Kruh

Kruh
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2192 2192

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

vsechnonebonic
20.06.2019 4 z 5

Moje první knížka od autora, ale rozhodně není poslední. Ráda si přečtu další.

klarence
18.06.2019 4 z 5

místy zdlouhavější vyprávění, ale jinak super čtení

Michaeles
07.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, skvělý příběh nemám co vytknout. I když je delší nemá hluché pasáže.

KatkaP.
30.05.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Sympatická postava Martina Servaze, troška milostného života, ale hlavně spousta napětí a tajemna.

Knedlik90
23.05.2019 5 z 5

!!!!uzasny!!!

Jack Bauer
23.05.2019 5 z 5

Od samého začátku až do úplného konce velmi napínavý čtivý díl s mým oblíbeným Servazem plný zajimavých myšlenek a postřehů s kterými se plně ztotožňuji, jakoby mi autor mluvil z duše. Tady nejde jen o příběh, ale umí -li čtenář číst mezi řádky, z knihy si odnese i nějaká moudra a ponaučení. Např. Když dáte lidem na výběr, dají před Victorem Hugem přednost fotbalu, pořád tu budou lidi dost hloupí na to, aby se honili za míčem a pitomci ještě pitomější, kteří budou chodit na stadion a fandit jim nebo náboženství - jak mohlo tolik lží zaslepit takovou spoustu lidí? - Mladí Britové. Opilí. Pohroma pro některé pláže Středozemního moře. - Všichni lidé mají tajemství, všichni mají co skrývat a nikdo není takový jak vypadá - některá náboženství, zejména křesťanství a islám předčila v mučení a krutosti všechna ostatní - lidé jsou blázni, ačkoliv o tom ještě nevědí... a mnoho dalších.

eliska8413
22.05.2019 1 z 5

S čecháčkovskou škodolibostí hltám příběh o policejní karikatuře, a jeho táááááák dramatickém vyšetřování. Kdybych měla počítat, kolikrát se mi zvedlo obočí, pokaždé, když ten tragéd udělal nějakou poznámku o "moderní době" o "aktuálním tématu" nebo když byla zmíněn jeho naprostý amatérismus, tak počítám ještě teď.
Jak se může stát majorem někdo, kdo neudrží zbraň, jak se může stát policistou rádoby spisovatel bez špetky citu pro moderní technologie. Proč zůstává dál v ozbrojených složkách, když v podstatě vyblije aktuální stav vyšetřování hlavnímu podezřelému a jeho matce, ví asi jen sám autor.
Jestli je skutečně takto francouzská policie nastavena, tak se nedivím, že jsou tam, kde jsou.
Nad obsahem děje se dá jen smát. Zieglerová jako novodobá hackerka byla stejně úsměvná, jako video kočiček na youtube, a stejně uvěřitelná jako články v parlamentních listech. A hlavní záporák Hirtmann je vlastně takový sympaťák, co chrání Martinovo city, přitom dokáže být neviditelný, zároveň na asi deseti místech a ještě nejnebezpečnější na celém světě. Lars Keplers team a jeho Jurek Walter blednou závistí (ale ne moc, protože je zcela možné, že se jedná o jednu a tu samou osobu!)
Další díl si nenechám ujít, protože prostě mi ten zoufalec strašně přirostl k srdci a moc dobře se o knížky bavím. Tato dokonce byla skrouhnutá na snesitelnou polovinu oproti autorově prvotině.

Nunynka
17.05.2019 5 z 5

První díl se mi líbil víc,ale stejně musím dát pět hvězdiček. Jen my vadí popisy,jako kdo v kterém autě jezdí a tak. Ale jinak zápletka a dej super. Moc se mi líbí autorův styl psaní.

koki.veru
12.05.2019 5 z 5

Super :-) moc povedený thriller :-) hned se jdu pustit do dalšího dílu :-)

Patapuf
04.05.2019 5 z 5

Fenomenální... u některých knih by bylo lepší, kdyby měli méně stránek.... u této sem litoval, že jich nemá několikrát více... celkově je ten příběh ponurý až přestanete doufat v dobrý konec a přece jenom je v tom něco pozitivního...

Lucka.79
02.05.2019 5 z 5

Opět skvělé ... tahle série mě začíná bavit čím dál víc. Těším se, až se mi dostane do ruky další díl.

SilvieSisinka
29.04.2019 4 z 5

No já nevím moc stránek... Člověk u konce zapomene co bylo na začátku knihy. Klidně mohlo být 400 stran a ne 600 stran. Jinak se to četlo dobře, zápletka super.

kachis
26.04.2019 4 z 5

Od přečtení této knihy se bojím Hirtmanna. :D

Marika Vanova
21.04.2019 4 z 5

Rychle jsem se začetla, ale pak jako by děj pro mě stagnoval, prokousala jsem to a 3/3 už zase měla svůj spád. Ale jo, přesto se mi to líbilo a za nějaký čas se pustím do třetího dílu.

RADOST
16.04.2019 4 z 5

Dobré, ale s první i druhou knihou této série mám stejný problém. Zdlouhavost, přeplněnost, nesmrtelnost hlavních postav. Předpokládám, že stejné to bude i v dalších dílech a ztrácím touhu je číst.

maja11231
15.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila kniha

krumlos
13.04.2019 3 z 5

Mráz se mi líbil víc.

davaprd
13.04.2019 4 z 5

Dost ponuré, ale fajn.

Iva B.
24.03.2019 5 z 5

Jo!!!! Už první díl se četl a bavil me, takže na Kruh jsem se těšila, ačkoliv se mi zdál drobitko slabší Než Mráz, tak je to pořád 5/5, nezklamal o me to. Hlavni hrdina mi sice přijde nesmrtelný a místy je to trochu pritazene za vlasy, ale příběh výborný a já se moc těším na další díl...

lenkavildomcova
23.03.2019 5 z 5

Ještě lepší než Mráz. Skvělá, napínavá.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960