Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2192 2192

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

Abikk
18.03.2019 3 z 5

Klidně by mohla být kratší. Neříkám, že nebavila, ale první díl trilogie byl o dost lepší.

TeaPeter
14.03.2019 4 z 5

Velice dobrá kniha. Hodinářův efekt jí vlastně ani tolik neublížil - spíše přispěl k opravdu mrazivému závěru (tím nemyslím epilog, který mi přišel až bukolický).

L.Helena
11.03.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a nevím, jestli to bylo tím přednesem, ale přišlo mi to hodně zdlouhavé. Místy jsem ztrácela pozornost, což se mi u ostatních audioknih stává minimálně. Zřejmě z důvodu snahy, aby předčítaný děj vyzněl dramaticky, je to téměř celé namluveno jakýmsi naléhavým hlasitým chraplavým šepotem, což vydržíte možná hodinu, ale dvacet už je moc. A navíc ve výsledku to vyzní dost monotónně.
Jinak samotný děj knihy byl dobrý, takže po čase si určitě dám další díl.

Mišulenka
26.02.2019 5 z 5

Popravdě mě tento příběh chytil podstatně víc než předešlý díl. Potěšily mě návraty do minulosti, které ledacos vysvětlily, líbí se mi i fakt, že se postavy dál vyvíjejí a nezůstávají stát na místě jako Big Hero Všudybyl-všechnoznal-a-Odvšehomělklíče.
Za mě pět hvězdiček za pěkný čtivý příběh, nápaditost a nenáročnost. A taky za citát od A. Bretona, ten mi upřímně rozpíchal duši.

Daduška
23.02.2019 4 z 5

Opět čtivě napsaná detektivka. Pobavila, ale nehledala bych v tom žádná moudra.

mapet85
16.02.2019 4 z 5

Ďalšia napínavá a dychberúca kniha z pera francúzskeho spisovateľa. Tento krát Martin Servaz po prípade v horách rieši prípad zavraždenej učiteľky na strednej škole. Podozrivým je syn dávnej Servazovej lásky Marianne, ktorá ho poprosí o pomoc. Knihe opäť nechýba napätie, gradácia a spád, dozvedáme sa niečo aj z minulosti hlavného hrdinu, ocitáme sa napr. na škole, kde učiteľka pôsobila a kde študuje aj detektívova dcéra. Pútavým pre mňa boli aj vsuvky, v ktorých rozmýšľate o koho tam vlastne ide a ako súvisia s dejom. Minierov štýl písania mi sedí, napriek hrôzam, ktoré kniha obsahuje, sa číta ľahko. Koniec ma samozrejme prekvapil a musím uznať, že Minier ma baví viac a viac. :-) PS : Myslíte, že sa tu objaví aj Hirtmann ? Prečítajte si. :-)

pupina2508
28.01.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opět supr čtení.

tomvall
28.01.2019 odpad!

Zde platí vše, co jsem psal k prvnímu dílu série od Miniera s tím, že druhý díl jsem vzdal asi po třetině. S tímto autorem jsem skončil.

Hany.Honey
28.01.2019 4 z 5

Předchozí díl trilogie - "Mráz" mě víc zamrazil, byl víc napínavější, ale "Kruh", asi proto, že jsem ho četla s odkládáním, mi připadal rozvláčný. Doufám, že se dozvíme ve "Tmě", jak to dopadlo s Martinovou láskou Marianne, jestli se z toho vůbec dostane... Už se těším!

Mindy
23.01.2019 3 z 5

Přišlo mi to strašně zdlouhavé. Mám ráda tlusté knížky, ale tato mohla být klidně smrsknutá na polovinu. Knížka mě nedokázala vtáhnout do děje, nevím proč, přitom nemůžu říct, že by byla špatná. Celé se to prostě nějak moc táhne.

laydee
05.01.2019 2 z 5

No nevím, četlo se dobře,ale neuchvatilo me to vyloženě. Místy jsem byla napjatá, místy jsem se nudila. Margot mi přirostla k srdci, ale začínám si říkat zda je jeji táta skutečný policista. Fyzicky v háji, střílet vlastně neumí... Spíš je to policajt jako teoretik, dá si věci dohromady a v závěru to vyřeší. Zatím pro mě horší nez první díl.

Awča
03.01.2019 3 z 5

Čteno bezprostředně po "zhltnutí" předchozího dílu. Druhý díl mě bavil o hvězdičku méně. Moc nemusím to hrabání se v minulosti a probírání vztahů a bývalých lásek. Opět trošku nelogičností. Začíná mi být sympatičtější dcera hlavního hrdiny než hrdina samotný. Měl by se dát fyzicky do kupy, potrénovat střelbu a nechat se zaučit do mobilních technologií :-) Ale to už by asi byla jiná kniha, nejspíše James Bond :-) nebylo to špatné, zbylo tam spousta otevřených věcí, tak se vrhám na další díl.

Lenyaa
29.12.2018 2 z 5

Knihu jsem četla opravdu dlouho a několikrát zvažovala, zda ji nemám odložit. Ikdyž zápletka byla nakonec překvapivá, musím říct že celkově mě kniha zkrátka nebavila. Hlavní hrdina mi opravdu k srdci nepřirostl, neustále se bál, byl na pochybách nebo panikařil. Neříkám, že každý vyšetřovatel musí být superman bez lidských pocitů, ale na mne toho bylo moc... Pokračování si nejspíš přečtu, jen abych zjistila jak dopadne otevřený konec, ale teď si dám od pana Miniera dlouhou pauzu..

Jurfinka
27.12.2018 5 z 5

Za mě je kruh nejlepší jeho kniha

trudoš
15.12.2018 2 z 5

Já tomuhle druhu literatury prostě nedokážu přijít na chuť. Zatímco Mráz jsem ještě považoval za průměr, Kruh se úspěšně dostal pod něj, čistě proto, že z devadesáti procent řeší věci, které by mě zajímaly pouze v případě, že bych byl osamělá žena v domácnosti se závislostí na televizních seriálech. A když už se vyprávění konečně dostane k tomu podstatnému, zjišťujeme, že policejní složky prostě jen opomněly základní vyšetřovací postupy. Drobný přešlap, který mě stál pouhých šest set stran. Já beru v potaz, že autor potřebuje příběh natáhnout na maximum, ale existují i jednoduší způsoby, jak sloh zaplnit vatou, a nedělat přitom z hrdinů, potažmo ze čtenáře, pitomce. Hlavně že se vrchovatě fňuká a lamentuje nad osudem, protože tu snad není jediná postava, co by neměla v minulosti nějaké to znásilnění, vraždu či jinou pěknou vzpomínku. Bernard Minier zkrátka sází na aktuální trend skandinávských kriminálek, a to mu ke štěstí stačí. Škoda, protože i Francie má vlastní žánrovou historii.

Kocourek
14.12.2018 5 z 5

Kruh opět nezklamal.Napínavé čtení se zajímavými zápletkami a stále tam někde v pozadí Hirtmann. ....

Neopol
07.12.2018 5 z 5

Pěkně zamotaný-má s tím něco společného JH nebo nemá?

dikobraz
04.12.2018 5 z 5

No, dam 5, ale par vyhrad. Polisi vo Francuzsku nevedia pouzivat pistol? Martinovi pravidelne vypadava, Irenu zas zmastia. Absolutne nevyuzity potencial Vincenta, zjavuje sa uplne sporadicky. Viac sa autor venuje Irene. Celkovo sa autor okrem Martina a trochu Irene a Margot prakticky vobec nevenuje nejak hlbsie ostatnym postavam. Tie akoby len preplavali dejom. Ale mne sa dejove pochody v Martinovej hlave pacia. Taky tutko. A k deju. Co sa tyka samotneho deja, kniha je super. Zapletka, zvraty, zaangazovanie starej lasky a stareho nepriatela, oukej, moze byt. Martin ma vypocul, aj si vrzol aj sa nalozil. Ale, ak to bude chciet autor posunut dalej, musi niekoho z blizkych obetovat. Ak budu vsetci v poriadku, maximalne zbity, to nie je celkom ok. Snad bude mat autor gule na to, aby niekto... No uvidime, autor ma naslapnute na skvelu seriu. Ou jeee. Idem hned teraz na dalsiu.

dezorientovana
03.12.2018 5 z 5

Druhý díl za mě opět super. Knížka mě bavila od začátku do konce. Nikdy jsem si nebyla jistá, jaký zvrat ještě přijde. Velké plus dávám za geniální prolínání intermezza s hlavní dějovou linií. Pecka.

katst
20.11.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Je čtivá, napínavá, autor má děj promyšlený. O jednu hvezdičku méně jen proto, že mi Servaz se svými úzkostmi a strachy občas leze na nervy :-)

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960