Červená pyramída ekniha

Prvý diel novej trilógie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu! Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu... Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kanovcov....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200211/cervena-pyramida-200211.jpg 4.2379

Kronika Cartera Kanea 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Fragment (SK)

Kniha Červená pyramída

JitulHa

Carter Kane je to jediné, co jsem od Ricka Riordana ještě nečetla. Autora mám moc ráda, všechny jeho knihy jsou prostě skvělé. Nicméně, egyptská kultura ve mně vždy vzbuzovala jakýsi respekt, možná až ostych? To je asi ten největší důvod, proč jsem sérii neustále odkládala se slovy, že na ni jednou přijde čas - ten nastal právě teď, a já rozhodně nelituji! Naopak, Rick opět nezklamal, vložil do příběhu sourozenců Carterových zase spoustu dobrodružného nebezpečí, skrytých tajemství, dávných božstev a samozřejmě svůj neotřelý smysl pro humor. Ano, bylo to hodně odlišné od předešlých knih, ale není snad Egypt se svými tradicemi docela jiný než Řecko nebo Řím? Zkrátka nemám, co vytknout, mohu jenom chválit, protože Rudá pyramida dokázala zaujmout i mě, coby naprostou nemilovnici pyramid.

kokrokr

Není to tak čtivé a zábavné jako Percy Jackson a Magnus Chase. Je mi jasné, že jiní čtenáři budou mít třeba opačný názor, ale já se docela nudil a knihu jsem málem odložil a nedočetl. Egyptská božstva snad prominou, ale další díl už číst nebudu.

TessV

Rickovy knihy miluju, ale do tohoto příběhu jsem se nemohla začíst, takže jsem knihu četla dlouho. Zkrátka Percy Jackson je Percy Jackson. Na druhou stranu, líbilo se mi, že příběh vyprávěla Saddie i Carter - bylo to vtipné a i když jsem čekala něco víc, je mi jasné, že vysvětlení egyptské mytologie je pořádný oříšek.

Zuzaček22

Egyptska tématika mě vzdy zajímala, takže jsem z knihy nadšená. Moc se mi líbili postavy hlavně kočičí bohyně Bastet byla skvělá. Kniha je velmi ctiva a autorův styl psaní a humor mě velmi baví.hned jdu na druhý dil

Lionis
15.11.2020

Bezvadné.
Hluboký děj, který je díky své perfektní provázaností s egyptskou mytologií pro mě naprostno bezvadný. Nikdy jsem nemohl žádnou ze tří knih odložit ani na chvíli z ruky. Děj mě tak pojal, že jsem v podstatě ani nevmímal, co je kolem mě.
Věřím, že některým lidem to nemuselo sednout, egyptská mytologie je rozhodně složitá a jelikož je na ní založená podstatná část děje, tak to nemusí být pro každého.
Doporučuji všem, co nejen mají rádi egyptskou mytologii, ale mytologii celkově. Pokud vám padne styl knihy, rozhodně se jí jen tak nepustíte. To je za mě to nejlepší, co se u knihy může stát.

DUNIKO
11.08.2020

No já nevím mě to moc nesedlo.

ElikaS
29.05.2020

Vzhledem k tomu, že jsem si knížky od Riordana moc oblíbila jsem se na tuto sérii moc těšila. Ale tedy trvalo mi docela dlouho než jsem se začetla a zorientovala. Přece jen řecká, římská i severská mytologie mi jsou bližší a aspoň něco o nich vím, o té egyptské ne, takže jsem ze začátku hodně tápala. Ale Saddie i Carter byli fajn, takže se mi knížka líbila

Medasek
20.04.2020

Byla to dobrá kniha. Typický Rick. Jenom mi asi trochu vadilo to s tou nahrávkou.