Krtek a autíčko

Krtek a autíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484659/bmid_krtek-a-auticko-WMT-484659.jpg 5 215 44

Krtek z vrcholku své hromádky u silnice pozoruje auta, projíždějící kolem. Oči si může vykoukat. Ach, mít takové autíčko! Když se mohou v autě vozit pejskové, proč by se nemohli vozit krtkové. Jenomže Krtka do auta nikdo nepozve. A tak si zkusí postavit auto sám. Ale co to? Autíčko nejde a nejede. Náhodou na cestě najde jiné, které polámal zlobivý kluk. kamarádka myška poradí, kde mu ho spraví, a pak - pak už se šťastný Krtek může vozit ve svém krásném červeném autíčku.... celý text

sgjoli
06.01.2021 4 z 5

Krtečka mám obecně velmi ráda, ale pravda je, že řada příběhu mne baví a dotýká se mne o chlup víc než tento s autíčkem, proto "jen" 4 hvězdy.
Ale i tak je to roztomilé a graficky pořád na vysoké úrovni, to stále zůstává. Výsledné hodnocení je v tomto případě spíš otázka preferencí, co se týká oblíbenosti jednotlivých "krtečkovských" příběhů.

Luigi1
26.06.2020 5 z 5

Krtkovi příhody znám nazpamět,líbí se i mým vnoučatům.

Kattie
29.05.2020 5 z 5

Úžasná kniha. Syn by s ní i spal, kdyby to šlo. Text je poetický a něžný. Nepřekvapilo mě, že je autorem Eduard Petiška. Myslela jsem, že bude kniha stejná s televizní pohádkou Krtek a autíčko, jako je tomu u knihy a krátkého filmu Krtek a orel. Ale kniha je jiná. Jen některé pasáže se prolínají. Kniha je milejší.

olívoil
16.02.2020 5 z 5

přečetla jsem ji tento víkend vnoučkovi před spaním...………...moc se mu líbila

Litocha
11.01.2020 4 z 5

Když měl syn něco přes dva roky, byl tenhle příběh jeho jednoznačný favorit. Dětskou hatmatilkou komentoval jednotlivé události a ukazoval, jak si Krtek dává pneumatiky na hlavu, kolem krku a dvě do tlapek.
Po více než roce a půl jsem knížku přinesla vyřazenou z knihovny a nebyla jsem si jistá, jestli o ni bude mít ještě zájem. Hned večer jsme museli Krtka zase číst. Krtek pořád zabírá. (Tolik k petraj20 - nás se krtkománie držela přes rok a pořád ještě občas ožije).

petraj30
18.09.2019 5 z 5

Nádherná pohádka mého dětství a teď je to nejoblíbenější postavička mého syna. Doufám, že nás krtečkova mánie brzy přejde

Freedomova
22.06.2019 5 z 5

U nás doma nepřekonatelná klasika - už druhou generaci :)

esfinge
21.05.2019 5 z 5

Synova oblíbená kniha. A já už ji znám nazpaměť:)

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Krtek je klasika našeho mládí a jsem ráda, že jsem si ho mohla kdy přečíst. Jakožto budoucí učitelka ve školce si ho přečtu zase brzy.

Hani77
09.01.2019 5 z 5

Tento díl patřil k nejoblíbenějším knihám mých dcer. Když byla ta mladší nemocná, četly jsme ji spolu pořád dokola a komentovaly ilustrace☺.

Metla
08.01.2019 5 z 5

Krtek pořád něco chce, nejdřív by rád kalhotky s kapsami, potom rovnou fáro. Koupila bych mu i Lamborghini, kdyby v něm vyfičel z naší zahrady a už se nevracel. Krucinál, postavila bych mu třeba raketoplán a vystřelila ho do vesmíru. Plyšový krtek už tam byl, tak proč neposlat skutečného, aby kutal chodbičky na Marsu. Nebo raději ne, Marťani by to mohli pochopit jako akt vyhlášení války a já bych se jim vůbec nedivila. Sice už díky hollywoodským dokumentům víme, jak se ubránit mimozemské invazi, stačí pořádně zajódlovat, ale všechno to související krveprolití a nepořádek s vybuchujícími mozky... ne, musím se krtka zbavit jinak. O svátcích tchán koukal na naši krtinci pokrytou zahradu, já čekala na moudré rady a on zatím básnil, jak je to krásně přírodní, ne tak nudné jako rovné plochy u sousedů. Kupodivu jsem odolala nutkání vrhnout mu talíř s cukrovím na hlavu. Asi ho v létě pozvu, ať si v tom terénu zkouší sekat trávu.
Zpět ke knížce, jako obvykle krásně ilustrované. Pamatuji, že v dětství patřil tento motoristický díl k mým oblíbeným, dceři se čtení také líbilo, proto po krtkovi hodím čtyři hvězdice za sebe a přidám jednu dětskou.

surikata246
24.03.2018 5 z 5

Oblíbená knížka mého dětství a po letech si ji čteme s dětmi a neteřemi.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

Krteček je snad neznámější a neojblíbenější dětská zvířecí postavička. Moje byla taky. Pamatuji si, když mi ji mamka četla. I Večerníček jsem milovala.

havranice
08.05.2017 4 z 5

Je to pěkné a milé, zvlášť kluky to baví. Hvězdička dolu za to, jak je text stylizován, nějak se mi to nečte až tak dobře, jak by mohlo. Ale doporučuju.

arket
29.01.2017 5 z 5

Tak tohle je klasika. Nádherný text a ilustrace. Neznám ve svém okolí dítě, kterému by se to nelíbilo.

veronie
11.11.2016 5 z 5

Všechny knihy s krtkem jsou krásné, i tato. Příběhy jsou vždy pěkné, poučné, doplněné hezkými obrázky.

aninkamad
31.01.2016

moc se mi ta knížka líbila taková no humorná

ovpana
29.07.2015 5 z 5

Úžasná knížka pro naše nejmenší ,doplněná nádhernými obrázky. Komentáře typu kde krtek sehnal autíčko a na co ho potřebuje mě fakt pobavili......

Gabika56
25.01.2015 5 z 5

Jakože, Krtek mě dostal už jen výběrem barvy autíčka ( které, jak sice na obrázku zde nevypadá, ale v mé knížce to je krásná růžová! Takže mé hodnocení je jasný už tady v tomto bodě... ;D )
Pamatuji si ale jak jsem knihu přepisovala, překreslovala... znala jsem ji tak, že i když jsem ještě neuměla číst, tak jsem ji uměla přesně odříkat, pamatuji si, jak mamka knížku jen držela a otáčela stránky a já sama od sebe mluvila k těm obrázkům, jak jsem si to pamatovala a mamka se jenom smála, což jsem v té době nechápala :D ... Prostě parádní vzpomínky! :)

helenJJhockey
27.11.2014 5 z 5

Některé komentáře typu, kde sehnal krtek auto mě baví :D Je to knížka pro děti proboha, tak se v tom nepitvejte :) Jedna z mých nej knížek, když jsem byla malá.