Červená pyramída

Červená pyramída https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200211/cervena-pyramida-200211.jpg 4 464 55

Kronika Cartera Kanea série

Prvý diel novej trilógie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu! Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu... Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kanovcov.... celý text

-LaraRead-
04.12.2018 3 z 5

Četla jsem všechny Riordanovi knihy a tohle je bohužel podprůměr. Nebylo to špatné, jen tomu chybělo něco, co všechny jeho knihy mají. Ne tak skvělé postavy? Málo humoru? Občas trošičku zmatek v bozích? Nevím. Další díly si ale přečtu. Pokud ovšem s Riordanovými knihami začínáš, vyber si Percyho Jacksona.

Abia
22.10.2018 3 z 5

Percy Jackson to není, to je jasné. Laťka byla nastavená trochu vysoko. Taky se lépe orientujeme v řecké mytologii než v egyptské. Ale ke konci už to začalo dávat smysl a uvidíme, jak se nám bude líbit další díl.

Veronicess
10.01.2018 4 z 5

Kniha bola plná napätia a akcie, rozhodne som sa nenudila. Páčilo sa mi že som sa zábavnou formou dozvedela o egyptskej mytológii. Myslím ale, že to bolo jedno z tých slabších diel pána Riordana a že má aj oveľa lepšie.

BigFan
04.08.2017 2 z 5

Myslím, že Kronika Cartera Kanea je Riordanova nejslabší série. Ve všech sériích se v podstatě hrdinové snaží zachránit svět. Egyptská mytologie mi nesedla, špatně se mi to četlo a nudila jsem se u toho.

Ewilka
28.07.2017 5 z 5

Knížku jsem četla už podruhé a bavila mě úplně stejně jako poprvé. Rick Riordan umí psát. Přijde mi super, že při čtení jeho knížek, se čtenář něco dozví i o mytologii. Doporučuji.

BlaniVan
29.06.2017 4 z 5

Trochu déle mi trvalo, než jsem si zvykla na hlavní postavy. Do egyptské mytologie jsem se také musela dostat. Trochu jsem se musela nutit do toho číst. Ale určitě to byl další zajímavý příběh z rukou Ricka Riordana a já se těším na to jak bude pokračovat tahle série.

Nelíísek
21.03.2017 4 z 5

Ze začátku mi sice vadilo že je to napsané z nahrávek, ale postupem děje jste na to zapomněli, i když vás hranaté závorky vždycky přesvědčili že to prostě z nahrávek je. Krásné oddechové čtení s nádechem sourozenecké rivality. Určitě se k sérii vrátím abych ji dočetla.

Ketesh
24.02.2017 5 z 5

Strýček Rick opět nezklamal. Senzační příběh jako vždy. Nic jiného se k tomu snad říct nedá. Má to spád, je to velice příjemné na čtení, dobrodružné, vtipné a zábavné.

KristýnaK.
13.12.2016 5 z 5

Slabý rozjezd, myslela jsem, že knížku po prvních sto padesáti stranách odložím, ale nevzdala jsem to. Po tom co Sadie s Carterem začali utíkat mě knížka zavedla do klasického příběhu Ricka Riordana. A zase jsem si položila otázku: „Není Rick bůh?“ Knížka mě nadchla a rozhodně si přečtu i další díly. Jen mě mrzí, že jsem věděla dřív, než to bylo napsáno v knize, že Desjardins není bůžek. Přesto pět hvězd.

mayinka
03.11.2016

Percy se mi zamlouvam více. Ale určitě fajn čtení.

Baubouka
24.04.2016 4 z 5

Po přečtení 10 dílné série (Percy Jacksona a Bohů Olympu) jsem od této série čekala trochu víc, neříkám, že je špatná, ale není výborná jako Percy a Bohové... Doufám, že ostatní díly můj názor vylepší :D.

angelice
31.03.2016 5 z 5

Pokud patříte do třídy lidí, kterým čtení není moc vlastní, po přečtení tohoto dílka se z ní rozhodně vymaníte. Sadie s Cartrem přisrostou k srdci stejně rychle, jako jiné postavy Riordanem vytvořené.

lenka1986
28.02.2016

pan riordan musim povedat sa ani moc neprekonal kedze sice je to odlisna kniha od percyho jacksona lebo bohov olympu ale carter kane ktory je aj so svojou sestrou hlavnou postavou sa velmi podobaju postavam z jeho najznamejsich knich. teda carter ma dost cudny humor podoba sa percymu a jeho sestra zase rada provokuje a komentuje to je akoby scasti annabeth a scasti percy. ale inak je to fantasticka kniha podotykam mierne sa prelina so svetom percyho jacksona a posledna kniha s tejto trilogie kroniky cartera kana nevylucuje ani existenciu alebo presnejsie koexistenciu nielen egyptskych ale aj inch bohov

Berken
22.02.2016

Já nevím jak vy ale vážně uvažuju že Rick je BŮH:)
Kniha byla dobrá a noc se mi líbila. To že knihu vyprávějí dva vypravěči mi nevadí. Právě naopak. Taky se mi líbilo že Carter a Sadie místy mluvili k nám (čtenářům).

Nelly
03.02.2016 4 z 5

Naprosto skvělá kniha, dokonce bych řekla, že o něco lepší než série s Percym. Vtip a napětí v jednom, dva různí vypravěči, takže kniha zaujme holky i kluky. Za co ubírám hvězdičku? Chyběly mi nějaké vysvětlující poznámky autora nebo překladatele ohledně jmen bohů (např. že Usir je Osiris a Eset Isis, protože to může čtenáře mást). Už se těším na další díly!

AdmiralPata
04.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií,jaké jsem kdy četl.Líbila se mi o něco více než Percy,ale to bude tím že Egypt se mi zamlouvá víc.S vypravěči se rychle zblížíte.Každý má trochu jiný vyprávěcí styl (sečtělý Carter nebo lehce rebelská Sadie).Staré pověsti jsou zde podány moderní formou a dozvíte se celkem dost informací aspoň o těch pár bozích ( z několika tisíc které egypťani měli),o kterých se zde píše.

Adele02
27.12.2015 5 z 5

Tohle bylo boží! Nevím, jestli jsem si už na Riordanův styl zvykla, nebo to je vážně lepší jak jednička Percyho, ale s jistotou říkám, že si to těch pět hvězdiček zaslouží a jsem vážně zvědavá, s čím přijde v dalších dílech.

Jano.
07.07.2015 5 z 5

Druhá Riordanova séria za tou prvou vôbec nezaostáva. Nápadov tu je požehnane a asi nebudem ani veľmi klamať, keď poviem, že niektoré časti sa mi páčili dokonca viac. :D Bolo to rozhodne také akési menej zaškatuľkované. :D

noutebook
20.04.2015 4 z 5

kniha mě opravdu zaujala svým vtipným vyprávěním. Autor zde opět projevil svůj důvtip i smysl pro humor, jednoznačně stojí za veškerý, který jí je věnován :D

maca1245
16.03.2015 4 z 5

Velice zajímavé pojetí egyptské mytologie a chytlavý příběh. Nemluvě o tom že je to suprově psané a čte se to úplně samo. Hlavní postavy si jsem si hned zamiloval a občas jsem se v nich i viděl takže nebylo těžké se s nimi ztotožnit. Za mě 4 hvězdy

pro děti

Rick Riordan