Červená pyramída

Červená pyramída https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200211/cervena-pyramida-200211.jpg 4 464 55

Kronika Cartera Kanea série

Prvý diel novej trilógie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu! Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu... Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kanovcov.... celý text

trynitrix
11.03.2015 4 z 5

Trochu změna jiný bohové ale pořád to je Ricky :-D A toto se četlo snadno příběh fajne a na závěr taky, bych asi nečekala některé věci jak skočí a i mile překvapily, jen mě iritují ty mladí hrdinové :-D Jinak Sadie a Carter jsou v poho ale asi nejvíc jsem si oblíbila Bastet :-D

Laurel
09.02.2015 5 z 5

Knížka se mi líbila. Přečetla jsem si ji hlavně kvůli Rickovi. A nezklamala mě. Nepřipadala mi sice tak úžasná, jako Percy Jackson, ale líbilo se mi to. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila. Dávám pět hvězdiček :)

Linu
31.12.2014 4 z 5

Toto je má první kniha od Riordana a musím uznat, že to nebylo špatné čtení. Sem tam jsem se i zasmála, takže knihu hodnotím čtyřma hvězdičkama :-).

barleyfox
19.12.2014 4 z 5

Příběh je dobře promyšlený, hlavní postavy si ihned oblíbíte a je to zajímavě napsané. Nechybí tam akce a zápletka, člověk se do něj rychle začte. Kniha vcelku splnila mé očekávání, ale pořád si myslím, že je Percy lepší.

M.C.
07.11.2014 4 z 5

Riordan zde předvedl to, co jsme čekal. Něco na způsob Percyho Jacksona, tam to byla mytologie, zde je to starověký Egypt. Ale ačkoliv, já osobně mám raději starověký Egypt než starověké Řecko, a kniha se mi četla dobře, nezanechala ve mně to, co Percy. Ale přesto to byl dobrý výkon. (79%)

Nikolka001
01.09.2014 4 z 5

Rudá pyramida je velice čtivá, vtipná a příjemná kniha, která nadchne čtenáře mladší, tak i starší. Příběh Cartera a Sadie je plný nečekaných situací, zvratů a dobrodružství. Během četby se nudit rozhodně nebudete. :)

CHB-SPQR
04.07.2014 5 z 5

Váhala jsem, jestli knihu přečíst nebo ne, ale Rick je můj oblíbený spisovatel a ta kniha o tom je vypovídá... Obě postavy jsem si zamilovala stejně jako postavy Percyho Jacksona a tak se těším až se mi dostane do rukou 2. díl... :))))

Jane-13
04.06.2014 4 z 5

Další skvělá knížka, i když je pravda, že Percy je prostě lepší. Egyptské bohy skoro vůbec neznám, tak sem si myslela, že mě to nevtáhne do sebe, tak jak Percy, ale opak je pravdou :D Rick je prostě Rick a jeho knížkyjednoduše nemohou být špatné :)

Alex.Barunka
17.04.2014 4 z 5

V egyptském náboženství se moc nevyznám, proto mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala v postavách a celkově v kultuře Egypta. Také my přišlo, že autor toho do knihy chtěl nacpat strašně moc.
Někdy mi připadlo, že knihu Rick vůbec nenapsal a jindy jsem v tom jeho styl poznávala. Je to skvělá kniha a těším se na pokračování, ale Percy je Percy :)

Airin
01.07.2013 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Myslela jsem si, že nebude tak dobrá, jako série Percyho Jacksona, ale zdání klame. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a hltala jsem stránku po stránce. V každé kapitole se dělo něco dobrodružného a humor zde také nechyběl. Opravdu vřele doporučuji :))))

PiperW
29.03.2013 4 z 5

Nenadchlo mě to tolik, jako původní Percy Jackson, ale je to opravdu dobrá kniha a stojí zato ji přečíst. Kdo má rád Percyho, určitě se mu zalíbí i tato serie. Už se těším na další díl :)

Mishwaa
10.11.2012 4 z 5

Nevím proč, ale kniha mi nebavila tolik jako Percy Jackson a Bohové Olympu.. Bylo tam na můj vkus moc bohů, každou chvíli jsem si říkala- ,,Kdože to řekl"? . Egyptská mytologie mne nechytla, nudila jsem se, ale nemohla jsem popřít, že to má nápad :).

Cleo De Nile
16.09.2012 4 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Už na začátku mě kniha vtáhla do děje a hlavní postavy jsem si oblíbila. Zejména Bastet :). Nejprve jsem moc nechápala ty věci s duatem a i v bozích jsem se ztrácela (v tomhle je Percy Jackson lepší), ale časem jsem se v tom začala orientovat. Už se těším na druhý díl! Jsem zvědavá, jak to bude se Sadií a Anupem.

alipeli
15.06.2012 3 z 5

skvělá knížka, určitě si přečtu zbylé díly, ale Percy mě chytl víc...tak nějak mi přirostl k srdci :)

Nikolls
01.05.2012 5 z 5

Upřímně jsem měla obavy, že mě to nebude bavit jako jiné knihy co Riordan napsal, ale bavila mě od začátku do konce, přesně jako série Percyho Jacksona.

pro děti

Rick Riordan