Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453514/bmid_kruh-ge1-453514.jpg 4 2177 2177

Martin Servaz série

Druhý díl detektivní trilogie s komisařem Martinem Servazem, jež se stala bestsellerovou senzací ve Francii! Uvnitř domu je nalezena mrtvá žena. Spoutaná a utopená ve vaně. U bazénu v zahradě sedí její žák a milenec, který je pod vlivem sedativ. Je to vrah? Na nic si nepamatuje… Marsac je zdánlivě klidné městečko v Pyrenejích, známé díky elitní univerzitě. Dokud ovšem není zavražděna jedna z přednášejících a dokud není o pár dní později nalezeno tělo místního chovatele psů, které roztrhala na kusy jeho vlastní zvířata… Kdo a proč rozpoutal v tomto univerzitním městečku šílenství smrti? Mohly by být vraždy dílem uprchlého sériového vraha? Stačí jeden tajemný email a telefonát a komisař Martin Servaz je vtažen do vyšetřování. Hlavním podezřelým se stane syn jeho bývalé lásky z místní univerzity. Když Servaze požádá, aby se případu ujal, nemůže odmítnout… Aby vrchní komisař Servaz případ vyřešil, musí se ponořit do své vlastní minulosti a znovu otevřít své staré rány. Bude to jeho nejnebezpečnější a nejosobnější vyšetřování dosud!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Cercle , 2012

postrach
27.04.2020 4 z 5

Prvni kniha od autora.Jak je psano podemnou,zdlouhavost.....Ale ten zaver se povedl.Prectu i dalsi knihy.

moudivlacek
20.04.2020 5 z 5

Trauma dětí, které se promění v nenávist, tak silnou, že to nikoho ani v první chvíli nenapadne. Martin Servaz sice není superman a nerozumí si s moderní technikou, ale jeho mozek skvěle dokáže vytěžit i z toho nejmenšího střípku informace.
Každopádně co jediné zatím Martin určitě nemá, tak to je štěstí v osobním životě. I když si myslím, že začíná mít blíž ke své dceři.
Jsem zvědavá, jak dlouho bude chytat vraha Juliana. Těším se na další díl.

p.pavlina
20.04.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, ale některé části byli zbytečně zdlouhavé s popisy ve stylu...viděl na nebi jednu, dvě, tři hvězdičky. Ovšem děj byl opravdu zajímavý a na konci byl úžasně překvapivý zvrat.

Barticek
19.04.2020 5 z 5

Bernard Minier mě opět nezklamal. Skvělá detektivka, která má spád!

Summer7
15.04.2020 4 z 5

Jak jsem již psala u jiných knih, nejsem velký fanda tlustých knih nad 400 stran, protože lehce může dojít k situaci, kdy knihu čtete půl roku a nemůžete dočíst .. No naštěstí to není případ Miniera. Ten příběh popsat prostě umí, ale musím říct, že tady pár zbytečného obkecávání a zdlouhavých popisů najdete, ale jen malinko, i přesto jsem knihu přečetla během pár dní.
První půlka ubíhá celkem pomalinku, něco se tam děje, ale vlastně nic moc. V druhé polovině jsem si už začala říkat, kdy teda začneme někoho podezírat, nebo nás začne k někomu směřovat. Tady opravdu začíná všechno do sebe zapadat až k závěru. Vraha jsem si tipovala několikrát a nikdy s netrefila. Setkáváme se také víc s osobním životem postav, což je příjemné. Mráz určitě lepší a těším se na další díl. Celkový dojem z knihy je i přes všechny menší zápory velmi uspokojivý :-).

ladez
14.04.2020 5 z 5

Další vycizelovaná detektivka. Složitá a neprůhledná zápletka; skvostně chronologicky vystavěná kaskáda dějových linií, které se nenásilně potkávají v nepředvídatelných závěrech; emotivně vykreslený vnitřní život postav. B.M. napsal do hloubky promyšlený thriller. To, jak si čtenáře dovede "povodit po hřišti", pro mne řadí tohoto spisovatele do první ligy autorů detektivních románů.

Pavlnka
13.04.2020 4 z 5

Dobrý a napínavý díl, ale chvílemi se mi příběh táhl. Taky mi vadily odkazy k prvnímu dílu. Četla jsem ho, ale už jsem si na něj nepamatovala podrobně

Gi-Gi
12.04.2020 4 z 5

Prostě Servaz, ty jeho démoni...

Palus
10.04.2020 5 z 5

Naprosto úchvatné, napínavé a poutavé "počteníčko", těším se na další kus v pořadí.
Bylo mně líto, že kniha po 640 stranách končí...

TomTomis
07.04.2020 4 z 5

Nebylo to špatné. Lepší průměr. Ale--- ta délka. Začínám se dlouhých knih bát. zaberou poněkud hodně času. Zatímco u některé člověk doufá, aby nikdy neskončila, u některé se člověk těší na ukončení. První zhruba polovinou knihy jsem se knihou prodíral... Teprve ke konci se to rozjelo a vše zapadlo na svoje místo. Detektiv Servaz je mi sympatický. Dokonce jsem se vrhl i na Mahlera, i když toho jsem poslouchal i dřív... ale znovu si připomenout některé kousky stojí za to. Jistě se do dalších dílů pustím.

martousek
07.04.2020 5 z 5

Prostě paráda, sice to je už delší čas, co jsem četla první díl a nevěděla jsem, zda zvládnu navázat, ale rychle jsem se Martinem a jeho partou na stránkách knihy spřátelila. I přes počet stran není kniha nijak vleklá, doporučuji všem čtenářům kriminálních příběhů.

Astral
24.03.2020 4 z 5

Ani druhá kniha série mě nezklamala, vrhám se do čtení třetí.

Anna27
20.03.2020 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl této série. Tomuhle nechybělo nic. Napětí, propracování postav. Minulost Servaze mě bavila, opět přečteno za 1 den, to mluví za vše.

raty
14.03.2020 5 z 5

Výborná detektivka.

mazlak
11.03.2020 5 z 5

Tak jem se po delší době vrátil k tomuto autorovi a jsem nadšen. Trochu mne mrzela ta prodleva mezi knihamy, neboť jsem se nedokázal upomenout na první díl, ale pak už jen krásný detektivní příběh napínavý až do posledního okamžiku.

surikata246
05.03.2020 5 z 5

První setkání s autorem a jsem nadšená,zasažená, Po operaci jsem soustavně porušovala režim a stále četla.

pavels36
25.02.2020 5 z 5

Druhý díl navazuje tak trochu na první. Rozhodně stojí za přečtení. Děj má spád, není moc hluchých míst a postavy jsou zcela detailně propracované. Jsem zvědavý na pokračování. Doporučuji :)

katka134
19.02.2020 5 z 5

Další skvělá detektivka, napínavá až do překvapivého konce.

terimila
18.02.2020 5 z 5

Super! Kruh se mi líbil víc než první díl (Mráz). Servaz mi konečně začal být nějak lidsky sympatický. Začíná mě zajímat, co má ten chlap za sebou, určitě si seženu další díly. Znovuobjevení Iréne moc potěšilo, ta ženská je super! Samira taktéž. Z Margot se taky klube fajn holka (a její chlapec je taky fajn, jen jsem teda děsně dlouho trnula, že to on bude tím, po kom všichni pátrají)... a Marianne, žena plná překvapení, která snad nikdy překvapovat nepřestane. No a starý známý Julian, který si ze Servaze udělal spřízněnou duši... sakra, tohle bude ještě zajímavý.
Je to paráda. Co se oproti jedničce zlepšilo nejvíc, jsou postavy - tady jaksi vyzrávají a jsou zajímavé, živé a zatraceně vtahují do děje. Celej příběh sice nemá tu báječně mrazivou atmosféru prvního dílu s blázincem v Pyrenejích, ale v ostatních ohledech ho to prostě překonává. Prolínání příběhu vražd, a do toho šedé stránky s utrpením unesené ženy... u té scény s vidličkou jsem měla celkem dost. Fuj. když jsem zjistila, kdo to je a kdo ji unesl, fuj tedy, to je cliffhanger jako prase. Zítra mažu do knihovny pro další díl :)
Motiv vražd/y nakonec sice není kdovíjak vysoce originální, hodně mi to připomíná jinou detektivku, co jsem nedávno četla... ale nevadí, věrohodných motivů ke zločinům prostě není nekonečná zásoba. :) Linka objasňování zločinů je perfektní, dává smysl, líbí se mi, jak se to postupně rozplétá, líbí se mi ty matoucí postranní větve příběhu s politiky, soukromými vočky, uklízeči...
...prostě... nemám co vytknout (snad krom poněkud přehnané nezranitelnosti a odolnosti hlavních hrdinů. Martin pořád jen někde lítá a spí tak hodinu denně, Iréne je železná žena, co ji zkopete do kuličky a ona se otřepe a jde... Ale tak jo, no.) Autor to celé zvládl perfektně. Vylepšil postavy, použil pár nepěknejch vražd, postupně a logicky rozplétá řetězec zločinu, jehož kořeny opět sahají do minulosti... a hlavně neustále perfektně buduje napětí. Skvělý. Není to sice čistá dechberoucí špičková pětka, ale hodně dobrá čtyř-a-půlka, o poznání lepší než Mráz, takže to zaokrouhlíme nahoru. :)

Zlajda95
16.02.2020 4 z 5

Co se týče detektivní zápletky, první díl byl asi z tohoto hlediska lepší, ale byl i tak velmi propletený. Mám ráda, když příběh do sebe zapadá postupně jako puzzle a byly tu pro mě i nečekané zvraty. Nejvíce se mi ovšem na knize líbí, že se blíže seznamujeme s Martinem a jeho minulostí, i jeho dcerou. Zajímavé postavy, skvělá atmosféra.

francouzská literatura thrillery sérioví vrazi

Bernard Minier
francouzská, 1960