Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2181 2181

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

pipa36
05.09.2019 3 z 5

Kniha i zápletka se mi moc líbily. Co se mi však nelíbilo, byly - dle mého názoru naprosto zbytečně - použité vulgarity. A nebylo to žádné ho*no nebo pr*el, za použitý slovník by se nemusel stydět kdekterý kopáč, který po 12 letech úspěšně absolvoval v pátém ročníku základní školy. Pokud se nám autor snaží svého hlavního hrdinu (Martina Servaze) představit jako jemného, vzdělaného a inteligentního člověka, myslím, že není potřeba, aby pokaždé, když mu něco dojde, řval na všechny strany "Ku*va, ku*va, ku*va!"
Za výše zmíněné dvě hvězdy dolů, v knize to bylo otravné.

Mrňous1
04.09.2019 5 z 5

Opět vynikající. Detektivka, která Vás nutí přemýšlet a přináší hluboké myšlenky o životě. Je to jako v knihách Agáthy Christie, kdy nic není černobílé a vrah není vždy ten zlý...Někdy je děj trochu vleklý, ale to je styl Miniera a stojí za to tyto pasáže "přetrpět". Jsem opravdu zvědavá na další díl.

Pietra
03.09.2019 4 z 5

Skvělá zápletka, ponuré a napínavé, nepředvídatelný (alespoň pro mě) závěr.

Weruska93
31.08.2019 4 z 5

Velmi napinave, nicméně nemuselo by tam být tolik brutality

Anie.M
30.08.2019 3 z 5

další povedený thriller v čele s Martinem, ovšem oproti prvnímu dílu mi chyběla ta tajemná atmosféra.

karin4338
27.08.2019 5 z 5

super, opäť Minier nesklamal. idem na 3 diel

ladaol
25.08.2019 5 z 5

Opravdu čtivý i tento díl, klidně bych autora přirovnala k mému oblíbenému Danu Brownovi a hnedle se vrhám na třetí díl.

Ehwaz
20.08.2019 4 z 5

Přestože tento typ detektivky rozhodně není moje parketa, začala jsem číst ze zvědavosti. A dočetla! Což svědčí o mimořádně dobré a příjemné čtivosti bez ohledu na 630 stránek :-) Za dlouhých zimních večerů si od autora asi půjčím i něco dalšího...

boeink
13.08.2019 3 z 5

efka.saf to napsala dokonale. Příběh se mi líbil, neměla jsem problém se začíst a pokaždé, když jsem vzala knihu do ruky, okamžitě jsem byla v obraze. Ale bylo to táááák rozvláčné, moc popisů, moc postav. Martin Servaz je sympaťák, takže mu dám v budoucnu asi ještě šanci.

Lindulinek
12.08.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Těším se na další díl.

efka.saf
20.07.2019 5 z 5

Ani bych nevěřila, že kniha, jíž dám 5*, u mě zároveň vyvolá tolik úsměvů a touhy rýpnout si snad do všeho. A důvod? No, asi za tím vším stojí Martin Servaz :). Už v prvním díle na mě působil jako dokonalý detektiv-loser, který byl v silném kontrastu vůči ostatním detektivům-Ironmanům, ale tady? Tady tyto mé dohady poměrně slušně potvrzoval.

SPOILER!

No uznejte sami, při jakémkoliv střetu Servaze s kýmkoliv, ať už třeba s vrahem nebo včelí královnou, dostane na budku tak dokonale, že nejenom že přijde o všechny důkazy, ale pomalu i o život. Při hlubinném potápění, o kterém ví úplný kulový, taky poruší snad všechna pravidla a dopadne jako hubkař - slušně a kulantně řečeno, a co se týče vyšetřování, s informacemi zachází tak, že si čtenář musí klepat na čelo. Je to prostě s*áč :D, ale asi proto mě Martin Servaz tak hrozně baví! Je to krásný detektivní kontrast! :D

Co se týče příběhu, ze začátku jsem furt nevěděla, jestli mě baví nebo ne. Vycpávkové vaty tam bylo jako čínských cetek na pouti a chvílemi jsem se přes ten balast nemohla prodrat. Minierova schopnost popsat i prd na třech stránkách je sice obdivuhodná, ale někdy značně únavná. A do toho neustálé skloňování Hirtmennova jména mě chvílemi pěkně štvalo. Ale výsledek? Jakmile se objevila ta správná cesta a vyšetřovatelé začali tušit, odkud vítr vane, příběh začal nabírat na obrátkách a nakonec musím říct, že se mi zápletka líbila mnohem víc jak v prvním díle. Nesmírně oceňuji vložená intermezza. Když mi došel jejich význam, slušně mě zamrazilo.

Takže suma sumárum - jo! Tyto detektivky mě opravdu baví, ale nejednou u nich kroutím hlavou nebo se dokonce směju nad postavou hlavního detektiva. Mají ale své kouzlo a podle mě nespornou kvalitu. Minier je dobrý vypravěč, i když někdy vypráví "až moc". Ale jako detektivka to prostě funguje. Takže? Hop na třetí díl.

Olous1
19.07.2019 4 z 5

Opět skvěle napsaná detektivka. Chvilkama se autor trochu více rozepisuje(ubrala bych pár stránek),ale jinak není co vytknout. Za mě doporučuji.

ivoiro
18.07.2019 5 z 5

Tomuto dílu dávám plný počet bodů. Kniha mne chytla a nepustila. V porovnání s prvním dílem jsem si ji užíval daleko víc.

Stenzi
17.07.2019 5 z 5

SPOILER WITHOUT CONTEXT
Vražda v Orient-expresu - Agatha Christie

kytikyti
12.07.2019 5 z 5

Skoro jedním dechem, nikdy jsem na detektivky nebyla ale Minier mi obrátil vkus. Několik pasáží o vězení, takže jsem vložila do čtenářské výzvy. Musim upozornit, že některé části knihy jsou dost drsné.

Katulinka69
08.07.2019 4 z 5

Tohle mě baví

marki.d
02.07.2019 4 z 5

Napínavá knížka, jen mi neseděly některé pasáže, které vyprávěly o postavách, o kterých nebyla dříve zmínka a až ke konci bylo ujasněno, proč se jim autor věnoval. Pro mě trošku chaos, který mi byl objasněn až později. Jinak se už ale těším na další díl.

vsechnonebonic
20.06.2019 4 z 5

Moje první knížka od autora, ale rozhodně není poslední. Ráda si přečtu další.

klarence
18.06.2019 4 z 5

místy zdlouhavější vyprávění, ale jinak super čtení

Michaeles
07.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh nemám co vytknout. I když je delší nemá hluché pasáže.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960