Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36947/bmid_josef-bergman-kroky-vraha-2Zg-36947.jpg 4 2145 563

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

kkouzlo
02.08.2023 4 z 5

Léto s Bergmanem :)
Po Vraním oku jsem začala Bergmana číst od prvního dílu a to, co mě tak uchvátilo v Oku jsem našla i tady - poklidný děj, kdy čtení plyne a najednou je konec.
Ano, tuším, že se bude opakovat jistý vzorec - uvedení do situace a zhruba v polovině přijíždí Bergman, aby s kolegy situaci vyřešil, ale to mi nevadí.

Leny66
30.07.2023 5 z 5

Výborná kniha. Ostatně jako každá. Autorka psát umí. Líbí se mi vypravěčský styl i propracovanost příběhu.

hzd
18.07.2023 5 z 5

Výborná detektivka doporučuji. Paní Klevisová prostě psát umí.

Petras_ka
14.07.2023 3 z 5

Začiatok bol perfektný. Postavy boli opäť veľmi detailne vykreslené, zaujímalo ma ako sa to všetko vyvinie a prepojí. V druhej polovici knihy sa to akosi zvrtlo. Dej začal byť veľmi zdĺhavý a trošku prekombinovaný. Na rozuzlenie sa čitateľ teda načaká.

Michaela91
12.07.2023 5 z 5

Já jsem opět spokojená. Tahlata autorka je přímo pro mě. Nikdy zatím nezklamala.

fénix56
12.07.2023 3 z 5

První půlka knihy se mi líbila, linie s minulostí ve Francii vypadala lákavě. Ovšem pak se to pokazilo. Bylo to překombinované, docházelo k nepravděpodobným situacím. Navíc jsem nechápala, proč se všechny ženské postavy zamilovávají do tak ubohých týpků. A vlastně ani většina ženských postav není přehnaně inteligentních....

katerina4564
10.07.2023 1 z 5

Knižní paradox. Na knihy Klevisové jsem dostala doporučení a tak jsem se pustila do první knihy. Ze začátku se mi líbilo prostředí, popis osob, ale postupně se z toho stával chumel nijakých informací. Do knihy je zainteresováno příliš mnoho postav, u kterých jsou vypisovány jejich problémy. Dcera Klára mi příběh kazila úplně, její blbost a naivita, která ve finále s knihou vůbec nesouvisela a na děj neměla vliv. Příběh exmanžela a jeho ženy také úplně o ničem, v podstatě jen popis magora, kterého bych jako žena nestrpěla ani minutu...a do toho starý příběh z Francie, kterým kniha začíná a končí, a který také vůbec knize nic nedává. Od druhé vraždy jsem pouze přeskakovala stránky, abych zjistila, kdo je vrah. Rozuzlení celého příběhu mi přišlo naprosto nesmyslné. Důvody vedoucí k vraždě nejsou nikde v knize naznačovány, v podstatě to celou dobu směřuje na jiné osoby a pak najednou...bum, bum...vrah je tenhle, ale nedává to absolutní smysl. Zkoušela jsem se zpětně ohlížet, ale ani tak se mi nepodařilo najít žádné knižně hezké propojení vedoucí k vrahovi. Nechápu tolik pozitivních recenzí, ale jsou mnohem a mnohem lepší autoři. Další díly po tomto zklamání číst nebudu.
Co se týká zpracování, tak ve formě epub jsou v knize hrozné chyby v malých a velkých písmenech. V tečkách a čárkách. Čtenář se chvílemi ztrácí v tom, koho se text týká, což je od české autorky opravdu škoda, v knihách cizích autorů se čtou mnohem lépe překlady než toto.

Hanys_
06.07.2023 2 z 5

Chtěl jsem začít nějakou novou detektivní sérii, volba padla na tuzemské příběhy Josefa Bergmana. Jenže nevím. Buď byla chyba číst tohle po Harry Holeovi, nebo to prostě fakt není tak dobré. Je to takové mdlé, ten případ nevtahuje, kdo byl vrahem mi už ke konci vlastně bylo jedno. Další díly u mě zatím nehrozí.

Lenka_S
06.07.2023 3 z 5

Mám detektivky ráda a vím, že podle některých knih téhle autorky byla natočena série detektivek Případ pro... , ale asi jsem neměla šťastnou ruku, nebo mi styl prostě nevhovuje. Příběh mi přišel takový zmatený, téměř každá postava tam řešila své problémy, aniž by to mělo co společného s vyšetřováním vraždy. Odhalení pachatele a motivu se zdálo být na okraji celého děje. Nevím, možná dám autorce časem ještě jednu šanci, ale asi to nebude v dohledné době.

Viviana-Mori
05.07.2023 5 z 5

Tato kniha byla velice příjemná. Moc se mi líbily postavy, krásně vykreslené, vilovou čtvrť na Babě jsem úplně viděla před sebou, kniha má krásnou ponurou atmosféru a navíc se odehrává v mém rodném městě. Nenajdeme zde žádné brutální popisy vražd, skoro bych i v určitých chvílích řekla, že ta první vražda tam ani není ze začátku úplně stěžejní, protože autorka nás seznámí docela dost barvitě s okolím, s problémy postav, které se většinou točí okolo peněz a chamtivosti a mě zajímalo, jak se jejich situace bude vyvíjet dál, vražda nevražda. Julie byla fajn, Veronika mi taky byla sympatická.
Bavilo mě to a těším se na další díly. Proč na vše dobré narážím tak pozdě? :)

KK22
04.07.2023 5 z 5

Začala jsem prvním dílem série. Moc mě to bavilo, do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah... Jsem ráda, že jsem objevila další skvělou autorku detektivek. Rozhodně se chystám na celou sérii.

Mandy412
03.07.2023 3 z 5

První kniha o Bergmanovi, ale rozhodně ne má první kniha od autorky. Nebylo to špatné, ale je vidět, že autorka se s každou další knihou zlepšuje. Za mě stále vede "Ostrov šedých mnichů".

LenkaMacak
23.06.2023 4 z 5

Skvělá česká detektivka a moje první setkání s paní Klevisovou. Moc se mi líbilo, že kapitoly byly psány z pohledu různých osob. Vyšetřovatel i Julie mi byli moc sympatičtí, přála jsem jim šťastný konec. Musím říct, že do poslední chvíle jsem motiv ani vraha neodhadla. Určitě si přečtu i další díly. 4/5*

KnihoSny
23.06.2023 4 z 5

autorka mě dobře zblbla napínavý zamotaný je tam vše co potřebuju aby mě to v táhlo moc doporučuji určitě zkusím další díl...

4xbabča
07.06.2023 5 z 5

Ani tentokrát příběh od mé oblíbené autorky nezklamal mé očekávání. Kniha s detektivní zápletkou byla napínavá, moc hezky napsaná a líbila se mi. A popisy některých postav mi připadaly opravdu jak ze života.

Čtenářka043
05.06.2023 4 z 5

Dobrá detektivka, čtivá. Pachatel mě překvapil. Autorčin styl psaní se mi líbí.

Mayaotzin
05.06.2023 4 z 5

Hmmmm, to bylo velmi příjemné čtení. Konečně taky nejaký jiný detektiv, než sexy svalovec v bílém triku :-D
Bergman je sympaťák. Julie byla taky velmi příjemná postava. Je fajn, když je v knize i pár příjemných lidí. Poslední dobou jsem na to neměla štěstí. Těším se na další příběh.

katka134
05.06.2023 5 z 5

Ani jsem nečekala, že se mi bude detektivní příběh tak líbit. Vykreslování postav nebylo až tak od věci a hlavně audiokniha je moc hezky načtená K. Kociánovou.

Arlienen
01.06.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že kniha Kroky vraha je mou první detektivkou z pera českého autora. Paní Kleviská umí uvěřitelně napsat charaktery a čtenář v nich snadno pozná někoho ze svého okolí, či osobu blízkou.
Kniha je čtivá a postupně se zvyšuje dávka napětí. Co v knize rozhodně nenajdete - potoky krve, brutální způsoby zabití a další nechutnosti, na které jsem normálně z detektivek a kriminálek zvyklá. Řeší se rodinné a sousedské vztahy.

marwinmh
26.05.2023 5 z 5

Příběh, který mě opět nezklamal, sympatický vyšetřovatel, svižné tempo posunu děje kupředu a uvěřitelné rozuzlení. Knihy této autorky mám ráda.