniha, ponuře načtená.
Japonská verze filmu je o mnoho lepší, i kniha mě bavila. Americké "pokusy" působí nudně.
Sadako je fakt úlet. Ta holka jedna vlasatá mi ve snech lezla z monitoru, protože televizi nemám, mrcha :).
Jak vidím studnu, je mi všechno jasné :). Vůbec tak jako častěji a pozorně sleduji všechny kulaté věci. A video už nevlastním, jsem zachráněna!?

Cherryel
12.04.2019 3 z 5

Celá kniha je jedno velké pátrání.Otázky, odpovědi, otázky, odpovědi,nic víc.Je škoda že jí spisovatel trochu víc nerozvinul.Jinak knížka byla napínavá,ale film byl lepší,bylo tam toho víc.Tady například umíraly,jen s blbim pocitem zla a najednou bum a byl konec, když to ve filmu to bylo víc strašidelné, když ukázaly jak po nich Samara jde.

MlaW
05.04.2019 4 z 5

Hned z kraje si udělám menší ostudu a přiznám se, že jsem dlouhá léta nevěděl, že onen slavný film má základ v knižní předloze. Po menší osvětě jsem si zase říkal, že už ji asi nemá cenu číst, když stejně vím jak to dopadne. A tak jsem další léta otálel s jejím pořízením až jsem ji díky zdejšímu bazaru nakonec koupil (za velmi mrzký peníz :D).
Nemá cenu chodit kolem horké kaše. Stěžejní momenty jsou až na několik odchylek téměř beze změny, ale vůbec to nevadí. Kniha je krátká a tak nemá čas plácat se v hluchých místech a celkové vyznění je přece jen trochu odlišné. Já byl spokojen.
Takže pokud znáte film a máte obavy jestli má cenu se do knihy pouštět, já vám s klidným srdcem říkám, že ano.

Banny_L
03.04.2019 5 z 5

Dnes se již k zrcadlu nepřiblížim :)

Zdenas5
02.04.2019 3 z 5

Celkem dobře se četla, ale četla jsem lepší.

Sajmonik
26.03.2019 5 z 5

Hodne napinavy dej, byla jsem do toho doslova zazrana. Chystam se na dalsi knihy a doufam, ze budou stejne dobre nebo i lepsi.

raffi
21.03.2019 5 z 5

Neovplyvnená filmom priznávam, že to bolo parádne čítanie. Akurát mi to veľmi hororové neprišlo, aj keď určité napätie v knihe bolo. Zvedavosť prevládala. A zostala, takže siahnem aj po pokračovaní, som zvedavá, čo nám Sadako nachystala ďalej (alebo vlastne čo nám nachystal Asakawa, keďže sa chystal spustiť pyramídovú hru)..

jfialova
18.03.2019 5 z 5

Výborná kniha. Mám ráda i původní japonské filmové zpracování, americký remake je na mě moc komerční.

kleo9554
17.03.2019 5 z 5

Super kniha! Když jsem ji četla, viděla jsem scény z japonského filmu. I když jsem věděla, o čem to je, byla jsem napjatá a až mě mrzelo, že jsem nečetla knihu dřív než film...

Japonsko zfilmováno japonská literatura horory rozhlasové zpracování

Kodži Suzuki
japonská, 1957