Krev prvorozených

Krev prvorozených https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229405/bmid_krev-prvorozenych-7X6-229405.jpg 4 787 205

Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konflikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí prvorozené děti významných hodnostářů. Mystické znaky na tělech obětí vedou Steina a Barbariče k okultistům v židovské čtvrti. Zdá se však, že pozadí rituálních vražd je mnohem složitější. Půjde opravdu o rozsáhlé spiknutí, které sahá až ke členům panovnického dvora?... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Argo

Krv prvorodených , 2014

absa2611
14.06.2023 5 z 5

Opět fajn počtení. Pan Červenák prostě umí zaujmout.
Detektivka z rudolfínské Prahy, opět akce plná krve, mučení a všemožných "chuťovek", což však k tomuto typu příběhu patří.
Prahu sice neznám, ale díky skvělému popisu míst, kde se naše trojice pohybovala, jsem si vše dokázala skvěle představit.

harena
30.05.2023 5 z 5

Napínavé, akční a okořeněné vtipem. Tyto historické detektivky od pana Červenáka se mi líbí stále víc. Sympatičtí hlavní hrdinové, zvlášť pan notář se mi líbí a navíc se tento příběh odehrává v Praze. Těším se na dalších šest dílů!!!

martin8550
28.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Po přečtení první poloviny série je tento díl můj favorit. Pěkně zamotaná zápletka, atmosféra rudolfinské Prahy, akční scény , honičky. Dozvíme se něco o legendárním pražském golemovi, o rodině kaprála Jaroše a o tom, kde je v Praze nejlepší pivo. Barbarič se setká se svým pražským známým ze studií a kapitán Stein se spolubojovníkem z tureckých válek, V obou případech je setkání doprovázeno střelbou a bojem.

Timkim
29.04.2023 5 z 5

Nejde hodnotit jinak než plným počtem. Tato trojice mě neskutečně baví. A ač se to zdá nemožné, je v rámci možností i vtipná. Opět jeden ponurý příběh, tentokrát z Prahy. Opět spousta mrtvých, intriky, chudoba, mučení...musela to být strašná doba. A navíc se dozvíme něco z minulosti kaprála Jaroše, no kdo by to do něho řekl....super, další díly si za nedlouho zase poslechnu.

tlllk
17.04.2023 4 z 5

Po jednotke to bola jasná voľba, príbeh zvýšil obtiažnosť, pribudlo zloduchov aj intrík, čím sa dej trochu rozvláčnil a stratil na dynamike. Nie že by to bolo iba na škodu, dozvedeli sme viac o hlavných postavách kotré tak dostali hĺbku, dobrý základ na ďalšie časti, ale celkovo mi viac sedela prvá časť. Ešte že mám ďalšie dve už nabité v telefóne.

Tomas20042004
05.04.2023 5 z 5

Ďalší príbeh kapitána Steina, notára Barbariča a kaprála Jaroša ktorý sa odohráva v Prahe. Dej bol dobre prepracovaný a pútavý. Posun k lepšiemu oproti prvej knihe. Už sa teším na ďalší diel zo série. Pána Červenáka určite odporúčam.

ctenar2846
08.03.2023 4 z 5

Druhý díl zasazený do Pražských uliček za vlády císaře Rudolfa. Do hlavního města spolu s alchymisty přitáhla i všelijaká zlolajná verbež a Praha se stává místem, kde se musíte mít na pozoru...
Po pozvolnějším začátku se vyšetřování rozjelo, nechyběly bitky, krev a uťaté hlavy. Celkově opravdu povedená historická detektivka. Příjemným bonusem byl náhled do minulosti kaprála Jaroše.

PitoR
25.02.2023 5 z 5

Druhý diel - prípad zo stovežatej!!!!

Po prečítaní jednotky som s napätím očakával, ako sa bude dariť kapitánovi Steinovi, notárovi Barbaričovi a kaprálovi Jarošovi v Prahe.

V kútiku duše som dúfal, že autor zaimprovizuje s rokmi a dej sa zatúla aj do mojej obľúbenej putiky z mladosti - U Pinkasů, ale nestalo sa. A dobre tak, v tých časoch o nej ešte nikto nechyroval. Veľmi ľahké čítanie, má to spád a prečítané na jeden dúšok. Napriek tomu, že „debut“ považujem za vydarenejší, prikloním sa k rovnakému hodnoteniu a v tejto detektívnej sérii slovenského autora budem pokračovať aj naďalej, pretože ma naozaj baví.

Ak máte radi detektívky s historickým nádychom, skúste...

Loxias
22.02.2023 4 z 5

Svizne se to cte, vsechno dava smysl a funguje to dohromady. Postavy zabavne a kazda ma svoji ulohu. Za me dobra detektivka a dam si dalsi.

Kortez
21.02.2023 4 z 5

Audiokniha. Mé první setkání s tímto autorem. Dílo jsem si vybral kvůli čtenářské výzvě a nebyl jsem zklamán i když historické detektivky nejsou můj šálek čaje. Časem si poslechnu i něco dalšího.

Majkrofon
11.02.2023 5 z 5

Bavilo ma to viac ako prvý diel. Juraj Červenák je pre mňa najlepší slovenský spisovateľ súčasnosti.

Dandulka
29.01.2023 5 z 5

Rudolfínská Praha plná zlatodějů, alchymistů a šarlatánů a tajných spolků má své kouzlo vždycky. Zasadit sem děj románu je záruka dobrého čtení. I tento příběh měl rychlý spád a velmi dobře se četl. Zdá se, že Juraj Črevenák má potenciál dobrého vypravěče a historické období si vybral také velmi uváženě. Jsem moc zvědavá na další pokračování.

aimi
11.11.2022 5 z 5

Krev prvorozených, Juraj Červenák

Rudolfínská Praha, Stein, Barbarič, Jaroš, banditi, špína, chudoba, intriky, ghetto, vraždy prvorozených dětí vážených křesťanů, tortura, bitky, špioni, slovní i pravé přestřelky, mnoho podezřelých, několik teorií, rychlé tempo, závod s časem o život, minulá tajemství i mor.
Lepší jak první díl, tady se nebojím použít slovo perfektní. Svižné tempo nutí část další a další kapitoly. Skvělá souvětí i slovní obraty.
Kniha mě moc bavila!

"Je to člověk, který není příliš dobrý v tom, co dělá," řekl tlumeně. "Zároveň je ale přesvědčen o opaku a z duše nesnáší ty, kdo si troufnou poukazovat na jeho chyby a nedostatky."

"V přízemí to smrdělo, jak se na správný arest sluší- zaschlé i úplně čerstvé tělesné výměšky, spálené maso, sežehlé vlasy a chlupy, zatuchlina, plíseň, hniloba."

"Naznačujete propojení Hradu s pražským podsvětím?"

mataj
17.10.2022 5 z 5

Trojice Stein, Barbarič a Jaroš dostanou za úkol vyřešit podivné vraždy prvorozených dětí významných občanů, a tak začíná jejich nové dobrodružství, tentokrát v divokých pražských uličkách. Konspirace a pletichy šlechticů, náboženské rozepře, pouliční boje kriminálního podsvětí ale i pomsta a zášť, to je to, s čím si musí hrdinové poradit. A jde jim to skvěle.

MarieH
10.09.2022 4 z 5

Hezká pohádka z Rudolfinské Prahy, kapitán Stein mi trochu leze na nervy svými zásadami a nenávistí k židům, ale asi to tak bylo. Pogromů bylo hodně a na Steinovi je vidět jak lehce se necháme zmanipulovat a to platí i na dnešní dobu. Doporučuji !

Šnek86
24.08.2022 4 z 5

Rudolfínská Praha a tři hrdinové, vyšetřující záhadné vraždy prvorozených.Příběh měl vše, co má mít - množství podezřelých , intrik a spiklenců.Tempo vás nenechá vydechnout.Pokračuji dalším dílem.

Jenny055
15.07.2022 5 z 5

Príbeh bol naozaj zaujímavý, páčil sa mi oveľa viac ako Mŕtvy na pekelnom vrchu. Audioknihu som počúvala v češtine, lebo prednes Mareka Holého sa mi zdá príjemnejší pre ucho. Marek Geišberg číta na môj vkus trochu odhodlane, "akoby na nás už Turci išli". Ale asi to patrí k tomu obdobiu a má to tak byť.

netopýrek1985
05.07.2022 5 z 5

No já jsem nadšená. Mě se děj moc líbil a konečně trochu znám Jarošov minulost. Tek kluk mi přirostl k srdci. Tak pořídím další díl už se těším na další putování s Barbaričem, Steinem a Jarošem. Jsou fakt úžasní

LaCucaracha
26.06.2022 3 z 5

Trochu zklamání, hlavně proto, že jsem čekala víc. Ani ne tak od příběhu - jako obvykle je sice zápletka taková románová, ale chce to moc o tom nepřemýšlet, resp. to nerozpitvávat. Prostě to brát jako takové dobrodružné rodokapsové čtení. Ale zvlášť u tohoto dílu jsem si slibovala hodně od atmosféry, když se to odehrává v Praze. Jenže ve srovnání třeba s historickou Plzní nebo Kremnicí mi tady ten prožitek staré Prahy nějak unikal. Škoda. Ale jinak standardní Červenákova úroveň. A občas jsou tam docela vtipné momenty.

Petrasuvicka
14.04.2022 5 z 5

Ještě lepší než první díl! Vtipné, napínavé, krvavé. Jizda od první stránky, někdy je to takový fofr, že se místy ztratím a musím se pár řádek vrátit Těším se na další, a ač je to divné, Jaroš mi přirostl k srdci.