Krasojezdkyně

Krasojezdkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351883/bmid_krasojezdkyne-Oiy-351883.jpg 4 1019 306

V zapadlém koutě Londýna učí bývalý špičkový drezúrní jezdec svou vnučku Sarah tak, jak to sám kdysi dělal v elitní jezdecké škole ve Francii. Když však do jejich života zasáhne katastrofa, čtrnáctileté Sarah nezbyde nic jiného, než aby se životem protloukala sama…

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Horse Dancer , 2009

Charmedka
30.10.2021 4 z 5

Tahle knížka je úplně jiná, než co jsem doposud od Jojo Moyes četla. Pokud čekáte zamilovaný román, tak budete zklamané, zamilovaný je, ale láska tu je jiná, ke zvířeti a samozřejmě ta nejčistší láska, zvířete k člověku.

Příběh je nádherný, ale zároveň mi přišel dojemný a chvílemi i bolavý. Kniha nebude svým příběhem asi pro každého, na druhou stranu věřím, že svoji něžností a láskou si získá nejednoho čtenáře.

verkazd
14.10.2021 2 z 5

Mám velmi ráda tuto autorku. Ale zrovna tato kniha mě vůůůůbec neoslovila. Přiznám se, ani jsem ji nedočetla. Nebavila mě, nepřipoutala. Prostě to nešlo. Už mi od této autorky chybí ze 14 knih jen 3 na přečtení. A zatím tato jediná má palec dolů.

Mathiola8
19.09.2021 5 z 5

Nádherná kniha, příběh, srdce. Někdy potřebujeme ve svém životě něco co nás dovede zpět, někdy něco co nás dovede vpřed. Moc dobře se četla, určitě si od spisovatelky ještě něco přečtu.

Niu
19.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato knížka pro mne byla oříškem. Přemýšlela jsem, proč jsem k ní měla takový zvláštní vztah, než mi došlo, že mi vlastně žádná z osob nebyla sympatická. Možná Mac a kovboj John. Samozřejmě nemůžu upřít statečnost a odhodlání na jedné straně a velké betonové zdi na straně druhé u Natashy i Sarah. Příběh Sarah byl těžko uvěřitelný, možná kdyby jí bylo více let, tak bych přimhouřila oči. Zakončení příběhu, jak jinak, mě dohnalo k slzám bolesti nad vším, i nad osudem Sařina dědečka. Jeho příběh mě zajímal taky a jsem ráda, že tam byl zmíněn. To jeho poslední vystoupení na konci knihy ... Nenašla jsem dech. Strašně mě nadchnulo, že v knížce vystupuje jedna postava ze Schovej mě v dešti; přece jen se točíme kolem lásky ke koním. Baucher, Boo, pro něj mám jen slova obdivu. I když mám z koní velký respekt, tak mě to vtáhlo do té míry, že jsem se chtěla podívat na nějaká videa o "tanci koní". A obecně mám ráda šťatné konce, takže si knížka pět hvězdiček zaslouží.

Millyf
14.09.2021 4 z 5

Práve som ju dočítala,som rada,že som to nevzdala,v začiatku som sa strácala a nemohla som sa nejak zacitat,no nakoniec ma kniha potešila.Vztah Sarah,dedecek a Boo,ten ma dojimal,detská duša je hrozne krehká...síce záver sa dal predpokladať,ale bola to príjemná oddychovka

dzejkbeltygros
09.09.2021 3 z 5

Moje druhá knížka od Jojo. Ze začátku vždycky zmatky, nevím hlavu ani patu, ale jak se do toho začtu, tak mě ten příběh pohltí a stránky se otáčí samy. Příběh byl moc hezký, zamotaný, emotivní. Párkrát jsem sice těžko dávala dohromady souvislosti, ale nějak to šlo. Proto jedna hvězda dolů. Určitě si přečtu i další knížky.

Malíček
19.08.2021 4 z 5

Autorčiny knihy mám moc ráda a vždy si je užívám. Jojo Moyes píše skvěle a dokáže člověka vtáhnout do děje s takovou lehkostí. Od začátku je kniha čtivá, plná emocí a zvratů. Je sice poměrně předvídatelná, ale řekla bych, že to tady ničemu nevadí.
Rozhodně doporučuji!

Mirkatka
19.08.2021 5 z 5

Poutavý příběh plný odhodlání a lásky ke koním. Čtrnáctiletá Sarah žije se svým dědečkem, který jí koupí koně, učí jí disciplíně a předává jí vše, co umí. A na druhé straně Nataša, právnička, co žije svou prací, ale v lásce se jí příliš nedaří....
Kniha je úžasně napsaná a napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji.

Mirkatka
19.08.2021 5 z 5

Kniha je úžasně napsaná a napínavá od začátku do konce. Vřele doporučuji.

Péťa Z.
05.08.2021 5 z 5

Ačkoliv o koních nic moc nevím a mám z nich spíš respekt, při četbě této knihy jsem se dokázala vcítit do Sarah a jejího dědečka. Láska ke koním je tady tak krásně popisována, že nás nutí přemýšlet o hodnotách života.
Z pohledu Tash a Maca nahlédneme do strastí s výchovou puberťáků, dozvíme se taky spoustu zajímavých věcí o problémových dětech. Vlastně v tom můžeme sami nalézt dost moudrosti a v mnohém se poučit.
Moc se mi líbí, že každá kapitola je uvedena citátem z Xenofóna. Uvědomíme si, že mít koně znamená především tvrdé úsilí, pokoru a schopnost dát mu svobodu...
Příjemně se taky čte vývoj vztahů Natashy (k Sarah, k vlastní práci, k partnerovi, k postoji k životu).
No a to se Salem? Brr, úplně jsem byla v kůži Sarah! Skvěle vykresleno!
Krasojezdkyně je úžasný příběh. Našla jsem tu ponaučení, vtip, napětí. A samozřejmě romantiku jako blázen. :-)

JancaMia
04.08.2021 5 z 5

Mě jakožto knihomolce a koňařce román šitý přímo na míru. Neméně je kniha poučná i v tom jak moc je důležité držet při sobě , ať už v kruhu rodinném anebo mezi přáteli a jak je vše křehké .

ArwenEvenstar
18.07.2021 5 z 5

Jako oddychová četba úplně ideální. Díky knize jsem se vrátila do doby dospívání, kdy jsem romány o koních přímo hltala. Na konci Sarah potkalo až moc štěstí najednou, ale kdo by jí ho potom všem nepřál?

martina.culik
17.07.2021 3 z 5

Kniha mě bavila - příběh jako takový ve mě nenechal moc stop, ale detaily o drezúře koní byly hodně zajímavé.

Belanna
14.07.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Dokonce jsem skoukla i video, abych věděla, o čem vlastně čtu. Ale ve chvíli, kdy se linky propojily, už to bylo bezvadné čtení se šťastným koncem, který jsem všem hrdinům přála.

malýčtenář
09.07.2021

Četla jsem už několik knih od spisovatelky, které byly úžasné, ale tato kniha mě bohužel nezaujala. Už jsem byla asi ve třetině a pořád nic. Tak jsem to vzdala. Možná někdy jindy.

koki.veru
30.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka. Moje teprve druhá kniha od této spisovatelky, a super. Příběh jsem si moc užila, velice pěkně se četl a konec byl super a dojemný. Nádhera.

Biomed
08.06.2021 5 z 5

Nádherné a velmi poučné.

Pentlička
03.06.2021 4 z 5

Má první přečtená kniha od autorky a líbila se mi. Měla poněkud krkolomný prolog, ale pak už šlo čtení lehce. Příběh Sarah mi nepřipadal nepravděpodobný. Spíš bych si ty výkony neuměla představit v dospělosti, kdy je člověk opotřebovaný starostmi a "přehnanou" zodpovědností. Děti toho mohou dokázat opravdu hodně a v tom je ta krása.
A ano, potřebovala bych ten překlad z francouzštiny. Má znalost vět Dobrý den, Jmenuji se... a Omlouvám se mi zde nestačila.

andrea4468
22.05.2021 4 z 5

Příjemné oddechové čtení s dobrým koncem :)

Grety
08.05.2021 4 z 5

Taková pěkná pohádka se šťastným koncem. Prostě mám ráda šťastné konce .